Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 16:42
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Zamość: Przyjdź, poznaj nas bliżej! Dzień Otwarty w ośrodku PSONI

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu zaprasza wszystkich zainteresowanych działalnością placówki – Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego na Dzień Otwarty. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 9 marca, w godz. 10.30-14 w placówce przy ul. Orlicz-Dreszera 14.
Zamość: Przyjdź, poznaj nas bliżej! Dzień Otwarty w ośrodku PSONI

Autor: Fot. OREW Zamość

Zaproszenie skierowane jest do osób zainteresowanych działaniami placówki, w tym rodziców dzieci niepełnosprawnych, poszukujących najlepszej dla nich formy edukacji i rehabilitacji.

„Dzień Otwarty Ośrodka to znakomita okazja do bliższego zapoznania się z działaniami placówki oraz specjalistycznym wsparciem, jakie proponujemy w ramach prowadzonej edukacji, terapii i rehabilitacji. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego zapraszamy Państwa do rozmów z wybranymi specjalistami, obejrzenia sal, w których pracujemy, i zaplecza dydaktycznego, w tym innowacyjnych narzędzi pracy z Osobami Niepełnosprawnymi. Na odwiedzających tego dnia OREW czeka również prezentacja multimedialna, obrazująca naszą codzienną pracę” –mówi dyrektor OREW Krzysztof Rysak.

OREW w Zamościu funkcjonuje od 15 lat, oferując nieodpłatnie wszechstronne wsparcie skierowane do Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i ich Rodzin, w tym dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością sprzężoną z terenu Zamojszczyzny. Ośrodek prowadzi grupy przedszkolne, szkołę podstawową, szkołę przysposabiającą do pracy, zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze, terapię specjalistyczną w ramach kontraktu z NFZ.

Rodzice dzieci z niepełnosprawnością mogą również skorzystać ze wsparcia w postaci Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.

„Zapewniamy terapię ze specjalistami z zakresu oligofrenopedagogiki, tyflopedagogiki, psychologii, logopedii, surdologopedii, neurologopedii, rehabilitacji, integracji sensorycznej. Lata doświadczenia zaowocowały kadrą złożoną z wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Co ważne, należy pamiętać, że wszelkie wsparcie oferowane przez OREW jest bezpłatne” – dodaje dyrektor placówki.

Obecnie OREW wspiera 55 osób od 3. do 25. roku życia, realizujących obowiązek szkolny, natomiast Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka obejmuje 34 dzieci, od momentu wykrycia dysfunkcji do czasu rozpoczęcia edukacji szkolnej.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama