Sprawozdanie z działalności Rady Osiedla Różnówka za miniony rok przedstawiła Anna Blacha, przewodnicząca. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy osiedla oraz burmistrz Janusz Rosłan, zastępca burmistrza Jarosław Bondyra, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Łęcki, Zastępca Przewodniczącego Tadeusz Ferens, radni miejscy - Jan Skrok, Wojciech Gleń, Mirosław Lipiński i Bogdan Kręt oraz radny powiatu Mirosław Późniak.
Na wstępnie przewodnicząca wyjaśniła, że od momentu wybuchu pandemii COVID 19 - w marcu 2020 roku - zebrania Rady Osiedla Różnówka odbywały się w formie zdalnej. Od marca 2022 roku, w wyniku zniesienia restrykcji zebrania ponownie odbywały się w formie stacjonarnej.
Podczas posiedzeń, Rada Osiedla zajmowała się sprawami bieżącymi m.in. wyrażała opinię odnośnie nadania nazw ulic oraz opiniowała punkty sprzedaż alkoholu w lokalach znajdujących się w obrębie Osiedla.
Głównym zadaniem Rady Osiedla było zgłaszanie wniosków do budżetu Miasta. Na 2023 rok zgłoszono następujące wnioski:
- wykonanie dokumentacji i budowę ulicy Klonowej;
- wykonanie przy ul. Wesołej chodnika po stronie wschodniej;
- wykonanie przy ul. Wesołej przejścia dla pieszych w obrębie skrzyżowania ulic Polna i Wesoła;
- poprawienie nawierzchni alejek znajdujących się pomiędzy blokami komunalnymi przy ul. Wesołej i Korczaka wykorzystując kostkę z odzysku;
- pozyskanie środków zewnętrznych na odbudowę "Dworku Szambelana" w Parku Stanisława Nowakowskiego;
- ustalenie statusu szkółki leśnej przy ul. Polnej i rozważenie przejęcia terenu przez miasto w celu zagospodarowania na skwer miejski.
- modernizację urządzeń placu zabaw znajdujących się przy ul. Wesołej i Włosiankarskiej;
- budowę placu zabaw w rejonie ulic: Makowej, Wiśniowej, Morelowej, Jagodowej;
- zamontowanie progu zwalniającego lub wyniesionego przejścia dla pieszych przy ul. Polnej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4;
- wyznaczenie przejścia dla pieszych na ul. Zielonej w pobliżu sklepu Groszek.
- Analizując działalność władz Miasta Biłgoraja w latach 2019-2022 w naszym Osiedlu wykonano kilka oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Należą do nich m.in. budowa ulicy Parkowej. Sokołowskiego i Korczaka; rozpoczęcie przebudowy ulic Polnej i Granicznej; przygotowanie dokumentacji związanej z przebudową mostu na rzece Biała Łada; przygotowanie dokumentacji i zabezpieczenie finansowe do budowy ulic Gałczyńskiego, Andersena i Fredry, wykonanie dokumentacji budowy układu komunikacyjnego ulicy Parkowej, Makowej, Wiśniowej, Morelowej i Jagodowej; wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy ulic: Relaksowej, Słowiczej, Willowej; udrożnienie rowu odwadniającego od ul. LOK do ul. Magnoliowej - wymieniała Anna Blacha. Przewodnicząca dodała, że mimo tych inwestycji wiele ważnych zadań od wielu lat oczekuje na swoją realizacje. Najbardziej palącym problemem pozostają regularnie powtarzane we wnioskach do budżetu to modernizacja alejek pomiędzy ul. Wesołą i Korczaka oraz budowa ulicy Klonowej.
Swoje uwagi zgłaszali również mieszkańcy. Mówili m.in o konieczności utwardzenie ul. Szymborskiej, uporządkowania zasad parkowania przy ul. Zielonej czy przebudowanie parku Nowakowskiego. Pytania mieszkańców dotyczyły również możliwości wymiany rur azbestowych, którymi doprowadzana jest woda. Władze miasta pytano również o ilość schronów w przypadku wystąpienia konfliktu zbrojnego.
Harmonogram zebrań Rad Osiedli:
- Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla "Śródmieście" - 2 marca (szczegóły)
- Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla "Nadstawna" - 6 marca (szczegóły)
- Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla "Sitarska-Kępy" - 7 marca (szczegóły)
- Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla "Roztocze" - 9 marca (szczegóły)
- Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla "Bojary" - 13 marca (szczegóły)
- Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla "Batorego" - 14 marca 2023 r. (szczegóły)
- Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla "Piaski" - 16 marca 2023 r. (szczegóły)
Napisz komentarz
Komentarze