Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 23:52
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Biłgoraj: Zebranie Rady Osiedla "Różnówka"

Po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa powróciły zebrania Rad Osiedli. 28 lutego odbyło się pierwsze z nich. Spotkali się mieszkańcy osiedla "Różnówka".
Biłgoraj: Zebranie Rady Osiedla "Różnówka"
Na pytania mieszkańców odpowiadał burmistrz.

Sprawozdanie z działalności Rady Osiedla Różnówka za miniony rok przedstawiła Anna Blacha, przewodnicząca. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy osiedla oraz burmistrz Janusz Rosłan, zastępca burmistrza Jarosław Bondyra, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Łęcki, Zastępca Przewodniczącego Tadeusz Ferens, radni miejscy - Jan Skrok, Wojciech Gleń, Mirosław Lipiński i Bogdan Kręt oraz radny powiatu Mirosław Późniak.

Na wstępnie przewodnicząca wyjaśniła, że od momentu wybuchu pandemii COVID 19 - w marcu 2020 roku - zebrania Rady Osiedla Różnówka odbywały się w formie zdalnej. Od marca 2022 roku, w wyniku zniesienia restrykcji zebrania ponownie odbywały się w formie stacjonarnej.

Podczas posiedzeń, Rada Osiedla zajmowała się sprawami bieżącymi m.in. wyrażała opinię odnośnie nadania nazw ulic oraz opiniowała punkty sprzedaż alkoholu w lokalach znajdujących się w obrębie Osiedla.

Głównym zadaniem Rady Osiedla było zgłaszanie wniosków do budżetu Miasta. Na 2023 rok zgłoszono następujące wnioski: 

- wykonanie dokumentacji i budowę ulicy Klonowej;

- wykonanie przy ul. Wesołej chodnika po stronie wschodniej;

- wykonanie przy ul. Wesołej przejścia dla pieszych w obrębie skrzyżowania ulic Polna i Wesoła;

- poprawienie nawierzchni alejek znajdujących się pomiędzy blokami komunalnymi przy ul. Wesołej i Korczaka wykorzystując kostkę z odzysku;

- pozyskanie środków zewnętrznych na odbudowę "Dworku Szambelana" w Parku Stanisława Nowakowskiego;

- ustalenie statusu szkółki leśnej przy ul. Polnej i rozważenie przejęcia terenu przez miasto w celu zagospodarowania na skwer miejski.

- modernizację urządzeń placu zabaw znajdujących się przy ul. Wesołej i Włosiankarskiej;

 - budowę placu zabaw w rejonie ulic: Makowej, Wiśniowej, Morelowej, Jagodowej;

- zamontowanie progu zwalniającego lub wyniesionego przejścia dla pieszych przy ul. Polnej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4;

- wyznaczenie przejścia dla pieszych na ul. Zielonej w pobliżu sklepu Groszek.

- Analizując działalność władz Miasta Biłgoraja w latach 2019-2022 w naszym Osiedlu wykonano kilka oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Należą do nich m.in. budowa ulicy Parkowej. Sokołowskiego i Korczaka; rozpoczęcie przebudowy ulic Polnej i Granicznej; przygotowanie dokumentacji związanej z przebudową mostu na rzece Biała Łada; przygotowanie dokumentacji i zabezpieczenie finansowe do budowy ulic Gałczyńskiego, Andersena i Fredry, wykonanie dokumentacji budowy układu komunikacyjnego ulicy Parkowej, Makowej, Wiśniowej, Morelowej i Jagodowej; wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy ulic: Relaksowej, Słowiczej, Willowej; udrożnienie rowu odwadniającego od ul. LOK do ul. Magnoliowej - wymieniała Anna Blacha.  Przewodnicząca dodała, że mimo tych inwestycji wiele ważnych zadań od wielu lat oczekuje na swoją realizacje. Najbardziej palącym problemem pozostają regularnie powtarzane we wnioskach do budżetu to modernizacja alejek pomiędzy ul. Wesołą i Korczaka oraz budowa ulicy Klonowej.

Swoje uwagi zgłaszali również mieszkańcy. Mówili m.in o konieczności utwardzenie ul. Szymborskiej, uporządkowania zasad parkowania przy ul. Zielonej czy przebudowanie parku Nowakowskiego. Pytania mieszkańców dotyczyły również możliwości wymiany rur azbestowych, którymi doprowadzana jest woda. Władze miasta pytano również o ilość schronów w przypadku wystąpienia konfliktu zbrojnego. 

Harmonogram zebrań Rad Osiedli:

  • Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla "Śródmieście" - 2 marca (szczegóły)
  • Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla "Nadstawna" - 6 marca (szczegóły)
  • Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla "Sitarska-Kępy" - 7 marca (szczegóły)
  • Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla "Roztocze" - 9 marca (szczegóły)
  • Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla "Bojary" - 13 marca (szczegóły)
  • Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla "Batorego" - 14 marca 2023 r. (szczegóły)
  • Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla "Piaski" - 16 marca 2023 r. (szczegóły)

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama