Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 20:01
Reklama
Reklama

Turnieje na sto dwa!

Imponująco przedstawiają się statystyki dotyczące organizowanych przez Włókniarz Frampol Turniejów Halowych o Puchar Burmistrza Frampola.
Turnieje na sto dwa!

Przypomnijmy, że rywalizacja pod patronatem prasowym "Kroniki Tygodnia" trwała ponad miesiąc, a w ośmiu turniejach mierzyli się kolejno: juniorzy starsi (1998 i młodsi), oldboje (Memoriał im. K. Papierza i B. Rekiela), seniorzy (Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego ZOZPN), młodzicy starsi (2004 i młodsi), młodzicy młodsi (2005 i młodsi), orlicy starsi (2006 i młodsi), trampkarze starsi (2002 i młodsi) oraz żacy.

W sumie, tylko w 2017 roku we Frampolu zagrało 80 drużyn reprezentujących 36 klubów. W 218 meczach padły 484 bramki, co daje średnią 2,22 gola na mecz. Organizatorzy obliczyli skrupulatnie, że mecze trwały łącznie 43 godziny i 16 minut, a sędziowało je szesnastu arbitrów. W drużynach wystąpiło łącznie aż 484 zawodników. Najstarszy nich, Ryszard Małek, reprezentujący Iskrę Krzemień, miał 69 lat, a najmłodszy, Karol Tchórzewski, z Włókniarza Frampol, to raptem sześciolatek.

 Jakby było mało, organizatorzy przygotowali również zestawienie obejmujące lata 2012-2017, w których rozgrywane były turnieje. Liczby robią naprawdę wrażenie, a przedstawiają się następująco:

turnieje – 51, drużyny – 453, kluby – 72, zawodnicy – 4547, czas gry – 190 godzin 28 minut, mecze 1131, bramki 2893 (średnia 2,56), sędziowie – 114, zespoły nagrodzone statuetkami i medalami – 568, zawodnicy nagrodzeni rzeczowo – 68, wydane posiłki – 5070.

 – Chyba sami do końca nie zdawaliśmy sobie sprawy, że od 2012 roku tyle się tego uzbierało. Ale jest to oczywiście powód do radości, a nie problem. Myślę, że turnieje o puchar burmistrza Frampola mają już swoje stałe miejsce na piłkarskiej mapie Lubelszczyzny i w przyszłości chcielibyśmy oczywiście je nadal rozwijać – zapowiada prezes Włókniarza Frampol Mirosław Kubina. – Proszę zwrócić uwagę, że nasz klub od lat gra wychowankami, których mamy pod dostatkiem, a chłopcy radzą sobie całkiem nieźle. Myślę, że duża w tym zasługa również tych turniejów, które pomagają nam wychowywać i szkolić piłkarzy – zauważa szef klubu, a jednocześnie trener seniorów.  

 Więcej w wydaniu papierowym i e-wydaniu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama