Dziennikarze Słowa Podlasia dotarli do szokującego filmu zarejestrowanego przy ul. Górnej w Białej Podlaskiej. Na nagraniu widać, jak dwóch nastolatków bezlitośnie bije leżącego na ziemi chłopaka. Oprawcy kopią ofiarę. Jeden z nich w pewnym momencie skacze na jej głowę. Cała scena jest nagrywana przez świadka brutalnych wydarzeń. Na filmie słychać jak ofiara jęczy z bólu i błaga o litość. Jeden z oprawców stara się uspokoić drugiego agresora, który po chwili brutalnie skacze na głowę ofiary.
- Kur..., no przestań.
- [niewyraźne]
- Dość kur... już, no!
- Gdzie są kur... pieniądze?
- No chyba miałem ci dać dopiero po świętach.
- Jęcz, jęcz, jęcz.
- Kur...! Dość już, no!
- Dobra, zostaw go.
- Jęcz.
- Zapier... teraz na chałupę, bierzesz to co masz.
- Jęcz, jęcz k...o, jęcz.
- [Śmiech] Koniec.
Jak udało nam się ustalić, ofiara ma ok. 19 lat, jeden z oprawców 18 a drugi 16 lat.
Oświadczenie Ministerstwa Sprawiedliwości

- Po zabójstwie Eryka w Zamościu to kolejny przypadek brutalności, który zasługuje na najwyższe potępienie i najsurowszą karę. Sprawcy tego zachowania zostaną pociągnięci do odpowiedzialności zgodnie z prawem. To też kolejny przykład deprawacji młodego pokolenia, efekt niszczenia autorytetów w myśl zasady „róbota co chceta”. Nie można też nie powiedzieć o deprawującej roli freak fightów, które są teraz bardzo popularne w młodym pokoleniu - uważa wiceminister Marcin Romanowski.
- Sprawa wymaga wszechstronnej oceny, ale dojdzie do kwalifikacji prawnej jako pobicie (art. 158 kk) sprawcy, który ukończył 17 lat grozi do 3 lat pozbawienia wolności (nieletni odpowie tylko w reżimie ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich). Jeśli okaże się, że czyn wypełnia znamiona przestępstwa spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, czyli 156 kk, sprawcy grozi kara pozbawiania wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Nieletni również może odpowiadać karnie, jeśli miał ukończone 15 lat oraz w ocenie sądu spełnił przesłanki tj. okoliczności sprawy, stopień rozwoju sprawy, jego warunki i właściwości osobiste przemawiają za ukaraniem. W szczególności jeśli poprzednio stosowane środki wychowawcze lub poprawcze okazały się bezskuteczne. Niestety polskie sądy ciągle generalnie należą do najłagodniejszych w Europie. Często orzekają najniższe możliwe kary za popełnione przestępstwo. Dlatego między innymi przygotowana w Ministerstwie Sprawiedliwości obszerna nowelizacja kodeksu karnego, która wejdzie w życie na jesieni, znacząco podwyższyła zagrożenie karami za najbrutalniejsze przestępstwa. W tym za pobicie czy spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - wyjaśnia wiceminister
- To najwyższy czas na wytoczenie najsurowszych dział wymiaru sprawiedliwości. Przez wiele lat lewicowe i liberalne pseudo-elity prawnicze narzucały ideologię pobłażliwości dla przestępców. Ta taryfa ulgowa dla najbrutalniejszych bandytów musi się skończyć. Prokuratura będzie działać natychmiastowo, a dla zwyrodnialców sędziowie powinni wreszcie zacząć orzekać najwyższe kary - dodaje sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Eryk z Zamościa zginął w biały dzień
Nieco ponad tydzień temu odbył się pogrzeb 16-letniego Eryka. Chłopak został pobity przez grupę rówieśników w środku dnia w centrum Zamościa. Skonał 27 lutego w biały dzień, tuż pod kamerą miejskiego monitoringu, a jego oprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. Wstępne wyniki sekcji zwłok 16-letniego Eryka wykazały, że zmarł wskutek obrażeń okolicy głowy. Były na tyle duże, że doszło do "odruchowego zatrzymania krążenia".
Pruszków: Kazali mu klękać i całować buty
13 marca Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie w innej bulwersującej sprawie, znęcania się i pobicia 16-latka z Pruszkowa. Scenę pobicia została zarejestrowana telefonem. W Internecie krążą filmy, na których widać grupę nastolatków. Znęcają się nad chłopakiem. Biją go i kopią. Dziewczyna, będąca uczestnikiem wydarzenia, każe mu klękać i całować jej buty. Do szokującej sytuacji doszło w Pruszkowie pod Warszawą.
W tej sprawie konsekwencje poniesie 6 nastolatków. Sąd wydał postanowienie i zastosował w stosunku do całej szóstki środek tymczasowy w postaci schroniska dla nieletnich umieszczając ich na okres trzech miesięcy. O tym poinformowała w poniedziałek rzeczniczka ds. rodzinnych i nieletnich Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Wioletta Iwańczuk.
Policja apeluje do rodziców pokrzywdzonych takimi przestępstwami o zgłaszanie ich do najbliższego komisariatu lub pod nr alarmowy 112.
- Więcej wiadomości na stronie www.kronikatygodnia.pl
![Brutalne pobicie w Białej Podlaskiej. Oprawcy kopią i skaczą po głowie [UWAGA, DRASTYCZNE SCENY] Brutalne pobicie w Białej Podlaskiej. Oprawcy kopią i skaczą po głowie [UWAGA, DRASTYCZNE SCENY]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xl-brutalne-pobicie-w-bialej-podlaskiej-uwaga-drastyczne-sceny-1678787133.jpg)

![Wybory Mistera AWF Biała Podlaska 2025 [GALERIA ZDJĘĆ cz. 1] Wybory Mistera AWF Biała Podlaska 2025 [GALERIA ZDJĘĆ cz. 1]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/14/sm-4x3-wybory-mistera-awf-biala-podlaska-2025-galeria-zdjec-cz-1-1765696782-4.jpg)
![Wybory Mistera AWF Biała Podlaska 2025 [GALERIA ZDJĘĆ cz. 2] Wybory Mistera AWF Biała Podlaska 2025 [GALERIA ZDJĘĆ cz. 2]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/14/sm-4x3-wybory-mistera-awf-biala-podlaska-2025-galeria-zdjec-cz-2-1765697342-42.jpg)
![Bortatycze-Kolonia: Zderzenie hondy z seatem. 3 osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA] Bortatycze-Kolonia: Zderzenie hondy z seatem. 3 osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/13/sm-4x3-bortatycze-kolonia-wypadek-z-udzialem-dwoch-samochodow-3-osoby-trafily-do-szpitala-zdjecia-1765646508-0.jpg)


![Zamość. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [14-12-2025] Nekrologi z Zamościa do 14.12.2025.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zamosc-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-24-11-2025-1765095868.jpg)
![Tomaszów Lubelski. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [14-12-2025] Nekrologi z Tomaszowa Lubelskiego i powiatu tomaszowskiego do 14 grudnia 2025.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-tomaszow-lubelski-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-30-11-2025-1765095931.jpg)










![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze