Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 18:52
Reklama
Reklama

Aleksandrów: Jubileusz 100-lecia OSP

3 maja swój jubileusz 100-lecia powstania świętowała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Drugim.
Aleksandrów: Jubileusz 100-lecia OSP

Autor: Jednostka działa prężnie od 100 lat.

Obchody rozpoczęły się Mszą św. sprawowaną w intencji strażaków w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Aleksandrowie. Następnie druhowie w asyście orkiestry dętej przeszli na plac remizy OSP, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

Odznaczeniami, medalami i dyplomami wyróżnieni zostali:
Złotym medalem "Za zasługi dla Pożarnictwa" odznaczeni zostali: Krzysztof Swacha; Lesław Kuźniar.
Srebrnym medalem  "Za zasługi dla Pożarnictwa" odznaczeni zostali: Jacek Pawłowski, Krzysztof Surmacz, Adam Harasiuk.
Brązowym medalem  "Za zasługi dla Pożarnictwa" odznaczeni zostali: Damian Surmacz, Marcin Swacha.

Odznaki „Strażak Wzorowy” otrzymali: Stanisław Kołodziejczyk, Rafał Kaczorowski, Piotr Bździuch, Sebastian Puźniak, Paweł Surmacz, Adrian Poźniak, Karol Błażyński, Jacek Pawłowski, Paweł Brodziak, Kacper Surmacz, Rafał Surmacz, Damian Surmacz.

Odznaki „Za Wysługę Lat” otrzymali: Kazimierz Michoński, Stefan Burdzań, Zbigniew Komada, Jan Grabias, Jan Harasiuk, Lesław Kuźniar, Kazimierz Puźniak, Henryk Komada, Kazimierz Bździuch, Jan Pawłowski, Zenon Surmacz, Henryk Puźniak, Waldemar Surmacz, Adam Harasiuk, Krzysztof Swacha, Jan Bździuch, Piotr Bździuch, Damian Surmacz, Kacper Surmacz, Łukasz Michoński, Stanisław Kołodziejczyk, Rafał Surmacz, Jacek Pawłowski.
Dyplomy okolicznościowe otrzymali: Kazimierz Michoński, Stefan Burdzań, Zbigniew Komada, Jan Harasiuk i Henryk Komada.

Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Aleksandrów II sięga 1921 roku. Inicjatorami i założycielami jednostki byli m.in. Józef Rymarz, Piotr Ferens i Feliks Grzeszczuk. W 1926 roku wybudowano pierwszą drewnianą remizę, na której budowę materiał podarowali sami strażacy oraz lasy Ordynacji. Pierwszą pompę jednostka posiadała już w 1936 roku, natomiast wóz bojowy został zakupiony w 1961 roku. W 1969 roku OSP została wyróżniona przez Ministra Rolnictwa i Leśnictwa za udział w gaszeniu pożarów lasów. Od 2004 roku jednostka wpisana jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednostka wielokrotnie uczestniczyła w zawodach sportowo-pożarniczych, cztery razy brała udział w zawodach wojewódzkich.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama