Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 13:31
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Bądź Eko w Zamościu: Integracyjne szycie ekologicznych toreb

To pomysł Stowarzyszenia Lokalnie i Globalnie. Jego członkowie chcą urządzić pracownię krawiecką szycia ekotoreb i ekoworeczków.
Bądź Eko w Zamościu: Integracyjne szycie ekologicznych toreb
Członkowie stowarzyszenia wraz z jej prezeską Agnieszką Klimczuk (druga od lewej)

Każdy będzie mógł samodzielnie zaprojektować i uszyć ekotorbę na zakupy zrobioną z materiału z odzysku. Stowarzyszenie pozyskało materiały z zaprzyjaźnionej szwalni oraz od członków i przyjaciół stowarzyszenia – mówi Agnieszka Klimczuk, prezes Stowarzyszenia Lokalnie i Globalnie.

Takie torby przydadzą się zarówno na drobne sprawunki, jak i porządne zakupy, a ekoworeczek na produkty kupowane na wagę (warzywa, owoce).

 – Spotkania w pracowni będą przeprowadzane dwa razy w tygodniu przez dwie godziny. Przede wszystkim zależy nam na tym, aby akcja pomogła w ograniczaniu wszechobecnego plastiku, czyli reklamówek i woreczków – dodaje Agnieszka Klimczuk. Każdy zainteresowany będzie mógł uszyć dla siebie każdorazowo jedną ekotorbę i jeden ekoworeczek.

 – Uszytą nadwyżkę pozostawiamy do dyspozycji Stowarzyszenia, które rozda ją w sklepach i na bazarach, zwiększając ekoświadomość konsumentów – wylicza koordynatorka projektu zgłoszonego do naszego konkursu. 

Stowarzyszenie Lokalnie i Globalnie powstało pod koniec 2019 r. Jest organizacją proekologiczną i prokobiecą. Celem działań jest zwiększanie świadomości ekologicznej przez organizację różnych wydarzeń. Jednym z nich jest zamojska Ciuchoteka, czyli wymiana ubrań.

Akcja ma na celu promowanie ekologicznego i ekonomicznego stylu życia. Ważną przesłanką jest zarówno oszczędność czasu i pieniędzy, jak również miejsca w szafie.

Akcja promuje troskę o środowisko naturalne przez uświadamianie szkodliwości przemysłu tekstylnego. Daje możliwość poznania się kobiet i integracji lokalnej społeczności.

 – Na wydarzeniach zabezpieczony był kącik kawowy,  gdzie można było przy ciepłym napoju wymienić informacje, doświadczenia, zawrzeć nowe znajomości. Takie wydarzenia stowarzyszenie chce organizować raz na 3 miesiące.

Stowarzyszenie LiG wspólnie z Książnicą Zamojską jest także inicjatorem Zamojskiej Książkoteki, tj. nieodpłatnej wymiany książek, połączonej ze spotkaniami z osobami związanymi z literaturą oraz wydarzenia "Kobiecy Krąg", które ma na celu wspieranie i aktywizowanie kobiet.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: taaaak. tak samo jak GeblewiczowiData dodania komentarza: 22.11.2024, 11:10Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]
Reklama