Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 16:27
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

W drodze do zatrudnienia… – czas na szkolenie?

Czym są szkolenia? To zajęcia pozaszkolne, których celem jest uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy.
W drodze do zatrudnienia… – czas na szkolenie?

To jedna z wielu form wsparcia oferowanych w projektach realizowanych przez urzędy pracy z województwa lubelskiego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). 

Dla kogo są szkolenia w PO WER?
Dla osoby młodej w wieku 18-30 lat, niepracującej, nieuczącej się i nieszkolącej, tzw. młodzież NEET – zarejestrowanej w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna. Jeśli spełniasz powyższe kryteria, to oznacza, że jest to coś dla Ciebie! 

Co możesz uzyskać?
Jeśli jesteś zarejestrowany we właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania urzędzie pracy jako osoba bezrobotna, możesz skorzystać ze szkolenia, które obejmuje:
– opłatę za szkolenie instytucji szkoleniowej,
– koszt ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków,
– koszt przejazdu, w przypadku gdy szkolenie odbywa się w miejscowości innej niż miejsce zamieszkania, także koszty zakwaterowania i wyżywienia,
– koszty badań lekarskich i psychologicznych,
– koszty egzaminów umożliwiających uzyskanie świadectw, dyplomów określonych uprawnień zawodowych,
– gwarantowane stypendium szkoleniowe.
Po szkoleniu masz więcej możliwości zdobycia zatrudnienia.
Aktualnie wybór szkoleń jest ogromny. Dostępne są szkolenia typowo branżowe, które dostarczają wiedzy
z konkretnej dziedziny – podnoszą Twoje kwalifikacje, jak i szkolenia miękkie, które uczą asertywności, rozwijają pewność siebie czy pomagają lepiej komunikować się z innymi – tzw. szkolenia podnoszące kompetencje. Rozmowa z doradcą zawodowym na pewno pomoże Ci wybrać tą właściwą ścieżkę.

Co musisz zrobić?
Zgłoś się do swojego urzędu pracy i zapytaj o oferty szkoleń lub po prostu zadzwoń do nas, napisz e-maila lub przyjdź, a my pokierujemy Cię dalej:

Punkt Informacyjny
Wydziału Realizacji PO WER Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie
ul. Lubartowska 74 A, piętro 1, pok. 100, 20-094 Lublin, tel. 81 463 53 49, kom. 605 903 476
e -mail: [email protected], www.power-wuplublin.praca.gov.pl

Szkolenia indywidualne czy grupowe stanowią drugą z najczęściej wybieranych
przez uczestników projektów form wsparcia.

Szkolenia
w ramach PO WER w latach 2014-2019
 Liczba osób objętych wsparciem: 38 485,
w tym liczba osób, które odbyły szkolenie: 8 884
(to ponad 23% uczestników).

Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama