Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 28 marca 2025 07:38
Reklama
Reklama

Tomaszów Lubelski: Policjanci w Dwójce. Egzaminowali uczniów

Reklama
Prawie 100 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim właśnie zdobyło karty rowerowe. Mają je, bo pomyślnie przeszli przez teoretyczne, a także praktyczne egzaminy, które odbyły się pod nadzorem policjantów w miejscowej komendy.
Tomaszów Lubelski: Policjanci w Dwójce. Egzaminowali uczniów
Uczniowie SP nr 2 w Tomaszowie Lubelskim podczas egzaminu na kartę rowerową.

Autor: Fot. KPP Tomaszów Lubelski

Egzamin na kartę rowerową składa się z dwóch części: teoretycznej ze znajomości przepisów ruchu drogowego i praktycznej jazdy na dwóch kółkach z zastosowaniem się do przepisów.

Reklama

Uczniów egzaminowali eksperci, czyli funkcjonariusze tomaszowskiej drogówki.

– Mundurowi zwracali uwagę, czy egzaminowani uczniowie stosują się do znaków drogowych umieszczonych na torze przeszkód oraz czy stosują zasadę wzajemnej życzliwości wobec innych uczestników ruchu. Solidne przygotowanie praktyczne i teoretyczne przyczyniło się do pozytywnie zdanego egzaminu przez wszystkich egzaminowanych – podsumowuje st. sierż. Małgorzata Pawłowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Policjantka przypomina, że karta rowerowa uprawnia nie tylko do jazdy na rowerze, ale także od 20 maja 2021 roku do jazdy na hulajnodze elektrycznej oraz urządzeniu transportu osobistego (np. deskorolka elektryczna, urządzenie samobalansujące).

Reklama Baner reklamowy - Tomaszowska Kronika Tygodnia - facebook


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: hajs lans i baunsTreść komentarza: No fajnie, fajnie. Zebrało się towarzystwo wzajemnej adoracji, posłuchały muzyki, pogadały o tym, że kłaczki po zimie zniszczone, dowiedziały się, jak wklepać kremik w paszczę, co wąchać żeby nie śmierdziało. Dowiedziały się, żeby nosić stanik, żeby nie wisiało, a nawet można się troszkę poruszać, bo też nie zaszkodzi. Porobiono focie, bo przecież trzeba się czymś pochwalić. I to by było na tyle.Data dodania komentarza: 27.03.2025, 15:43Źródło komentarza: Wiosenny reset w Hrubieszowie. Kobiece spotkanie pełne inspiracji. Zobacz zdjęciaAutor komentarza: JTreść komentarza: Jak mam baranów to ich strzygęData dodania komentarza: 27.03.2025, 14:56Źródło komentarza: Rekordowy 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyAutor komentarza: ZmcTreść komentarza: Więcej niech zatrudnia urzedasy swoich dzieci i znajomych. Dwie kasy w ratuszu jedna do podatków inna do śmieci i w każdej po 4 panie. Lekka przesada, kogo na to stać.Data dodania komentarza: 27.03.2025, 14:22Źródło komentarza: Zamość: Co z tekstyliami? Prezes PGK: Stare skarpety do siatki i na PSZOKAutor komentarza: JolantaTreść komentarza: Śmiać się czy płakać prezydencie Zamościa tylko referendum i odwołanieData dodania komentarza: 27.03.2025, 13:42Źródło komentarza: Zamość: Co z tekstyliami? Prezes PGK: Stare skarpety do siatki i na PSZOKAutor komentarza: mieszkaniec tonaszowaTreść komentarza: tylko kasa a może na rzecz mieszkańców za darmoData dodania komentarza: 27.03.2025, 12:05Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Kryta pływalnia otwarta nocą. Tylko 100 biletów do sprzedania!Autor komentarza: kkkTreść komentarza: Ofiara sama sobie winna... Kto wsiada z pijanym kierowcą? Teraz rodzina zbiera pieniądzę na leczenie. Mogła nie wsiadać zadzwonic po policję ze kierowca pijanyData dodania komentarza: 27.03.2025, 08:22Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: Pasażerka forda walczy o życie. Kierujący samochodem był pijany [ZDJĘCIA]
Reklama