Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 16:17
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Bełżec: Powiatowy konkurs rozstrzygnięty. Kto zrobił największą i najpiękniejszą palmę?

Największą, prawie 10-metrową palmę zrobiło KGW z Bełżca II. Trochę mniejsze palmy, ale równie piękne wykonali członkowie KGW Bełżec I, KGW "Maki" z Podlodowa i Antonina Szczepańska. To oni są zwycięzcami XI Powiatowego Konkursu na Palmę Wielkanocną.
Do Powiatowego Konkursu na Najpiękniejszą Palmę zgłoszono 20 palm zrobionych przez koła gospodyń oraz dzieci i młodzież z powiatu tomaszowskiego.
Do Powiatowego Konkursu na Najpiękniejszą Palmę zgłoszono 20 palm zrobionych przez koła gospodyń oraz dzieci i młodzież z powiatu tomaszowskiego.

Autor: GOK Bełżec

Powiatowy Konkurs na Palmę Wielkanocną organizowany od jedenastu lat w Bełżcu przez tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury został rozstrzygnięty w Niedzielę Palmową 2 kwietnia. Do oceny zgłoszono 20 palm zrobionych przez koła gospodyń oraz dzieci i młodzież z powiatu tomaszowskiego. 

Tradycyjnie przed ogłoszeniem wyników konkursu, spod Kapliczki Najświętszego Serca Pana Jezusa wyruszyła procesja do Kościoła Parafialnego w Bełżcu (pomoc w transporcie palm zapewnili m.in. OSP Bełżec I i OSP Bełżec II). Tam odbyła się uroczysta msza św., której przewodniczył ks. Stanisław Szałański. Po niej wręczono nagrody dla wykonawców palm. 

I tak w kategorii palmy tradycyjne wysokie pierwsze miejsce przyznano Kołu Gospodyń Wiejskich z Bełżca II. Jego członkowie zrobili palmę, która mierzyła 9,60 m. 

Nie było zgłoszeń oryginalnych palm wysokich. Za to już na plamy średnie były i to jakie piękne. Jury nie mogło zdecydować się na jedną palmę, dlatego przyznało podwójne miejsce pierwsze i trzecie. Pierwsze zdobyło KGW "Maki" z Podlodowa (gm. Łaszczów) oraz KGW Bełżec I. Drugie miejsce przyznano KGW „Brzezinianki” w Brzezinach (gm. Bełżec). Trzecie: KGW Majdan Sopocki Drugi (gm. Susiec) i KGW Kniazie (gm. Lubycza Królewska). Wyróżnienia w tej kategorii dostały koła z Klocówki (gm. Tarnawatka) i KGW „Chyżanki” w Chyżach (gm. Bełżec). 

Najpiękniejszą małą palmę zrobiła Antonina Szczepańska z gminy Bełżec (w jej kategorii drugie miejsce zdobył Piotr Błoński, a trzecie Michał Mazur). Za mniejsze palmy wyróżniono jeszcze: Ingę Nawrocką, Julię Gąsiorek, Kamilę Szabat, Klaudię Lasotę, Macieja Wolanina, Joannę Wielgosz, Alicję Jasińską, Wiktorię Kellner i Grupę Tygryski z przedszkola w Bełżcu.

Fundatorami nagród byli: GOK, parafia i gmina Bełżec oraz Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama