Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 13:01
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Gdzie wolno, a gdzie nie wolno parkować? Zmiana oznakowania przy cmentarzach

W związku z nadchodzącym 1 i 2 listopada, Policja zapowiada zwiększoną liczbę patroli w ramach akcji pod kryptonimem „Znicz”. Informuje też o zmianach oznakowania niektórych dróg w rejonie cmentarzy w wybranych miejscowościach.
W powiecie tomaszowskim zmiany oznakowania niektórych dróg w rejonie cmentarzy obowiązują od 27 października do 5 listopada.
W powiecie tomaszowskim zmiany oznakowania niektórych dróg w rejonie cmentarzy obowiązują od 27 października do 5 listopada.

Autor: Policja

W powiecie tomaszowskim zmiany oznakowania niektórych dróg w rejonie cmentarzy obowiązują od 27 października do 5 listopada. W powiece tomaszowskim chodzi o otoczenie cmentarzy na drodze woj. nr 850 w miejscowości Wożuczyn oraz na drodze woj. nr 852 w miejscowości Nowosiółki i Łaszczów, nekropolię przy ul. Zamojskiej i ul. Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim.

– Na odcinkach dróg dojazdowych zostaną ustawione znaki ostrzegawcze uprzedzające o zbliżaniu się do cmentarzy. W tych miejscach kierujący zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności. Dodatkowo w rejonie cmentarzy zostaną ustawione znaki „zakaz zatrzymywania się”. Pojazdy będzie można zaparkować na dodatkowych, wyznaczonych miejscach parkingowych oraz w miejscach nie powodujących utrudnień w ruchu drogowym – wyjaśnia mł. asp. Małgorzata Pawłowska.

W powiecie zamojskim zmiany będą obowiązywać od wtorku 31 października do czwartku 2 listopada. Dotyczą: cmentarza parafialnego przy ul. Peowiaków w Zamościu (zakaz postoju będzie wzdłuż ogrodzenia przy ul. Peowiaków i ul. Przemysłowej  wzdłuż ogrodzenia cmentarza); przy cmentarzu komunalnym na osiedlu Karolówka (tu przystanek autobusowy komunikacji miejskiej znajdujący się tuż przy bramie do nekropolii zostanie przeniesiony na ulicę Śląską, na teren parkingu przy stacji trafo). 1 listopada przy cmentarzach zlokalizowanych przy drodze krajowej numer 74 (w Miączynie i Wielączy) oraz przy krajowej „siedemnastce” (w Łabuniach i Sitańcu) naprzeciwko cmentarzy nie będzie można zatrzymywać pojazdów. 

Z utrudnieniami trzeba się liczyć w miejscowościach: Werbkowice, Teratyn, Trzeszczany, Nieledew, Uchanie, Kryłów, Dołhobyczów, Mircze, Strzyżów, Horodło, Cichobórz, Dziekanów, Szpikołosy, Kopyłów oraz w Hrubieszowie, gdzie cmentarze przylegają bezpośrednio do jezdni.

Jak informuje hrubieszowska policja, w Werbkowicach, jadąc w kierunku Hrubieszów - Zamość po lewej stronie jezdni będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Nie wolno będzie się też zatrzymywać naprzeciwko cmentarza w Teratynie, w Mirczu i Dołhobyczowie będzie zakaz postoju i zatrzymywania się po stronie przeciwnej od cmentarza. Ten sam zakaz będzie obowiązywał na wysokości cmentarza w Werbkowicach.

Kierowcy powinni mieć też na uwadze, że planowane jest jednostronne zamknięcie ulicy Zielonej w Biłgoraju. Wjazd w ulicę Zieloną będzie możliwy tylko od ulicy Lubelskiej.

Policjanci mają też kilka rad na ten czas:

– Apelujemy do kierujących o zachowanie ostrożności, skupienie uwagi i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Również piesi, dbając o swoje bezpieczeństwo, powinni korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza, idąc po lewej stronie drogi. Natomiast wchodząc na jezdnię – powinni zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Pamiętajmy, że przebieganie lub wychodzenie spoza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie. Nie należy również zapominać o odblaskach, które zapewniają pieszym widoczność na drodze – mówi asp. sztab. Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik prasowy KMP Zamość.

– Zadbajmy także o swoje mienie, nie zabierajmy ze sobą dużych kwot pieniędzy i wartościowych przedmiotów, aby nie stały się one łupem złodziei. Jeśli wyjeżdżamy na kilka dni sprawdźmy czy zamknęliśmy okna i drzwi, poprośmy zaufanego sąsiada o wyjęcie listów ze skrzynki zebranie ulotek spod drzwi czy zapalenie światła w mieszkaniu, czym damy sygnał, że ktoś jest w mieszkaniu – przypomina aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, oficer prasowy KPP Hrubieszów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: taaaak. tak samo jak GeblewiczowiData dodania komentarza: 22.11.2024, 11:10Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]Autor komentarza: RomanTreść komentarza: patrolowali na ul. Granicznej ? Na ulicy Granicznej od kliku lat autobusy MZK zatrzymują się na zakazie.. Nie ma przystanku a ludzie wysiadają i wsiadają. I nikt nigdy tego nie widział ? Czy może patroluja ślepi ?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:08Źródło komentarza: Zamość: Był poszukiwany, miał dożywotni zakaz kierowania i 4 promile, gdy został zatrzymanyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Jest jednak pewna różnica. Konflikty z Ukraińcami za ostatnie 200 lat: Wołyń, wojna 1919. Konflikty z Rosją za ostatnie 200 lat: wsadzenie marionetkowego rządu Bieruta i 40 lat gospodarczego pasożytnictwa, masowe gwałty i rabunki dokonywane przez czerwonoarmistów, przyczółek Czerniakowski (żołnierze Berlinga zostali wysłani na pewną śmierć), 17 września, mord w Katyniu, deportacje do Kazachstanu, Obława Augustowska, krwawe stłumienie akcji Burza, wymordowanie obrońców Grodna, tzw. "proces szesnastu", tzw. Tragedia Górnośląska (1945), operacja polska NKWD, wojna 1920, zsyłki na Sybir, ponad sto lat wynarodowiania, krwawe stłumienie powstania styczniowego i listopadowego.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:46Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Da, da, tavarisz. Jak zawsze zły zachód sprowokował miłującą pokój Rosję. Dziwne tylko, że za każdym razem, to ruskie czołgi wjeżdżają pierwsze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:15Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: XxlTreść komentarza: Tera może do kryminalnej wezmo....?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 22:12Źródło komentarza: Zamość: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego
Reklama