Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 19:50
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Potok Górny: Podziękowanie za plony [ZDJĘCIA]

Dożynki to najważniejsze święto dla wszystkich, którzy związani są z ziemią i jej plonami. Obchody tego wydarzenia przypadają na czas, gdy pustoszeją pola, a praca na nich dobiega końca. Święto Plonów to także najlepsza okazja do wyrażenia wdzięczności i podziękowania rolnikom za całoroczny trud i uzyskane plony. Rolnicy z terenu gminy Potok Górny świętowali zakończenie plonów i zbiorów w niedzielę, 21 sierpnia br. Potoku Górnym.
Potok Górny: Podziękowanie za plony [ZDJĘCIA]

Autor: UG Potok Górny

 

 

Uroczystość rozpoczęła się od korowodu, który prowadziła orkiestra dęta i starostwie dożynek. Punktem centralnym święta plonów była Msza święta, której przewodniczył proboszcz z Lipin, ks. Stanisław Małysz. W koncelebrze modlił się także ks. Marina Ciupki z parafii w Potoku Górnym.

Wójt gminy Potok Górny Stanisław Dyjak podczas wystąpienia podziękował  wicepremierowi Jackowi Sasinowi za obecność na dożynkach, oraz za udzielane wsparcie dla Gminy Potok Górny. Mówił o bezpieczeństwie żywnościowym, jakie zapewnione jest dzięki ciężkiej pracy rolników. Podkreślał, że gmina inwestuje w infrastrukturę, by poprawić jakość życia mieszkańców.

W imieniu władz samorządowych wójt gminy  złożył rolnikom wyrazy uznania i szacunku oraz podziękował za rolniczy trud i wysiłek, za umiłowanie ziemi, przywiązanie do tradycji.

Gościem specjalnym na Dożynkach Gminnych był wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin

Wicepremier Jacek Sasin, podziękował w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego wszystkim rolnikom. - Rolnictwo pozostaje jednym z filarów polskiej gospodarki, a bezpieczeństwo żywnościowe ma ważne znaczenie dla stabilności państwa. Polska jest nie tylko samowystarczalna żywnościowo, ale mamy także nadwyżki, dzięki którym jesteśmy ważnym graczem
w Europie. Możemy około 20% zebranych zbóż eksportować - mówił.  Mówiąc o Potoku Górnym podkreślał, że jego mieszkańcy mogą być dumni ze swoich domów i obejść, że to jest Polska, która nie różni się tak bardzo od wsi i małych miasteczek na zachodzie Europy. Wyraził podziw dla przygotowanych przez mieszkańców wieńców i rytuału dożynkowego, który jest wspaniałym fragmentem polskiej tradycji, za której pielęgnowanie podziękował.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama