Agent Północ Nieruchomości w Zamościu Tomasz Juszczak podpowiada, od czego zacząć.
Przede wszystkim postawmy się w położeniu osoby szukającej nieruchomość. Zastanów się, na jakie elementy może zwrócić uwagę. Co może jej się wydać atrakcyjne, a co będzie defektem.
Postaw się w sytuacji kupującego
Takie działanie pozwoli na obiektywną ocenę stanu nieruchomości. A to znacznie ułatwi jej oszacowanie i przygotowanie do sprzedaży. Chodzi m.in. o posprzątanie mieszkania, jego ewentualny remont czy chociażby udekorowanie do sesji zdjęciowej. To wszystko możemy zrobić sami.
W procesie sprzedaży ważna jest forma ogłoszenia. Co to znaczy? To, o czym wcześniej wspomniałam. W opisie skupiamy się na atutach mieszkania, na tym co dla kupującego może być najważniejsze. Poza tym określ grupę docelową. Usiądź na chwilę i zastanów się, dla kogo będzie atrakcyjne twoje mieszkanie. Weź pod uwagę metraż, lokalizację i standard wykończenia. Najprawdopodobniej, domek na wsi będzie bardziej atrakcyjny dla emerytów niż młodego singla. A kawalerka w centrum miasta dla studenta niż rodziny z dwójką dzieci. Ci ostatni z pewnością zwrócą uwagę, czy do nieruchomości przynależy ogródek, czy w pobliżu jest plac zabaw, szkoła. Spróbuj określić, co dla twojego odbiorcy może być priorytetem
– mówi Tomasz Juszczak.
CZYTAJ TEŻ: Kredytobiorców czekają zmiany? WIRD zamiast WIBOR
PRZECZYTAJ: Dziś zamojski rynek nieruchomości należy do kupującego
Język korzyści
Kolejny krok to stworzenie dobrej oferty.
Dobra oferta to taka, która jest napisana zrozumiałym językiem. Ale to nie wszystko. Koniecznie zawrzyj w opisie nieruchomości te atuty, które wcześniej określiłeś. Co więcej, zastosuj język korzyści. Wytłumacz kupującemu, że jeśli kupi mieszkanie z dużym balkonem wychodzącym na wschód będzie mógł z kawą w ręku obserwować wschody słońca. Jeśli kupi mieszkanie położone blisko apteki, a jest starszym człowiekiem, będzie miał blisko do apteki itp. Ważne, żeby używać poprawnego języka. Błędy nie są mile widziane. Warto też skrócić dystans z odbiorcą, zwracając się do niego bezpośrednio. – Zachęć go do działania, do zadzwonienia do ciebie, jeśli ma pytania.
podpowiada Tomasz Juszczak
Agent się wszystkim zajmie
Są też sprawy, które wymagają odwiedzenia urzędów, znajomości przepisów. Warto powierzyć je fachowcowi. Dlaczego?
Działając w twoim interesie, nie dopuści do tego, abyś miał potem problem z kupującym. Chodzi tu głównie o stan prawny twojej nieruchomości. Być może przed sprzedażą mieszkania musisz uregulować jego stan prawny i nie wiesz, jak się do tego zabrać. Są różne sytuacje. Dobry agent nieruchomości czuwa, by transakcja przebiegła zgodnie z prawem.
zaznacza agent.
Są jeszcze inne argumenty przemawiające za podjęciem współpracy z agencją nieruchomości. To czas i pieniądze, który możesz zaoszczędzić. Wiele osób waha się przed rozpoczęciem współpracy z pośrednikiem obrotu nieruchomościami, gdyż obawia się konieczności zapłaty prowizji. A pośrednik nie weźmie ani złotówki, zanim nie sprzeda mieszkania. Poza tym wesprze cię na każdym etapie transakcji, od kompletowania dokumentów, poprzez tworzenie oferty, zorganizowanie sesji zdjęciowej, opublikowanie oferty na portalach ogłoszeniowych i społecznościowych, po kontakt z potencjalnymi nabywcami i umówienie stron na podpisanie aktu.
Napisz komentarz
Komentarze