– Na terenie powiatu tomaszowskiego i w okolicy nie ma innych tak przygotowanych dla przedsiębiorców działek inwestycyjnych – mówi Grzegorz Gałan, skarbnik gm. Tomaszów Lubelski. – W Łaszczówce-Kolonii teren jest uprzątnięty, działki są w pełni uzbrojone. Miejsce jest bardzo dobre dla inwestorów, m.in. ze względu na bliskie sąsiedztwo z miastem Tomaszów Lubelski, Zamość oraz z Ukrainą – uważa.
O działki włączone do Tarnobrzeskiej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park Wisłosan” dopytują przedsiębiorcy z różnych branż: usługowej, składy celne, podhurtownie, budowlanej czy produkcyjnej.
– Ważne tylko, żeby biznes nie był uciążliwy dla mieszkających niedaleko mieszkańców – podkreśla Marzena Czubaj-Gancarz, wójt gm. Tomaszów Lubelski.
Idealna oferta
Ci, którzy działki kupią, bo zechcą zainwestować na tym terenie, mogą liczyć na to, że przez 5 lat będą zwolnieni z podatku. Potem wpływy z podatku będą zasilały gminny budżet.
– Chcemy żeby nasza gmina się rozwijała. Jeśli będą tutaj miejsca pracy, to ludzie nie będą wyjeżdżać. Teraz brakuje nam dużych przedsiębiorstw. Poza tym inwestorzy przyniosą zysk gminie, a większy budżet umożliwi nam jako gminie realizację innych inwestycji – mówi wójt Czubaj-Gancarz.
Żeby to wszystko mogło się realizować, ktoś musi jednak kupić działki. Z ośmiu dostępnych, Urząd Marszałkowski w Lublinie ogłosił na razie przetarg na sprzedaż dwóch. Pierwszy i drugi przetarg nie przyniósł dobrego rozstrzygnięcia – oferentów nie było, mimo że po pierwszym przetargu cenę obniżono. W trzecim jest ona bez zmian. Zdaniem wójt jest ona bardzo atrakcyjna i niewygórowana, biorąc pod uwagę uzbrojenie działek i ich usytuowanie.
– W okolicy za działkę 10-15-arową trzeba zapłacić już 150 tys. zł. I zwykle są to działki bez mediów, więc znowu trzeba w nie włożyć pieniądze. Tymczasem tutaj, gdzie jedna ma prawie hektar, druga nieco ponad hektar, kosztują milion oraz milion dwieście. To naprawdę dobra cena – przekonuje wójt.
I dodaje:
– Może przez covid, wojnę na Ukrainie inwestorzy trochę się wahają, ale wojna się kiedyś skończy, Ukrainę trzeba będzie odbudować i będą potrzebne do tego różne usługi. Jeśli jeden przedsiębiorca rozpocznie w Strefie biznes, to przyjdą kolejni. Stefa zajmuje obszar 9 ha łącznie z drogami. A jeśli będzie się rozwijała, planujemy ją powiększyć o kolejne 20 ha. Jesteśmy na to przygotowani – deklaruje Marzena Czubaj-Gancarz.
Brać, nie zwlekać
Wystawione na sprzedaż działki inwestycyjne są położone przy drodze krajowej S-17, oddalone zaledwie 2 km od miasta Tomaszów Lubelski i 20 km od przejścia granicznego w Hrebennem. Są niezabudowane, nieogrodzone, jedna ma kształt ściętego prostokąta, druga regularnego prostokąta.
Obok działek poprowadzono drogę asfaltową oraz sieci infrastruktury: wodociągowej, energetycznej, sanitarnej, kanalizacji deszczowej oraz kanał technologiczny. W sąsiedztwie znajduje się stacja trafo średniego napięcia, a ok. 150 m od działki przeprowadzona jest sieć gazowa. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, tereny te przeznaczone są pod obiekty produkcyjne, składy i usługi.
Zainteresowani nimi przedsiębiorcy mogą składać oferty do 25 września. Do tego terminu należy też wpłacić wadium, które jest warunkiem przystąpienia do przetargu.
Dodatkowe informacje dotyczące nieruchomości oraz warunków przetargu można uzyskać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie, w Departamencie Infrastruktury i Majątku Województwa, pok. 552 (tel. 81 47 81 314) oraz na stronie internetowej www.lubelskie.pl.
Napisz komentarz
Komentarze