Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 11:39
Reklama
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Szkolenia w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) formą aktywizacji młodych

Jedną z form aktywizacji ludzi młodych do 30 roku życia, stanowi skierowanie osoby bezrobotnej na wskazane szkolenie oraz opłacenie kosztów, które poniesione zostaną w związku z jego podjęciem. Szkolenia stwarzają bowiem szansę na zdobycie dodatkowych umiejętności, wiedzy, satysfakcjonującej pracy, a także ułatwiają rozpoczęcie kariery zawodowej.
Szkolenia w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) formą aktywizacji młodych

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) oferuje różnorodne formy wsparcia, które wzmacniają szanse na udany debiut na rynku pracy. Skierowane są do osób młodych, w wieku 1829 lat, poszukujących pracy, zarejestrowanych w PUP/MUP jako bezrobotne. Proponowane formy działań pomocowych, obejmują zróżnicowane oferty wsparcia tak, aby każdy miał możliwość wyboru najkorzystniejszej dla siebie oferty zawodowej.

Obok możliwości pozyskania dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej, staży zawodowych u pracodawcy, bonów na zasiedlenie, w ramach PO WER dostępna jest także wszechstronna propozycja szkoleń, mających służyć dokształcaniu lub ułatwiać przebranżowienie zawodowe, zgodnie z pojawiającymi się ofertami na rynku pracy. Osoby, które chcą skorzystać z tej formy wsparcia i ubiegać się o przyznanie świadczenia, powinny być zarejestrowane w urzędzie pracy ze statusem osoby bezrobotnej. Głównym bowiem celem programu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia bezrobotnych młodych osób, w szczególności tych z kategorii NEET czyli takich, które nie pracują, nie kształcą się i nie szkolą. Oferta szkoleniowa obejmuje wówczas: opłatę za szkolenie dla instytucji szkoleniowej; koszt ubezpieczenia uczestnika szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków; koszty przejazdu - w przypadku gdy szkolenie odbywa się w miejscowości innej niż miejsce zamieszkania, a także koszty ewentualnego zakwaterowania i wyżywienia; koszty badań lekarskich i psychologicznych; koszty egzaminów umożliwiających uzyskanie świadectw, dyplomów lub certyfikatów potwierdzających pozyskane uprawnienia zawodowe oraz gwarantowane stypendium szkoleniowe.

Po taką formę aktywizacji zawodowej i wsparcia szkoleniowego młodzi ludzie sięgają stosunkowo często, bowiem podnoszenie kwalifikacji i umiejętności zawodowych zwiększa możliwości zdobycia zatrudnienia. Oferta szkoleń jest bogata i różnorodna, dopasowująca się do oczekiwań i potrzeb uczestników. Dostępne są szkolenia typowo specjalistyczne, tzw. branżowe, dostarczające wiedzę i podnoszące kwalifikacje uczestników w konkretnej dziedzinie oraz szkolenia tzw. miękkie - podnoszące kompetencje uczestników, które rozwijają pewność siebie, uczą asertywności lub pomagają łatwiej komunikować się z innymi.

Zachęcamy do skorzystania z tej formy wsparcia w ramach PO WER, jaką jest oferta szkoleniowa. Z szansy dokształcania zawodowego skorzystało dotychczas wiele młodych, poszukujących pracy osób. Potwierdzają to dane Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie – w projektach realizowanych na terenie województwa lubelskiego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój z propozycji szkoleniowych od początku jego realizacji do końca września 2021 r. skorzystało blisko 12 tys. pozostających bez zatrudnienia młodych osób.

Szczegółowe informacje o możliwości ubiegania się o wsparcie dostępne są na stronach internetowych właściwych, ze względu na miejsce zamieszkania/siedziby pracodawcy, urzędów pracy lub stronie internetowej WUP w Lublinie: https://power-wuplublin.praca.gov.pl/.

 

Wydział Realizacji PO WER

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

ul. Lubartowska 74 A, piętro 1, pok. 100

20-094 Lublin

tel. 81 463 53 49, kom. 605 903 476

e-mail: [email protected]

power-wuplublin.praca.gov.pl

 

Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama