
Tak wynika z ostrzeżenia wydanego m.in. dla Lubelszczyzny przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Śnieżyce mogą potrwać do poranka we wtorek. Są przewidywane w powiecie biłgorajskim, chełmskim, hrubieszowskim, janowskim, krasnostawskim, kraśnickim, lubelskim, łęczyńskim, opolskim, świdnickim, tomaszowskim oraz zamojskim.
Szczególnie ostrożni powinni być ci, którzy w najbliższych godzinach wybierają się w podróż samochodem. Jeszcze o świcie drogi były przejezdne, ale z każdą minutą śniegu przybywało i sytuacja zdecydowanie się pogorszyła.
Drogowcy, nawet gdyby bardzo chcieli, z tak intensywnymi opadami nie zdołają sobie poradzić w 100 procentach.

O rozwagę podczas jazdy apeluje policja.
– Panująca obecnie w naszym województwie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi – informuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
W samym Zamościu od rana doszło do trzech kolizji, m.in. na ul. Hrubieszowskiej, Olchowej,św. Piątka. Policjanci byli też wzywani do stłuczek w Krasnobrodzie i miejscowości Bereść w gminie Grabowiec. Były też nieco poważniejsze zdarzenia. Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu samochodów na krajowej drodze nr 74 w Kalinowicach, w Czołkach w gminie Sitno samochód wypadł z drogi na zakręcie. Do potrącenia pieszego doszło na ul. Lwowskiej.
Jak wyglądała i wygląda sytuacja w regionie? Sprawdźcie na naszym Facebooku:
Zdjęcia nadesłane przez czytelników Kroniki Tygodnia.





























![Wybory Mistera AWF Biała Podlaska 2025 [GALERIA ZDJĘĆ cz. 1] Wybory Mistera AWF Biała Podlaska 2025 [GALERIA ZDJĘĆ cz. 1]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/14/sm-4x3-wybory-mistera-awf-biala-podlaska-2025-galeria-zdjec-cz-1-1765696782-4.jpg)
![Wybory Mistera AWF Biała Podlaska 2025 [GALERIA ZDJĘĆ cz. 2] Wybory Mistera AWF Biała Podlaska 2025 [GALERIA ZDJĘĆ cz. 2]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/14/sm-4x3-wybory-mistera-awf-biala-podlaska-2025-galeria-zdjec-cz-2-1765697342-42.jpg)
![Bortatycze-Kolonia: Zderzenie hondy z seatem. 3 osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA] Bortatycze-Kolonia: Zderzenie hondy z seatem. 3 osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/13/sm-4x3-bortatycze-kolonia-wypadek-z-udzialem-dwoch-samochodow-3-osoby-trafily-do-szpitala-zdjecia-1765646508-0.jpg)


![Zamość. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [14-12-2025] Nekrologi z Zamościa do 14.12.2025.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zamosc-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-24-11-2025-1765095868.jpg)
![Tomaszów Lubelski. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [14-12-2025] Nekrologi z Tomaszowa Lubelskiego i powiatu tomaszowskiego do 14 grudnia 2025.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-tomaszow-lubelski-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-30-11-2025-1765095931.jpg)










![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze