Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 17:39
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Radiowa Trójka wraca do korzeni. Będzie w Tomaszowie Lubelskim

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili prawie 30 miast i miasteczek w kraju. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają jego specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.
Radiowa Trójka wraca do korzeni. Będzie w Tomaszowie Lubelskim

Tak będzie również w piątek 20 września w Tomaszowie Lubelskim. Tego dnia na antenie Trójki nie zabraknie ciekawostek o atrakcjach turystycznych, lokalnej kuchni i zwyczajach tego urokliwego miasta położonego w sercu pięknego Roztocza, jak i okolicy.

– Od setek lat, tu w Tomaszowie,  przeplatały się różne kultury i interesy – ponieważ przez Tomaszów wiódł jeden z najważniejszych szlaków handlowych. Do dziś można tu oglądać cerkiew z XIX wieku usytuowaną tuż obok starszego, o 300 lat, drewnianego kościoła. A w centrum miasta stoi ponad stuletni drewniany budynek herbaciarni – mówi Monika Suszek, która zwiedzi urokliwe miasto i okolice na dwóch kółkach. – Rowerem dotrzemy do tych zakątków Roztocza, do których nie da się dojechać samochodem. Sprawdzimy co szumi na Tanwią, przyjrzymy się skamienielinom drzewnym. Odwiedzimy jeden z najstarszych ośrodków zachowawczych konika polskiego – symbolu Roztoczańskiego Parku Narodowego. Sprawdzimy też, dlaczego konik polski nazywany jest najbardziej charakterną końską rasą – dodaje dziennikarka Trójki.

W jej reporterskich materiałach nie zabraknie również opowieści o muzyce Kresów. – Sprawdzimy na czym grywano i jak śpiewano na pograniczu. Poznamy technikę śpiewu, którą może opanować każdy, bez względu na zdolności muzyczne. A skoro mowa o muzyce – na koniec posłuchamy jak się gra na… pile. Mój gość – wicemistrz świata w grze na pile – przekonuje, że technika podobna jest do gry na skrzypcach – dodaje Monika Suszek.

Jej relacje zostaną wyemitowane w piątek 20 września w porannym i popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki” oraz w audycji „LP Trójka”.

Akcja „Trójka wraca do korzeni” odwiedzi jesienią br. kolejne ciekawe miejsca w Polsce.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama