Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 12:16
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

13 Dzień Programisty

Dzisiejszy świat nie umiałby funkcjonować bez programistów. Zajmują się oni nie tylko tworzeniem oprogramowania gier, ale i różnych maszyn. W 2009 r. zrodził się więc pomysł, by ich docenić. Nie przez przypadek na Dzień Programisty wybrano 256 dzień roku. 256 to bowiem ważna liczba w informatyce oznaczająca m.in. maksymalną liczbę kolorów obrazu cyfrowego zapisanego w formacie GIF. Zawód programisty do łatwych nie należy, wymaga dużej wiedzy matematycznej, informatycznej, wyobraźni i cierpliwości. Programować można się nauczyć na studiach, ale można też zacząć wcześniej, już w wieku 6 lat.
13 Dzień Programisty

– Nauka programowania może dodatkowo pozytywnie wpłynąć na rozwój dzieci i rozwinąć w nich pasję do nauki. Już od 2014 roku prowadzimy kursy edukacyjne i warsztaty dla dzieci i młodzieży jako "Robonauka". W naszych zajęciach pozaszkolnych z zainteresowaniem uczestniczą już 6-latki. Naukę programowania prowadzimy na dwa sposoby: młodsi uczą się poprzez budowanie z klocków LEGO – są one zawsze dostosowane do wieku uczestników. Na każdych zajęciach budujemy i programujemy innego robota. Każdy jest okazją do wyjaśnienia różnych zjawisk fizycznych poprzez krótkie pokazy i eksperymenty oraz do przybliżenia rozwiązań mechanicznych robota. Robot, aby zadziałał, musi zostać zaprogramowany. Pokazujemy więc, jak praktycznie wykorzystać komputer. Uczymy algorytmicznego i logicznego myślenia oraz blokowego języka programowania. Poznane konstrukcje tj. warunki, pętle, zmienne występują praktycznie w każdym języku programowania. Starsi kursanci na warsztatach z elektroniki budują układy na płytkach stykowych, uczą się programować mikrokontrolery takie jak np. Arduino. Doskonale sprawdzającą się nowością jest nauka z wykorzystaniem lubianej gry Minecraft. Gra pozwala na dodawanie modyfikacji – my korzystamy z takiej, która dodaje wirtualne roboty. Żeby roboty mogły coś robić, oczekują bardzo dokładnej instrukcji, czyli kodu programistycznego. Dzieci poznając kolejne sposoby programowania robotów, są w stanie lepiej z nimi rozmawiać –programować. Plusów kursu z programowania jest naprawdę mnóstwo. To też kierunek, który pozwoli ukierunkować się na przyszły zawód – tłumaczy Tomasz Jagi z Robonauki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: taaaak. tak samo jak GeblewiczowiData dodania komentarza: 22.11.2024, 11:10Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]Autor komentarza: RomanTreść komentarza: patrolowali na ul. Granicznej ? Na ulicy Granicznej od kliku lat autobusy MZK zatrzymują się na zakazie.. Nie ma przystanku a ludzie wysiadają i wsiadają. I nikt nigdy tego nie widział ? Czy może patroluja ślepi ?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:08Źródło komentarza: Zamość: Był poszukiwany, miał dożywotni zakaz kierowania i 4 promile, gdy został zatrzymanyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Jest jednak pewna różnica. Konflikty z Ukraińcami za ostatnie 200 lat: Wołyń, wojna 1919. Konflikty z Rosją za ostatnie 200 lat: wsadzenie marionetkowego rządu Bieruta i 40 lat gospodarczego pasożytnictwa, masowe gwałty i rabunki dokonywane przez czerwonoarmistów, przyczółek Czerniakowski (żołnierze Berlinga zostali wysłani na pewną śmierć), 17 września, mord w Katyniu, deportacje do Kazachstanu, Obława Augustowska, krwawe stłumienie akcji Burza, wymordowanie obrońców Grodna, tzw. "proces szesnastu", tzw. Tragedia Górnośląska (1945), operacja polska NKWD, wojna 1920, zsyłki na Sybir, ponad sto lat wynarodowiania, krwawe stłumienie powstania styczniowego i listopadowego.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:46Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Da, da, tavarisz. Jak zawsze zły zachód sprowokował miłującą pokój Rosję. Dziwne tylko, że za każdym razem, to ruskie czołgi wjeżdżają pierwsze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:15Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: XxlTreść komentarza: Tera może do kryminalnej wezmo....?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 22:12Źródło komentarza: Zamość: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego
Reklama