Na ten sukces wytężoną nauką zapracowali Ignacy Tarski z kl. II i, Wojciech Kopacz i Mateusz Piętak z kl. III J oraz Barbara Zielińska, ich nauczycielka biologii.
Zanim przeszli do etapu centralnego, musieli ogromną wiedzą z biologii wykazać się podczas eliminacji okręgowych, w których wzięło udział 578 uczniów z całej Polski. Z tej grupy do finału zakwalifikowano zaś 97 osób.
Olimpiada Biologiczna ma w tym roku nową, całkowicie zmienioną formułę. Na etapie szkolnym uczniowie pisali test wiedzy biologicznej, przeprowadzali doświadczenia i dokumentowali je w pracy badawczej. Na etapie okręgowym pisali test z zakresu zagadnień biologicznych wykraczających poza zakres rozszerzony podstawy programowej z biologii.
Zawody III stopnia będą składały się z trzech części: egzaminu pisemnego, obrony pracy badawczej oraz egzaminu praktycznego, który obejmie umiejętności stosowania najnowszych technik badawczych m.in. chromatografię, elektroforezę DNA, izolację materiału biologicznej do reakcji PCR, jak również statystykę.
Napisz komentarz
Komentarze