Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 21:39
Reklama
Reklama

Gmina Werbkowice: Bój o pierwszaka

Historia siedmioletniego Daniela z Zagajnika skupia jak w soczewce problemy oświatowe gminy Werbkowice
Gmina Werbkowice: Bój o pierwszaka

Rodzice Daniela chcieli posłać swojego siedmioletniego syna do szkoły w Sahryniu. Tam, gdzie uczyła się jego starsza siostra. Ale Daniel byłby w Sahryniu jedynym pierwszakiem. Wójt gminy Werbkowice zdecydował, że siedmiolatek będzie dowożony do Szkoły Podstawowej w Werbkowicach. Rodzice chłopca nie chcieli się zgodzić. Daniel dwa dni nie był w szkole. Rodzice ulegli, kiedy usłyszeli, że po ich syna do szkoły może konwojować policja.

O tym, jak malejąca liczba uczniów przysparza kłopotów samorządowej oświacie - przeczytasz w papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.   


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Afgan 08.10.2016 19:30
Tego można było się spodziewać ;-( http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow

Gabi 22.09.2016 10:09
Nie rozumiem tylko czemu w komentarzach pojawiają się hejty na rodziców chłopca. Skupmy się zatem na prawdziwym problemie. Kilka lat temu rząd nakazał posyłać do szkoły 6-łatki. Część rodziców walczyła o dodatkowy rok, nie wszystkie dzieci były gotowe. Dlatego powstawały klasy mieszane dla 6 i 7-latków. Po ostatnich wyborach znów weszły zmiany, teraz tylko chętni rodzice posyłają 6-latków do szkoły, gdy 7-letnie dzieci MUSZĄ rozpocząć naukę. Nie oszukujmy się, mało kto chce wysyłać młodsze dzieci do szkoły z własnej woli. Problem pojawił sie , gdy okazało się, że tegoroczne 7-latki w większości już chodzą do szkoły, do 2 klasy. Brakuje dzieci do klas pierwszych. Czy jest to wina rodziców? Nie, bałaganu narobił rząd, w dobrej wierze, ale cierpią na tym dzieci, które muszą dojeżdżać do szkół dalej, bo tylko tam jest klasa. To dodatkowy stres dla nich i ich rodziców. Dodajmy do tego ponadprogramowe koszty jakie ponoszą rodzice na transport dzieci, gdyż nie wszystkie szkoły gwarantują go z odleglych wiosek szkolnym autobusem. Mogłabym wypisać jeszcze wiele nieporządnych skutków zmian w ustawie o szkolnictwie, ale po co. Chce tylko zwrócić uwagę, że rodzice nie komplikują sytuacji swoich dzieci, to błędy taktyczne głów państwa je na to skazują.

realista 21.09.2016 10:38
Niech go poślą do szkoły prywatnej za własne pieniądza a nie za pieniądze podatników. Wolny wybór!

A. 21.09.2016 08:44
Dokładnie ,on miał iść do pierwszej klasy a nie na indywidualne nauczanie

mieszkaniec 20.09.2016 22:49
i co w tym dziwnego Wójt- miał się zgodzić na jednosobową klasę w sahryniu która by co roku kosztowała go ponad 100 tyś. zł?ciekawe jaki podatnik wyraziłby na to zgodę ?

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama