IX Orszak Trzech Króli w Zamościu rozpoczął się o godz. 10.30, od mszy świętej w parafii pw. Św. Michała Archanioła. O oprawę muzyczną zadbał Zespół Wokalny "Michael", a na organach akompaniował Tomasz Bębenek.
Orszak Trzech Króli na ulicach Zamościa
Po zakończeniu eucharystii sformowano orszak i rozpoczął się wspólny przemarsz ulicami Zamościa. Na jego czele można było zobaczyć Świętą Rodzinę, a także Gwiazdę Betlejemską, nawiązującą w swych motywach do okresu renesansu, przygotowaną przez uczniów i nauczycieli Liceum Plastycznego jeszcze na I Orszak Trzech Króli w Zamościu.
Pierwszą stację zaplanowano na placu przed budynkiem 3. Batalionu Zmechanizowanego, gdzie Zespół Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna” wykonał królewską kolędę “Bóg się rodzi”.
Pokłon na Rynku Wielkim
Punktem kulminacyjnym był Pokłon Trzech Króli na Rynku Wielkim w Zamościu. Następnie najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki wykonały śpiewające i grające Rodziny pod dyrekcją Andrzeja Greszty.
Później przyszedł czas na wspólne kolędowanie prowadzone przez Szkołę Muzyczną Yamaha Zamość oraz Katolicką Szkołę Podstawową im. św. Ojca Pio w Zamościu.
Na Rynku Wielkim organizatorzy zaprosili uczestników Orszaku Trzech Króli na grochówkę żołnierską przygotowaną przez 32. Wojskowy Oddział Gospodarczy, cebularze zamojskie prosto z pieca przygotowane przez Zamojskie Zakłady Zbożowe, słodkie szczodraki zamojskie przygotowane przez Piekarnię “Jutrzenka" z Wólki Panieńskiej, potrawy regionalne przygotowane przez Panie z KGW Gminy Zamość, gorącą herbatę z cytryną oraz z goździkami i owocami.
Głównym organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu przy wsparciu parafii pw. św. Michała Archanioła.
Patronat honorowy nad Orszakiem Trzech Króli w Zamościu sprawowali: Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Prezydent Miasta Zamościa Andrzej Wnuk, Starosta Zamojski Stanisław Grześko, Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński.
Napisz komentarz
Komentarze