Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 07:51
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Markowe teksty: Kiedy rodzi się problem?

Kiedyś było jakoś fajniej – mawia mój redakcyjny kolega Tomek Tomczewski. A ja mu wtóruję, bo także z sentymentem wracam do dawnych czasów.
Markowe teksty: Kiedy rodzi się problem?

Przed laty "armia zaciężna" w klasie okręgowej była zjawiskiem niespotykanym. Żaden klub nie wydawał kasy na transfery, gdyż miał pod dostatkiem swoich wychowanków. Nikogo nie trzeba było ściągać, by grał za parę złociszy. Nikogo także nie trzeba było w związku piłkarskim rejestrować. Naczelnik gminy lub sołtys swoją pieczątką i imiennym podpisem ręczył, że piłkarze z klubowej listy są mieszkańcami ich miejscowości i sąsiednich wsi. W zespołach grali tylko "sami swoi" – w Sokole piłkarze z gminy Zwierzyniec, w Alwie – z Brodów Małych i Dużych, zaś w Palmie – z Bodaczowa i okolicznych wiosek. Organizator rozgrywek prowadził jedynie zeszyt weryfikacji wyników meczów i rejestr kar.

 

Dziś żaden klub z "najciekawszej ligi świata" nie jest w stanie zbudować sensownej drużyny bez najemników, uszczypliwie nazywanych stuzłotowcami (ewentualnie dwustuzłotowcami, w zależności od wysokości stawki za występ). W naszym lokalnym środowisku piłkarskim jest to powszechnie krytykowane, ale więcej jest w tym hipokryzji i zawiści, niż troski o rozwój sportowy. Gdyby bowiem wprowadzić stare, niepisane zasady, że w zespołach mogą występować jedynie wychowankowie, mieszkający na terenie siedziby klubu, to w zamojskiej "okręgówce" ostałyby się ze trzy ekipy, może cztery. Na pewno nie byłoby piłki na tym poziomie w Łukowej, Obszy i Szczebrzeszynie. A że poziom ligi nie jest taki zły – spora w tym zasługa "armii zaciężnej", wyszkolonej w Zamościu, Tomaszowie Lubelskim i Biłgoraju. Problem rodzi się wtedy, gdy owa armia szkolenie się w piłkarskim rzemiośle kończy właśnie w młodzieżowych zespołach Hetmana, Tomasovii i Łady.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tadek 09.08.2021 14:15
Co zrobisz. Młodzieży mało, niz demograficzny, w niejednej gminie 3x mniej mlodych ludzi niz przed 20 laty, z tych co sa wielu woli sie uczyć i studiować niz grac w piłkę, wielu z nich po skończonej edukacji wyjeżdża do wiekszych miast i za granicę, plus oczywiście to, ze współczesny świat komputery, gry komputerowe, Internet dostarcza mlodym rozrywki jaka byla niedostępna jeszcze 20, 30 lat temu, a więc zmieniają sie formy spędzania wolnego czasu i rośnie nam pokolenie z nadwagą, wadami wzroku, postawy itd.

aaaaaaaaaaaaa 05.11.2019 20:15
Mysle ze w Szczebrzeszynie byla by ta liga a nawet wysza jaby by nie ta zaciezna banda nieudacznikow Z Zamoscia mieli swoich to woleli kaleki Zamoscia i jeszcze iim placili a swojemu nie

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama