Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 14:04
Reklama
Reklama

Zamość: Plac zabaw przy przedszkolu nr 7 zyskał popularność w telewizji

Stare garnki i patelnie zamieniły się w instrumenty muzyczne, a szpula na kabel w stolik do gry w planszówki. Dzieci same posadziły warzywa i zioła w ogródku sensorycznym i teraz o nie dbają. Przedszkole Miejskie nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu może pochwalić się nowym ekologiczno-sensorycznym placem zabaw.
Zamość: Plac zabaw przy przedszkolu nr 7 zyskał popularność w telewizji
Przedszkole nr 7 w Zamościu stało się sławne na całą Polskę.

Plac powstał z inicjatywy dyrektorki przedszkola, ale przede wszystkim dzięki zaangażowaniu pracowników oraz rodziców dzieci uczęszczających do placówki przy ul. Asnyka. Większość elementów placu powstawała w przydomowych garażach i na podwórkach, a w tworzeniu poszczególnych atrakcji brały udział całe rodziny. – Pomysł zrodził się w ubiegłym roku i wtedy powstała pierwsza kuchnia błotna wykonana przez rodziców – wspomina Aleksandra Baranowicz, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu.

Ale intensywne prace zaczęły się w kwietniu. Inspiracjami do utworzenia placu zabaw, jak dodaje pani dyrektor, były powrót do przeszłości i zabaw z dzieciństwa oraz działania proekologiczne, ale przede wszystkim umożliwienie wszystkim wychowankom korzystania z elementów zajęć terapii integracji sensorycznej, które bardzo korzystnie wpływają na wszechstronny rozwój dzieci. Twórcom zależało też na pokazaniu dzieciom, że można świetnie się bawić bez wszechobecnego plastiku i podążania za instrukcją. Zamiast tego postawiono na wyobraźnię i kreatywność: stare garnki i patelnie zamieniły się w instrumenty muzyczne, a szpula na kabel w stolik do gry w planszówki, dzieci same posadziły warzywa i zioła w ogródku sensorycznym i teraz o nie dbają.

Na placu zabaw znajdują się: ścieżka sensoryczna, kuchnie błotne, biblioteczka pod drzewami, kącik manipulacyjny, drewniany samochód, tor samochodowy, ogródek sensoryczny, teatr przedszkolaka, kącik gier oraz strefa artysty. Dzięki zaangażowaniu pracowników i rodziców wszystko kosztowało zaledwie 6 tys. zł.

Do placówki uczęszcza 100 dzieci, w tym 25 dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, więc plac zabaw będzie pełnił dla nich nie tylko funkcje rekreacyjne i edukacyjne, ale również terapeutyczne.

O Zamościu mówi się, że to „twierdza otwarta” nie tylko na turystów, ale też nowatorskie i kreatywne pomysły. Taki właśnie jest plac przy placówce na ul. Asnyka. Pomysł był tak ciekawy, że zainteresował ogólnopolską telewizję. W piątek (3 czerwca) ekipa Dzień Dobry TVN spędziła w przedszkolu cały dzień, nagrywając materiał o nietuzinkowym placu zabaw, który został wyemitowany na antenie stacji 7 czerwca.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama