Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 18:19
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Zamość: „Wykłady mistrzów” dla studentów UPZ

W Uczelni Państwowej w Zamościu odbyła się pierwsza konferencja z cyklu „Wykłady mistrzów”, zorganizowana przez Zakład Pielęgniarstwa UPZ.
Zamość: „Wykłady mistrzów” dla studentów UPZ

Autor: Fot. UPZ

Spotkanie otworzyła dr n. med. Beata Biernacka, kierownik Zakładu Pielęgniarstwa UPZ, która powitała gości i uczestników. Następnie głos zabrał rektor Uczelni dr hab. Andrzej Samborski.

- Cieszę się, że będziecie mogli państwo dowiedzieć się nieco więcej o zmianach, jakie zachodzą w tym zawodzie oraz macie okazję spotkać się i porozmawiać ze specjalistami, którzy realizują swoją misję - bowiem pielęgniarstwo to przede wszystkim misja - i przy tym dzielą się swoimi doświadczeniami - mówił rektor UPZ.

Podczas konferencji studenci pielęgniarstwa UPZ mogli wysłuchać dwóch wykładów: „Pielęgniarstwo wczoraj, a dziś” mgr Iwony Bielawskiej i „Współczesne leczenie ran” mgr Jolanty Strzałki.

- Nasi studenci mają okazję dowiedzieć się nowych informacji i posłuchać specjalistów z najaktualniejszą wiedzą, która teraz jest, jeśli chodzi o leczenie ran, czy też zmiany, jakie zachodzą w środowisku pielęgniarskim. Zawód pielęgniarki zmienia się, ponieważ zmieniają się dostępne środki i metody pracy. Jeśli chodzi o współczesne leczenie ran to studentów na pewno zainteresuje najnowsza metoda vacuum, której studenci jeszcze nie widzieli, a która jest już stosowana np. w szpitalu w Łęcznej - mówiła dr n. med. Beata Biernacka, kierownik Zakładu Pielęgniarstwa UPZ podkreślając korzyści płynące z uczestnictwa w konferencji.

„Wykłady mistrzów” były pierwszym wydarzeniem, które licznie zgromadziło studentów w auli UPZ przy ul. Zamoyskiego 64 od wybuchu pandemii. Dotychczas niemal wszystkie konferencje, spotkania oraz różnego rodzaju wydarzenia odbywały się głównie online.

Uczelnia Państwowa w Zamościu prowadzi bezpłatne studia na kierunku pielęgniarstwo na poziomie licencjackim oraz II stopnia (magisterskim). W ofercie Uczelni znajdują się także kierunki licencjackie – bezpieczeństwo narodowe, filologia angielska, finanse i rachunkowość, informatyka, pedagogika, turystyka i rekreacja; kierunki inżynierskie – logistyka oraz mechanika i budowa maszyn, a także ponad 30 kierunków studiów podyplomowych.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama