Ważną rolę w systemie wdrażania projektów odgrywają powiatowe urzędy pracy, które mają bogate doświadczenie w prowadzeniu działań aktywizujących, skierowanych do ludzi młodych. Obok pośrednictwa pracy, staży, szkoleń zawodowych coraz większego znaczenia nabiera motywowanie młodych ludzi do podjęcia trudu zdobywania nowych kwalifikacji, bądź stworzenia projektu własnej działalności gospodarczej, a tym samym wpisania się swoimi pomysłami i energią w regionalny rynek pracy. Nie są to łatwe przedsięwzięcia, wymagają od ludzi młodych talentów organizacyjnych, dużej wiedzy i konsekwencji w działaniu, wiary we własne siły, ale z pewnością mogą przynieść satysfakcję i rozwój zawodowy.
Prezentujemy poniżej sylwetki młodych ludzi, którzy skorzystali z dotacji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) na założenie własnej działalności gospodarczej i mimo trudnych, kryzysowych lat, próbują rozwijać swoje projekty realizując własne wizje i marzenia.
• Architekt Edyta Wiśniewska MUI CONCEPT
– studio projektowe
W branży architektonicznej zbudowanie własnej pozycji i wypromowanie własnego biura nie jest sprawą prostą. Dlatego Pani architekt Edyta Wiśniewska w początkowym okresie prowadzenia działalności obrała drogę regularnej współpracy z dużym, od lat funkcjonującym na rynku biurem projektowym. Niosło to za sobą ogrom pozytywów, tj. dostęp do prestiżowych tematów projektowych, współpracę zagraniczną, zdobywanie nieocenionego doświadczenia oraz podwyższanie umiejętności jako projektanta przy współpracy z innymi architektami oraz branżystami. Usamodzielnienie się w branży projektowej - dzięki dotacji z PO WER, pozwoliło doświadczyć całego spektrum pozytywów i trudności, jakie niesie z sobą indywidualna praca architekta. Niewątpliwym pozytywem bycia w stu procentach odpowiedzialną za prowadzone tematy jest możliwość realizowania ich zgodnie z własnymi przekonaniami funkcjonalnymi oraz estetycznymi, w oparciu o przedstawione przez klienta oczekiwania. Dzięki samodzielnej realizacji tematów wykształca się mój styl projektowania, zarówno pod względem estetycznym, jak i wszystkich zabiegów funkcjonalnych, które odkrywam w kolejnych projektach, a co za tym idzie mam możliwość przyciągnąć coraz większą liczbę klientów, z którymi będziemy mieć wspólną wizję projektowo- mieszkaniową.
Doświadczenie zawodowe przy tworzeniu i nadzorowaniu realizacji projektów daje nieocenioną wiedzę i umiejętności przewidywania scenariuszy, weryfikację możliwości planowanych rozwiązań już na etapie projektowym, eliminację potencjalnych błędów. Chłonąc cały ten proces bez wątpienia staję się lepszym projektantem.
• Mateusz Bancerz – studio nagrań
Pan Mateusz Bancerz ze Starego Bazanowa ukończył studia na kierunku realizacji dźwięku w Warszawie. Marzenia o stworzeniu własnego studia nagrań zaczął realizować pozyskawszy dofinansowanie do projektu w ramach PO WER. Pozyskane środki pozwoliły znacznie doposażyć STUDIO 2 oraz zapewniły dobry start w kierunku otwarcia działalności. Oprócz stricte działalności studia nagrań zajmuję się także obsługą nagłośnieniową wszelkich koncertów, wydarzeń, ewentów, konferencji itp. Okres pandemii spowodował drastyczny spadek dochodów i zamknięcie branży. Podejmuję różne próby pozyskania klientów, tworzę projekty, zapraszam ciekawych artystów do wspólnych nagrań, a efekty tej pracy można zobaczyć na kanale You Tube Studio S2.
Wydział Realizacji PO WER Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie , ul. Lubartowska 74 A, piętro 1, pok. 100, 20-094 Lublin tel. 81 463 53 49, kom. 605 903 476, e-mail: [email protected], https://power-wuplublin.praca.gov.pl/
Napisz komentarz
Komentarze