Muzeum PRL zostało otwarte w lipcu ubiegłego roku. Tylko w wakacje obiekt zwiedziło prawie 2000 turystów.
– W tym krótkim czasie pojawili się u nas turyści z różnych stron Polski. Byli goście ze Szczecina, Zielonej Góry, Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Gdańska, ale – co bardzo cieszy – na zwiedzanie wybrało się też wiele osób z pobliskich miejscowości. Byli starsi, którzy przypomnieli sobie swoje lata młodości, i młodsi, którzy mieli okazję poznać historię Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Turyści byli zadowoleni, co potwierdzają chociażby wysokie oceny w Google oraz bardzo miłe opinie i komentarze w mediach społecznościowych. Miałem pewne obawy czy otwieranie muzeum w czasie pandemii to dobry pomysł, ale czas pokazał, że było warto. Dobra frekwencja daje szansę na rozwój muzeum – opowiada Tomasz Pakuła, założyciel muzeum.
Muzeum zwiedza się z audioprzewodnikiem, do którego głosu użyczył Tomasz Knapik – słynny lektor filmowy, radiowy i telewizyjny, a kiedyś lektor Polskiej Kroniki Filmowej.
W siedmiu gabinetach (sklep, pokój z lat 70., kuchnia, łazienka, gabinet I sekretarza, pokój z lat 80., komenda Milicji Obywatelskiej) i na dwunastu wystawach tematycznych (dokumentalna, muzyka i kultura, Pewex, turystyczna, warsztat z narzędziami, apteka, sportowa, motoryzacyjna, toaletka modnej pani i modnego pana, filmowa, budowlana, moda i krawiectwo) znajdują się zbiory z lat 1944–1989. Właściciel już zapowiada kolejną wystawę: poświęconą katastrofie w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej.
Roztoczańskie Muzeum PRL jest naszym pierwszym kandydatem w plebiscycie Perły Biznesu w kategorii Debiut Roku.
Napisz komentarz
Komentarze