Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 18:03
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Gm. Werbkowice: Gospodynie i Wandale z Kotorowa dali pokaz gościnności

Pod koniec października w świetlicy wiejskiej i Wandalskiej Zagrodzie w Kotorowie podsumowano projekt „Rozwijamy się dla naszych mieszkańców”. Zrealizowało go miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Na podsumowaniu przygotowanym przez gospodynie i "Wandali" z Kotorowa było dużo dobrej zabawy i najróżniejszych smakołyków.
Gm. Werbkowice: Gospodynie i Wandale z Kotorowa dali pokaz gościnności
Stowarzyszenie Wandalowie zajęło się oprowadzeniem gości po Zagrodzie Wandalskiej.

Przedsięwzięcie zrealizowane przez gospodynie z Kotorowa zostało dofinansowane w konkursie grantowym „Aktywna Lubelszczyzna”. Jego operatorami byli Stowarzyszenie "Czajnia" z Tomaszowa Lub. i Centrum Wolontariatu z Lublina.

Podczas spotkania podsumowującego realizację projektu Anna Wróbel – sołtys sołectwa Kotorów – zaprezentowała jego wyniki. Za pieniądze z grantu zakupiono 16 konferencyjnych krzeseł i dużą patelnię gastronomiczną (sprzęt będzie wykorzystany podczas wydarzeń organizowanych przez tamtejsze KGW i Stowarzyszenie "Wandalowie"). Miejscowe gospodynie przygotowały dla gości poczęstunek – były najprzeróżniejsze przekąski, bigos, a także pyszne wypieki. Ale nie tylko...

Stowarzyszenie Wandalowie zajęło się oprowadzeniem gości po Zagrodzie Wandalskiej. Poczęstowano ich gulaszem z soczewicy oraz podpłomykami z pokrzywą i krwawnikiem, które przygotowała przy ognisku Małgorzata Lachs. Z kolei Sylweriusz Przepiórka opowiedział gościom o realiach w czasach życia Wandalów, w II w. n.e. Aleksandra Ogórek i Zuzanna Klimkowicz zaprezentowały jak tkano przed wiekami, a Artur Bednarczuk pokazał gościom proces powstawania butów i różne zastosowania skóry. Zorganizowano też „wandalskie przedszkole” z dziecięcymi zabawami włóczką i pokaz rozpalania ognia. W finale był turniej łuczniczy z drobnymi upominkami dla zwycięzców. Podsumowany projekt, zrealizowany przez gospodynie z Kotorowa, sfinansował Narodowy Instytut Wolności, a grant opłacił Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Oj nie będzie złotówek 07.11.2022 08:51
Panie Parol luknij na BIP starostwa powiatowego w Hrubieszowie. Stoi jak byk, że pani starosta Aneta Karpiuk ma zaległy urlop za 2021 rok w wymiarze 26 dni. Ile ma urlopu za 2022 rok nie podano. Może Marek Ryś się wypowie.

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama