Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 13:27
Reklama
Reklama

PO WER szansą dla ludzi z pasją

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie od 2015 r. wdraża Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), który stworzył szansę dla ludzi młodych z pasją z terenu województwa lubelskiego na założenie własnej działalności gospodarczej.

Nie są to łatwe przedsięwzięcia, wymagają od młodych ludzi odwagi, pomysłu na siebie, specjalistycznej wiedzy i konsekwencji w działaniu, wiary we własne siły, ale z pewnością mogą przynieść satysfakcję i rozwój zawodowy.

Prezentujemy poniżej sylwetki młodych ludzi, którzy skorzystali w ramach PO WER z dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej i mimo trudnego czasu spowodowanego pandemią koronawirusa, próbują rozwijać swoje projekty realizując własne wizje i marzenia.

• Agata Golik

– studia graficzne

Moim pomysłem na własną działalność jest założenie studia graficznego oferującego usługi projektowe oraz artystyczne. Moje wykształcenie pozwala mi na prowadzenie projektów z zakresu identyfikacji wizualnej, jak i projektowania przestrzeni oraz wzornictwa wyrobów użytkowych. Ze względu na ukończenie Akademii Sztuk Pięknych i Liceum Plastycznego oferuję również realizacje z zakresu malarstwa, grafiki, form przestrzennych i innych realizacji kreatywnych. Dziś usługi graficzne wykraczają daleko poza zaprojektowanie samego logo i taką drogą zamierzam podążać - w myśl holistycznego podejścia do projektowania.

Prowadząc firmę „Studio Obrysy”, planuję nadal rozwijać swoje umiejętności i poszerzać swój wachlarz usług o nowe działania. Jednocześnie, ze względu na stan epidemiologiczny, zdaję sobie sprawę z takich przeszkód, jak utrudniony kontakt z klientem i konieczności prowadzenia projektów w formie zdalnej. Taka sytuacja sprawia też, że ciężej jest wypromować się pośród bardziej doświadczonej konkurencji, co staram się nadrabiać poprzez otwartość, komunikatywność w poszukiwaniu klientów i kontaktach z nimi.

• Dawid Skromowski – firma PREFIX

Pan Dawid Skromowski prowadzi działalność gospodarczą w Ostrowie Lubelskim, w branży usług elektrycznych i teletechnicznych. Firma świadczy usługi w zakresie montażu i uruchomienia systemów: alarmowych, monitoringu, domofonowych, kontroli dostępu, Smart Home, TV Satelitarnej i Naziemnej oraz sieci komputerowych. Praca wykonywana przez Pana Dawida wymaga precyzji i solidności oraz doświadczenia i obszernej wiedzy z zakresu elektroniki i prawa budowlanego. Pozytywnym aspektem prowadzenia tej działalności jest nieograniczona możliwość rozwoju zawodowego. Praca jest niesamowicie ciekawa i inspirująca. Jednakże czasami bywa niebezpieczna, szczególnie prace wykonywane na wysokościach, na budowie, prowadzone w trudnych warunkach i uzależnione od pogody.

• Ewelina Dobrowolska – branża fotograficzna

Pani Ewelina Dobrowolska pracowała jako fotograf od kilku lat, a zajęcie to stało się nie tylko wykonywanym zawodem ale ogromną pasją. Jako osoba bezrobotna skorzystała z szansy pozyskania dotacji z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oferowanych na założenie własnej działalności gospodarczej.

Początek pandemii w kraju wzbudził pewne obawy ale ostatecznie beneficjentka zdecydowała się na podpisanie umowy z Powiatowym Urzędem Pracy.

Podjęła ryzyko ale obecnie nie żałuje tej decyzji i nie zamierza zawieszać działalności. Doświadcza trudności w utrzymaniu firmy w efekcie ograniczenia organizacji imprez rodzinnych czy okolicznościowych ale ta sytuacja zmienia się na lepsze. Jako wkraczający na rynek przedsiębiorca nie ukrywa, że w utrzymaniu firmy w znacznym stopniu pomogło wsparcie z Tarczy Antykryzysowej, bez którego byłoby dużo trudniej utrzymać się na rynku.

Jeżeli jesteś osobą w wieku 18-29 lat, zainteresowaną prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, prosimy o kontakt!

 

Punkt Informacyjny Wydział dział Realizacji PO WER Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

ul. Lubartowska 74 A, piętro 1, pok. 100, 20-094 Lublin, tel. 81 463 53 49, kom. 605 903 476

e-mail: [email protected] https://power-wuplublin.praca.gov.pl

 

Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama