Zamiejscowy Ośrodek Edukacyjny ANS WP w Lublinie ma siedzibę w Hrubieszowskim Domu Kultury. A piknik miał pomóc w przedstawieniu oferty edukacyjnej tej uczelni.
– W naszej ofercie jest ponad 70 różnych kierunków studiów do wyboru. Mamy również zasadę, że jesteśmy otwarci na potrzeby lokalne i możemy uruchamiać takie kierunki, na które będzie zapotrzebowanie” – powiedział podczas pikniku dr hab. Mariusz Korczyński, profesor i rektor lubelskiej uczelni.
Justyna Krawczyk-Stadnik, dyrektor Kreatywnego Centrum Edukacji i Współpracy Gospodarczej w Hrubieszowie, które ściśle współpracuje z lubelską uczelnią w sprawie organizacji zajęć w Hrubieszowie:
– Władze miasta i mieszkańcy bardzo cieszą się, że uczelnia będzie działać w naszym mieście. Nie tylko hrubieszowianom, ale i osobom z całego powiatu da to możliwość podnoszenia kwalifikacji i zdobywania wiedzy na miejscu, w Hrubieszowie – dodała Justyna Krawczyk-Stadnik.
Uczestnicy pikniku edukacyjnego mogli również poznać ofertę Hrubieszowskiej Spółdzielni Socjalnej „Zośki”, Pływalni "FALA". Na stoisku z Kreatywnego Centrum Edukacji i Współpracy Gospodarczej można było wyrobić sobie Hrubieszowską Kartę Mieszkańca.
- Czytaj też: Hrubieszów/Uchanie: Pół wieku kapłańskiej posługi. Wierni świętowali jubileusz prałatów
- Gm. Hrubieszów: Archeolodzy wrócili do Ślipcza. Jakie tajemnice skrywają mogiła Chrobrego?
Dużą popularnością cieszyło się stoisko pierwszej pomocy, przygotowane przez pracowników i studentów kierunków medycznych AWP w Lublinie. Tutaj można było spróbować swoich sił i umiejętności podczas udzielania pierwszej pomocy, a także zmierzyć poziom cukru i ciśnienia krwi.
Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z Przedszkola Terapeutycznego „Leśna Polana” oraz zawodnicy Zamojskiego Klubu Karate Tradycyjnego „Renesans”. Wystąpił także ambasador kultury z Hrubieszowa – Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej z solistkami oraz zespół "Nowy Vox". Piknik Edukacyjny poprowadziła Anna Dąbrowska, koordynator Zamiejscowego Ośrodka Edukacyjnego w Hrubieszowie. Hrubieszowskie Biuro tego ośrodka mieści się w HDK (pok. nr 12). Jest czynne (piątki w godz. 14.00-16.00). Nr tel. kontaktowego 502 783 670, a adres e-mail: [email protected].

![Wybory Mistera AWF Biała Podlaska 2025 [GALERIA ZDJĘĆ cz. 1] Wybory Mistera AWF Biała Podlaska 2025 [GALERIA ZDJĘĆ cz. 1]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/14/sm-4x3-wybory-mistera-awf-biala-podlaska-2025-galeria-zdjec-cz-1-1765696782-4.jpg)
![Wybory Mistera AWF Biała Podlaska 2025 [GALERIA ZDJĘĆ cz. 2] Wybory Mistera AWF Biała Podlaska 2025 [GALERIA ZDJĘĆ cz. 2]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/14/sm-4x3-wybory-mistera-awf-biala-podlaska-2025-galeria-zdjec-cz-2-1765697342-42.jpg)
![Bortatycze-Kolonia: Zderzenie hondy z seatem. 3 osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA] Bortatycze-Kolonia: Zderzenie hondy z seatem. 3 osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/13/sm-4x3-bortatycze-kolonia-wypadek-z-udzialem-dwoch-samochodow-3-osoby-trafily-do-szpitala-zdjecia-1765646508-0.jpg)


![Zamość. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [14-12-2025] Nekrologi z Zamościa do 14.12.2025.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zamosc-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-24-11-2025-1765095868.jpg)
![Tomaszów Lubelski. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [14-12-2025] Nekrologi z Tomaszowa Lubelskiego i powiatu tomaszowskiego do 14 grudnia 2025.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-tomaszow-lubelski-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-30-11-2025-1765095931.jpg)










![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze