Strażacy mieli pełne ręce roboty w gm. Łabunie. O godz. 17.30 w miejscowości Łabunie Reforma upadający konar zerwał napowietrzną linię energetyczną do budynku. Przy ul. Parkowej w Łabuniach silny podmuch wiatru przewrócił na sąsiedni budynek niezabezpieczone rusztowanie budowlane, a w miejscowości Łabunie Reforma w wyniku silnych podmuchów wiatru doszło do częściowego zerwania poszycia dachowego na budynku mieszkalnym krytym blachą na powierzchni ok. 40 mkw.
– Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przykręceniu blachy do konstrukcji dachu, co pozwoliło na tymczasowe zabezpieczenie budynku przed opadami deszczu – informuje bryg. Andrzej Szozda, zastępca komendanta miejskiego PSP w Zamościu.
Ponadto w Borowinie Sitanieckiej (gm. Zamość) wiatr częściowo zerwał poszycie dachu z eternitu. Dach budynku został zabezpieczony przez strażaków przy użyciu plandeki.
Powalone drzewa i złamane konary strażacy usuwali m.in. w Skierbieszowie, Borowinie Sitanieckiej, Łabuniach Reformie, Łapiguzie (gm. Zamość), a także przy ul. Szczebrzeskiej w Zamościu.
Czytaj też:

![Bełżec/Lubycza Królewska: Ludzie skarżą się na błoto na budowie S17. To niebezpieczeństwo [ZDJĘCIA] Bełżec/Lubycza Królewska: Ludzie skarżą się na błoto na budowie S17. To niebezpieczeństwo [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/16/sm-4x3-belzec-lubycza-krolewska-ludzie-skarza-sie-na-bloto-na-budowie-s17-to-niebezpieczenstwo-zdjecia-1765883166-20.jpg)
![Hrubieszów: Bmw zajechało drogę karetce na sygnale [ZDJĘCIA] Hrubieszów: Bmw zajechało drogę karetce na sygnale [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/16/sm-4x3-hrubieszow-bmw-zajechalo-droge-karetce-na-sygnale-zdjecia-1765876670-0.jpg)
![W Kasku Bezpieczniej. Uczniowie zamojskich szkół dostali nagrody [ZDJĘCIA] W Kasku Bezpieczniej. Uczniowie zamojskich szkół dostali nagrody [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/15/sm-4x3-w-kasku-bezpieczniej-uczniowie-zamojskich-szkol-dostali-nagrody-zdjecia-1765803324-1.jpg)












![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze