Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 10 kwietnia 2025 12:05
Reklama
Reklama

Zamojska klasa okręgowa: Nowy prezes Hetmana Zamość stawia zespołowi realistyczne cele

Reklama
Zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy w „Kronice Tygodnia” kilka razy, szkoleniowcem Hetmana Zamość został Robert Wieczerzak. Swoją decyzję o powierzeniu mu zespołu, prowadzonego dotąd przez Ukraińca Michajło Kaznochę, zarząd zamojskiego klubu ogłosił w mediach społecznościowych w środę, 21 grudnia.
Zamojska klasa okręgowa: Nowy prezes Hetmana Zamość stawia zespołowi realistyczne cele
Na zdjęciu Robert Wieczerzak.

 – Będziemy starali sie pozyskać kilku starszych zawodników, by w zespole było więcej doświadczenia. W rundzie jesiennej grało w nim zbyt wielu bardzo młodych chłopaków, kilku 17-letnich, stąd słabsze wyniki. Zdaję sobie sprawę z tego, że będziemy pracowali pod ogromną presją kibiców. Na pewno klasa okręgowa nie jest dla Hetmana miejscem zgodnym z oczekiwaniami i zapotrzebowaniem środowiska lokalnego. Nie możemy na razie stawiać sobie nierealnych celów. Trudno nam będzie dogonić Ładę, ale w lecie postaramy się na tyle wzmocnić kadrę, byśmy w następnym sezonie – jeśli będą ku temu sprzyjające warunki finansowe i sportowe – mogli powalczyć o powrót do IV ligi. Nie chcemy obiecywać gruszek na wierzbie – mówi Robert Wieczerzak.

W poniedziałek, 19 grudnia odbyło się nadzwyczajne walne zebranie członków stowarzyszenia. Walne przyjęło kilka uchwał, m.in. w sprawie zmian w statucie, by można było powiększyć liczbę członków zarządu. I tak we władzach dodatkowo znaleźli się Przemysław Gałka, Andrzej Kozłowski i Artur Waga. Na początku grudnia do zarządu wybrali zostali Krzysztof Rysak (prezes), Marcin Podsiadło i Piotr Trześniewski (wiceprezesi).

Reklama

Warto podkreślić, że podczas poniedziałkowego walnego członkowie klubu wybrali Wiesława Wieczerzaka na honorowego prezesa KS Hetman. Ponadto w poczet członków klubu przyjęte zostały nowe osoby (łącznie jest ich 34). Członkowie klubu wyrazili także zgodę na zawarcie umowy z AMSPN Hetman Zamość odnośnie przejęcia zawodników oraz aktywów i pasywów tego stowarzyszenia.

Władze Hetmana wyrażają nadzieję, że doświadczeni zawodnicy z Zamościa, grający w okolicznych klubach, będą chcieli znów reprezentować biało-zielono-czerwone barwy. 

– Spotkaliśmy się już z grupą byłych piłkarzy Hetmana. Na spotkanie przyszło ich ponad dwudziestu. Przedstawiliśmy im swoją wizję klubu oraz młodzieżowej Akademii Piłkarskiej. Przez najbliższe pół roku nasi wychowankowie będą mogli przyjrzeć się, w jakim kierunku zmierzają nasze działania, a latem – jeśli się do tego przekonają – będą mogli dołączyć. Z niektórymi zawodnikami rozpoczniemy rozmowy już z początkiem stycznia, by pojawili się w Hetmanie już na pierwszym treningu w ramach przygotowań do rundy wiosennej – mówi Robert Wieczerzak.

Zajęcia zamojski zespół wznowi 9 stycznia (poniedziałek). Plan zimowych sparingów, który opublikowaliśmy w numerze „Kroniki Tygodnia” z dn. 6 grudnia, powiększony został o mecz kontrolny ze Spartą Łabunie (11 marca). 

– Sparingi zostały ustalone przez poprzedniego trenera. Nieładnie byłoby je zmienić. 18 marca, na tydzień przed rozpoczęciem rundy wiosennej, rozegramy mecz wewnętrzny – mówi trener Wieczerzak.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Taka sytuacja 01.01.2023 19:50
Skoro zostaje stary klub i jeszcze dodatkowo zabiera aktywa i pasywa AMSPN to znaczy , że kondycja piłki nożnej w Zamościu jest bardzo dobra. I zarząd jeszcze został poszerzony.

Reklama

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: GaliuszTreść komentarza: A co ze ścieżką rowerową? Takie turystyczne miejscowości nie zostaną nią połączone??? Skandal.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 06:36Źródło komentarza: Powiat zamojski ma kasę na przebudowę drogi Nielisz-Michalów-SzczebrzeszynAutor komentarza: HahaTreść komentarza: Jak nie widzisz komunistycznych SBeków morderców w obecnych władzach typu TW OSKAR i inni to się wcale nie urodziłeś nie istniejesz.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 06:15Źródło komentarza: Kto zostanie nowym prezydentem Polski? Weź udział w naszej przedwyborczej sondzie!Autor komentarza: Piszę bo chcęTreść komentarza: Jak tak można pisać o zbrodniach przodków naszych obecnych "sprzymierzeńców " O działalności OUN-UPA pamiętają zwykli ludzie a wyniesieni na piedestsł władzy wybrańcy narodu są głusi na prawdę historyczną...Data dodania komentarza: 10.04.2025, 01:36Źródło komentarza: Mieszkańcy gminy Telatyn pamiętają o okrutnej zbrodni z 1944 roku w Poturzynie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Piszę bo chcęTreść komentarza: Dobry pomysł 👍. Zanim otrzyma się "pozwolenie na broń " proponuję udać się do "lokalnego "klubu strzeleckiego lub na strzelnicę gdzie @za kilka złotych @ można zapoznać się z zasadami bezpiecznej obsługi broni oraz oddać@kilka@ strzałów do tarczy . Wielu instruktorów na strzelnicach uczy ważnej rzeczy : strzał do tarczy która przedstawia sylwetkę człowieka to nie jest to samo co skierowanie lufy w stonę żywego człowieka i oddanie strzału który będzie skutkował zranieniem lub śmiercią człowieka . Jest to dużo tańszy test żeby się przekonać czy naprawdę chcemy posiadać broń palną w domu lub biurze z której nie będziemy skutecznie użyć w przypadku zamachu na nasze zdrowie lub życie . TRENING czyni mistrza .Data dodania komentarza: 10.04.2025, 01:28Źródło komentarza: Posłowie chcą uzbroić Polaków. Dostęp do broni ma być prostszyAutor komentarza: Piszę bo chcęTreść komentarza: Smutny jest fakt że obecnej "władzy " nie podobają się oddolne inicjatywy społeczne upamiętnienia bestialstwa w przeszłości przodków naszych obecnych "przyjaciół " z Unii EuropejskiejData dodania komentarza: 10.04.2025, 01:03Źródło komentarza: Osuchy: Jest warte 13 mln zł. Muzeum Partyzantów Polskich będzie pierwszym w kraju muzeum narracyjnymAutor komentarza: Piszę bo chcęTreść komentarza: Nie SENSACJA dnia tylko policjant " być może " uratował komuś życie lub zdrowie . Jak widać nie taki Policjant straszny jak go " malują " ;-) Mamy XXI ( dwudziesty pierwszy wiek ) a nadal w Rzecxypospolitej panuje przekonanie że "życie na trzeźwo jest nie do przyjęcia " Czas najwyższy zacząć zdawać sprawę z tego że alkohol jest dla ludzi ale jego spożywanie nie może skutkować krzywdą ludzką spowodowaną prowadzeniem pojazdu po spożyciu alkoholu !Data dodania komentarza: 10.04.2025, 00:55Źródło komentarza: Gm. Sitno: Policjant jadąc na służbę, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę na zakazie
Reklama