Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 9 marca 2025 19:26
Reklama Baner reklamowy A1- Krok za krokiem
Reklama

Hrubieszów: Porządki na cmentarzu

Reklama
Podczas sesji Rady Miasta Hrubieszowa radny Ryszard Wiech zasugerował burmistrzowi Tomaszowi Zającowi, aby ten porozumiał się z administratorem cmentarza parafialnego przy ul. Kolejowej w kwestii dotyczącej przenosin szczątków i godnego ich pochówku na cmentarzu komunalnym przy ul. Nowej. Burmistrz przekazał interpelację radnego parafii administrującej cmentarzem przy ul. Kolejowej. Ksiądz proboszcz Marek Giergiel jest zaskoczony.
Hrubieszów: Porządki na cmentarzu

Pod koniec października podczas sesji Rady Miasta Hrubieszowa przewodniczący Klubu Radnych PiS Ryszard Wiech złożył dwanaście interpelacji. Ostatnia dotyczyła "likwidacji starych zapomnianych grobów" na cmentarzu parafialnym przy ul. Kolejowej w Hrubieszowie.     – I na koniec może sprawa trudna do załatwienia. Mianowicie chodzi o szczątki ludzkie, które, jak słyszałem od mieszkańców naszego miasta, nie są godnie traktowane, ponieważ stare miejsca pochówków zamieniane są na nowe. Trzeba jednak panie burmistrzu pomyśleć o tym, aby jakieś miejsce dla tych szczątków znaleźć. Może nie na cmentarzu głównym (parafialnym), a może trzeba pomyśleć o cmentarzu komunalnym. (...) Można tę kwestię uzgodnić z księdzem, który administruje cmentarzem przy ul. Kolejowej – apelował radny Ryszard Wiech.                      

Reklama

Zapytaliśmy radnego Wiecha, co miał na myśli, mówiąc o niegodnym traktowani szczątków.

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Reklama

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

wera 13.12.2016 23:48
radny ma rację, w pogoni za pieniadzem zatraca sie szacunek dla szczątków zmarłych, przeniesienie szczatków na cmentarz komunalny jest jak najbardziej słuszne i godne poparcia, to może spowodować że pochowki zaczna odbywać się na tym poświęcoinym przez biskupa miejscu

Reklama
Autochton 13.12.2016 10:47
Interpelacja radnego RM całkowicie zasadna.Burmistrz Miasta i Administrator Cmentarza winni wspólnie pozytywnie odnieść się do wskazanego problemu.

 

 

Kamienica w doskonałej lokalizacji na inwestycję Cena: 1290000 PLN OKAZJA INWESTYCYJNA! Budynek z 6 mieszkaniami – Zamość, ul. SpadekNa sprzedaż nowoczesny budynek wielorodzinny w stanie deweloperskim, położony w atrakcyjnej lokalizacji – ul. Spadek, Zamość. To doskonała okazja zarówno dla inwestorów, jak i osób poszukujących nieruchomości z możliwością wynajmu lub sprzedaży mieszkań.Charakterystyka budynku:✔ 6 mieszkań (po 2 na każdej z 3 kondygnacji)✔ Powierzchnia użytkowa dostosowana do wygodnego zamieszkania✔ Piwnica – dodatkowa przestrzeń użytkowa✔ Stan deweloperski – możliwość indywidualnej aranżacji wnętrz✔ Miejsca postojowe przypisane do każdego mieszkaniaLokalizacja i atuty: - Cicha i spokojna okolica, a jednocześnie jest to centrum Zamościa - Bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych - Idealna inwestycja pod wynajem lub sprzedaż mieszkań - blisko infrastruktura miejskaDlaczego warto?✔ Gotowy budynek – szybka możliwość wykończenia i wynajmu/sprzedaży✔ Atrakcyjna lokalizacja zwiększająca potencjał inwestycyjny✔ Niski koszt eksploatacji i duże możliwości adaptacyjneZapraszamy do kontaktu – ta oferta to prawdziwa okazja!Bezpłatnie pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu na zakup nieruchomości. Nasz doradca kredytowy bezpłatnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przedstawi najlepsze oferty z ponad 10 banków. Posiadasz podobną nieruchomość? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – odpowiemy na pytania dotyczące ceny, procesu sprzedaży oraz możliwości poprawy atrakcyjności oferty. Oferujemy również:•⁠  ⁠Pośrednictwo w kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości.•⁠  ⁠Pomoc w sprzedaży nieruchomości o skomplikowanej sytuacji prawnej.•⁠  ⁠Rzetelne oceny wartości nieruchomości. -Uzyskanie świadectwa energetycznego.Nie zwlekaj, zadzwoń już teraz!Tomasz JuszczakDoradca ds. nieruchomościtel. 504 288 990e-mail: tjuszczak@polnoc.plPółnoc Nieruchomości Zamośćstrona internetowa:https://polnoc.pl/oddzialy/zamosc-zeromskiego/Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz ma charakter informacyjny.Data dodania ogłoszenia: 06.03.2025Kamienica w doskonałej lokalizacji na inwestycję
Na sprzedaż 2 działki budowlane w Majdanie Górnym! Cena: 75000 PLNDziałka nr 330/6 i 330/7 o powierzchni 3700 m² każda.Zlokalizowane w Majdanie Górnym koło Tomaszowa Lubelskiego w województwie lubelskim.W odległości od:Tomaszowa Lubelskiego- 6 kmZamościa-40 kmLublina-75 kmRzeszowa-145 kmOferujemy na sprzedaż atrakcyjne działki położone w malowniczej okolicy, idealne dla osób pragnących zbudować swój wymarzony dom.Cechy lokalizacji:Malownicze tereny – otoczenie pełne zieleni i pięknych widokówDużo przestrzeni – idealne do wypoczynku i aktywności na świeżym powietrzuSąsiedztwo domów jednorodzinnych – przyjazna społecznośćBliskość lokalnych biznesów – dogodny dostęp do usług i udogodnieńDziałki stanowią doskonałą inwestycję dla rodzin oraz osób szukających spokoju z dala od miejskiego zgiełku.Szczegóły oferty:Oferujemy na sprzedaż atrakcyjne działki położone przy głównej drodze, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych. To idealna lokalizacja dla osób szukających równowagi między życiem w mieście a spokojem natury.Cechy lokalizacji:Bliskość natury – piękne tereny zielone w okolicySzybki dostęp do miasta – idealne dla osób pracujących w pobliskich miejscowościachSpokój i cisza – urokliwy, podmiejski klimatDziałki są doskonałą inwestycją dla rodzin, które pragną zbudować swój wymarzony dom w malowniczej okolicy.Zapraszam na prezentację.📞 Skontaktuj się, aby dowiedzieć się więcej i umówić na prezentację!Bezpłatnie pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu na zakup nieruchomości. Nasz doradca kredytowy bezpłatnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przedstawi najlepsze oferty z ponad 10 banków. Posiadasz podobną nieruchomość? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – odpowiemy na pytania dotyczące ceny, procesu sprzedaży oraz możliwości poprawy atrakcyjności oferty. Oferujemy również:•⁠  ⁠Pośrednictwo w kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości•⁠  ⁠Pomoc w sprzedaży nieruchomości o skomplikowanej sytuacji prawnej•⁠  ⁠Rzetelne oceny wartości nieruchomości-Uzyskanie świadectwa energetycznegoNie zwlekaj, zadzwoń już teraz!Monika SosnaBiuro Nieruchomości Północ Zamość665-752-210msosna@polnoc.plData dodania ogłoszenia: 04.03.2025Na sprzedaż 2 działki budowlane w Majdanie Górnym!
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: do po to złoTreść komentarza: włosy między palcami ci nie rosną? przecież to grzech!Data dodania komentarza: 9.03.2025, 08:48Źródło komentarza: 8 marca zacznie działać pierwsza w Polsce przychodnia aborcyjnaAutor komentarza: xmenTreść komentarza: po co komentować? chcą pomagać niech się zaciągną do u.. armii i pomagają na froncie. tu chyba ktoś ma problem z geografią, bo przecież Polska graniczy z Rosją i jakoś nikt nie atakuje tam granicy. to nie jest nasza wojna!! a narracja typu albo pomagamy, albo przyjdą do nas, jest bardzo nie na miejscu.Data dodania komentarza: 9.03.2025, 08:43Źródło komentarza: Posłowie i samorządowcy z Zamojszczyzny komentują spór Zełenski – Trump. Padają mocne słowaAutor komentarza: Polak prawdziwyTreść komentarza: Antypolski zbrodniarz Adolf Hitler lubi toData dodania komentarza: 9.03.2025, 08:02Źródło komentarza: 8 marca zacznie działać pierwsza w Polsce przychodnia aborcyjnaAutor komentarza: HahaTreść komentarza: Stado giertychaData dodania komentarza: 9.03.2025, 07:49Źródło komentarza: Gmina Zwierzyniec: Małe koniki od... koników polskich. Hodowla w rezerwacie się powiększaAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: POdwyżki TuSSkodrożyzny wszędzie napiszcie ile dostali SBecy temat zakazany TABU przecierz to najwierniejsi wyborcy TW OSKARA premiera.Data dodania komentarza: 9.03.2025, 07:48Źródło komentarza: Lubelskie: Podwyżki dla druhów i sołtysów na emeryturze. O 15 i 18,50 złAutor komentarza: PatriotaTreść komentarza: Trump ogłasza reset z Rosją. Czekam kiedy PiS zaprosi ambasadora ruskich na miesięcznie smoleńskie.Data dodania komentarza: 9.03.2025, 07:43Źródło komentarza: Posłowie i samorządowcy z Zamojszczyzny komentują spór Zełenski – Trump. Padają mocne słowa
Reklama