Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 02:27
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

5 skutecznych sposobów na kaca

Kac, zwany inaczej "syndromem dnia następnego”, to naturalna reakcja organizmu, który musi przetworzyć spożyty alkohol. Czy można się go szybko pozbyć lub zapobiec?
5 skutecznych sposobów na kaca

Autor: fot. iStock

Kac, to złe samopoczucie z powodu wcześniej wypitego alkoholu. Do najczęstszych symptomów należą: ból głowy, brak apetytu, wymioty, osłabienie organizmu oraz zawroty głowy. Objawy te, mogą ci towarzyszyć przez cały dzień. Dowiedz się, co możesz zrobić, aby uśmierzyć dolegliwości po spożyciu nadmiernej ilości trunków.

Najpierw zapobiegaj

Nie czekajmy aż kac do nas przyjdzie, przygotujmy się na walkę z tym wrogiem znacznie wcześniej. Przed zakranianą imprezą należy się dobrze najeść, nigdy nie pij na pusty żołądek. Spożywanie tłustych potraw spowolni proces przyswajania alkoholu przez organizm. "Zespół dnia następnego", to inaczej odwodnienie organizmu, dlatego warto podczas picia napojów z procentami, zadbać również o dużą ilość wody. Kolejna zasada mówi o tym, żeby nie mieszać ze sobą trunków. W zapobieganiu pomocna będzie także szklanka tłustego mleka, która spowolni wchłanianie alkoholu do krwi i uchroni żołądek przed podrażnieniami. 

Jak pozbyć się kaca?

1. Pij dużo wody - oczyści ona twój organizm z toksyn i uzupełni niedobór, to naprawdę najlepsze lekarstwo na kaca.
2. Zjedz jajka - pomogą zredukować uczucie kaca, ponieważ zawierają cysteinę, która z kolei zwalcza toksyny po alkoholu.
3. Weź kąpiel - poczujesz się zdecydowanie lepiej. Skóra zacznie inaczej oddychać, a przez to korzystniej będzie uwalniała toksyny z organizmu,
4. Wyśpij się - sen to wybawienie w obliczu kaca, tym bardziej, że dajesz organizmowi się zregenerować w spokoju.
5. Zjedz ciemny chleb z dżemem, miodem lub makaron - uzupełnisz w ten sposób poziom cukru.

Polacy w 2020 r. na trunki przeznaczyli kwoty aż o 7% większe w stosunku do lat ubiegłych. Wydaliśmy na alkohol ponad 39 mld zł. Według danych BIG to aż jedna trzecia wszystkich wydatków na artykuły spożywcze. Najchętniej spożywane przez Polaków alkohole to piwo, wódka, wino stołowe oraz whisky. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama