Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 17:05
Reklama
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Wygasa ważność bonów turystycznych. Sprawdź, ile jeszcze masz czasu

Z końcem marca tego roku upływa termin pobierania bonu turystycznego na dopłatę do wypoczynku dziecka. Nie zrobiło tego jeszcze pół miliona rodziców.

Program Polski Bon Turystyczny wystartował 1 sierpnia 2020 r. Mogą z niego skorzystać osoby, które mają co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności ­– 1000 zł.

Bon należy się każdemu uprawnionemu niezależnie od poziomu dochodów. W chwili uruchamiania programu z bonu turystycznego łącznie mogło skorzystać niemal 6,5 miliona polskich dzieci.

Dodajmy, że bon turystyczny można zrealizować w całym kraju, opłacając nim usługi hotelarskie, nocleg w pensjonacie, na campingu, w agroturystyce. Można nim także opłacić np. wyjazd dziecka na kolonię czy obóz, a także jednodniową wycieczkę bez noclegu.

Bonem można opłacić zaliczkę

Bony turystyczne były ważne – przypomnijmy – do 30 września 2022 roku. Ponieważ nie pobrało ich bardzo dużo rodziców, termin został przesunięty do 31 marca 2023 roku.

Dotychczas z około 4,2 mln przyznanych bonów turystycznych rodzice i opiekunowie aktywowali ponad 3,7 mln.

– Jednak wciąż pozostało kilkaset tysięcy bonów nieaktywnych – powiedziała prof. Gertruda Uścińska, szefowa ZUS, cytowana przez money.pl.

I dodała, że bonem można opłacić zaliczkę na zaplanowany wypoczynek już po 31 marca.

Według danych ZUS w całym kraju płatność bonami przyjmuje około 28 tys. podmiotów. Lista tych, u których można zapłacić bonem, jest dostępna na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej (POT).

Bon czeka na platformie PUE ZUS

Bon turystyczny czeka na rodziców na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Po zalogowaniu się na koncie rodzic musi uzupełnić dane kontaktowe, a następnie aktywować bon. W odpowiedzi otrzyma 16-cyfrowy numer. Trzeba go podać podczas opłaty bonem. Sms-em otrzyma kod potwierdzający transakcję.

Jeśli na naszym indywidualnym profilu PUE ZUS nie będzie zakładki „Polski Bon Turystyczny”, wtedy trzeba złożyć wniosek do Polskiej Organizacji Turystycznej. Jego wzór dostępny jest na stronie: bonturystyczny.polska.travel.

 

 

 

 
 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama