Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 07:18
Reklama
Reklama Akademia Bialska

Ranking giełd kryptowalut – jakie serwisy cieszą się obecnie największą popularnością?

W jaki sposób użytkownicy wybierają swoją pierwszą platformę, z której będą handlować kryptowalutami? Czasem wystarczy polecenie znajomej lub znajomego. Praktyka pokazuje jednak, że ufamy zwłaszcza tym dużym, globalnym graczom czy słusznie? Zdania na ten temat są podzielone. Warto jednak zapoznać się z liderami w tym segmencie rynku.
Ranking giełd kryptowalut – jakie serwisy cieszą się obecnie największą popularnością?

Źródło: freepik.com

Najważniejsze informacje o giełdach krypto

Giełdy kryptowalut to online'owe platformy pozwalające na zakup, sprzedaż i wymianę walut cyfrowych. Oczywiście prym wiedzie handel Bitcoinem (który – w zależności od źródła – kontroluje od 40 do 50 procent całego rynku krypto), jednak nie brakuje też zainteresowanych wymianą Ethereum, Litecoinem, czy niszowymi projektami, jak DOGE.

Musisz jednak wiedzieć, że największe giełdy kryptowalut nie ograniczają się do 5-10 par. Można handlować setkami różnych krypto: zarówno w wewnętrznym, zamkniętym obiegu, jak i wymieniać je na waluty fiducjarne, np. Bitcoiny do dolara czy złotówki.

CoinMarketGap podaje, że rynek kryptowalut jest wart ponad 2,5 biliona USD, a średni dzienny obrót na giełdach kryptowalut wynosi około 200 milionów dolarów. Pokazuje to dość dobrze, że jest to prężny, dynamicznie rozwijający się rynek, który wciąż stwarza szanse na zarobek.

Wybór idealnej giełdy – kluczowe aspekty

Zawsze pamiętaj o tym, że platforma, którą wybierzesz, powinna spełniać co najmniej trzy kluczowe cechy. Musi ona:

  • działać bezpiecznie,
  • działać płynnie,
  • oferować możliwie jak najwięcej różnych kryptowalut. 

Do tych cech mogą też dochodzić kolejne, np. świetna aplikacja mobilna czy helpdesk w języku polskim. Jeśli właśnie szukasz takiego serwisu, to przed podjęciem decyzji koniecznie zapoznaj się z aktualnym rankingiem giełd kryptowalut

Polecane giełdy w 2023 roku. Którym serwisom warto dać szansę?

  • Binance – lider rynku pod względem obrotów. Użytkownicy korzystają z wielu dostępnych walut oraz narzędzi do analizy technicznej.
  • Coinbase – znana amerykańska giełda, która stawia na prostotę oraz bezpieczeństwo. Posiada własną, bardzo wysoko ocenianą, aplikację mobilną.
  • Kraken – wyróżnia się przejrzystością i niezawodnością. Zapewnia różnorodność kryptowalut i par handlowych.
  • Bitfinex – skierowana do zaawansowanych inwestorów, oferuje dogłębne analizy i możliwość handlu z dźwignią.
  • Huobi – azjatycka potęga w świecie kryptowalut, która zdobyła uznanie na globalnym rynku. Daje możliwość handlu szerokim spektrum kryptowalut, a jej zaawansowane mechanizmy zabezpieczające sprawiają, że inwestorzy czują się tutaj bezpiecznie. Portal często wprowadza innowacyjne funkcje, takie jak produkty finansowe oparte na kryptowalutach.
  • Gemini – założona przez braci Winklevoss, jest jedną z najbardziej regulowanych giełd na świecie. Jej transparentność i nacisk na zgodność z przepisami czynią ją idealnym miejscem dla inwestorów, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i profesjonalizm. Platforma oferuje nie tylko tradycyjny handel kryptowalutami, ale również usługi przechowywania aktywów w tzw. Gemini Custody.

W kontekście polskiego rynku warto wspomnieć o Zondzie i Egerze. Te dwie giełdy zdobyły zaufanie wielu inwestorów w Polsce i Europie Środkowej.

Jak chronić swój cyfrowy kapitał, zgromadzony na giełdzie kryptowalut?

Bezpieczeństwo powinno być priorytetem każdego inwestora. Ważne jest korzystanie z weryfikacji dwuetapowej, regularne zmiany haseł oraz dbanie o aktualność kopii zapasowych danych z aplikacji – zwłaszcza tych mobilnych.

Kiedy wybierasz giełdę, warto również zwrócić uwagę na opłaty transakcyjne, dostępność obsługi klienta oraz opinie innych użytkowników. W erze cyfrowej transparentność działania platformy oraz jej renoma są absolutnie kluczowe!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBnaer reklamowy firmy Kronika Tygodnia
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B firmy POWERLAND
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: łgarstwoData dodania komentarza: 26.09.2024, 16:22Źródło komentarza: Hetman Zamość dojrzalszy. Wreszcie przełamał niemocAutor komentarza: ot dureń normalnieTreść komentarza: sbek doczekał się powrotu swoich metodData dodania komentarza: 26.09.2024, 16:21Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?Autor komentarza: CzytelnikTreść komentarza: "Decyzją Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego został przygotowany projekt uchwały mający na celu przekazanie partnerskiemu Powiatowi Lwóweckiemu który ucierpiał podczas powodzi, kwoty 100.000, 00 zł"- na bibliotekęnie ma kasy ale na PR w kontekście powodzi etatowy członek zarządu powiatu Markę Poznański szaleje. Przecież pomoc regionom powodziowym już w drodze od państwa a te 100 tysi lepiej zachować bo na Lubelskie kasa zostanie pewnie ograniczona w takiej sytuacji.Data dodania komentarza: 26.09.2024, 14:42Źródło komentarza: Hrubieszów: Otwarcie wypożyczalni w napiętej atmosferzeAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Ty z tych co stosują zasadę "m**** w kubeł, bo na twoje miejsce jest dziesięciu"? Strach cię obleciał, że trzeba będzie pracowników szanować?Data dodania komentarza: 26.09.2024, 14:37Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: łgarstwoData dodania komentarza: 26.09.2024, 10:45Źródło komentarza: Hetman Zamość dojrzalszy. Wreszcie przełamał niemocAutor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Uwielbiam twoje durnoty panie burak. "Regulacje dot. sygnalistów i związane z tym procedury, nie stanowią nowości w porządku prawnym wielu innych państw. Przykładowo Wielka Brytania już od 1999 r. posiada stosowne regulacje w tym zakresie. W ramach Public Interest Disclosure Act, sygnaliści są chronieni przed odwetem ze strony pracodawcy. Regulacje PIDA przewidują trzy procedury sygnalizacji – wewnątrz organizacji, na zewnątrz do organów administracyjnych lub, też na zewnątrz, ale do organizacji pozarządowych np. mediów. Stosowne regulacje posiadają również Niemcy i Holandia"Data dodania komentarza: 26.09.2024, 08:19Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?
Reklama