Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Grześ” w Hrubieszowie utworzono w 1998 r. Ale jego zawodnicy już w 1997 r. zaliczyli jeden z pierwszych startów w zawodach. W Łaszczowie podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Unihokeja drużyna z Hrubieszowa zajęła 5 miejsce. W maju 1998 r. LUKS „Grześ” Hrubieszów został zarejestrowany z siedzibą w tamtejszej Szkole Podstawowej nr 2.
Unihokeiści „Grzesia” zajmowali wysokie miejsca w rozgrywkach Mistrzostw Polski, a zawodnicy tego klubu byli powoływani do reprezentacji Polski w unihokeju. Przez 25 lat w Ludowym Uczniowskim Klubie Sportowym „Grześ” tę dyscyplinę sportu uprawiało ponad 500 osób, a 100 zawodników posiadało licencję Polskiego Związku Unihokeja. Obecnie w klubie trenuje 40 zawodników.
Jubileuszowy turniej LUKS „Grześ” rozegrano w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie. Unihokejowe rozgrywki rozpoczęto od meczów młodzików i juniorek młodszych. W tych rozgrywkach wzięły udział reprezentacje Szkół Podstawowych z Chełma (SP nr 1, SP nr 7 oraz SP nr 8), a także drużyna SP nr 2 z Hrubieszowa. Natomiast w jubileuszowych rozgrywkach unihokeja pn. „Turniej Pokoleń” walczyły drużyny: „Grześ” z Hrubieszowa, reprezentacja Politechniki Lubelskiej oraz juniorzy z hrubieszowskich szkół ponadpodstawowych: „Staszica” i „Kościuszki”
Jubileusz 25-lecia działalności LUKS „Grześ” to nie tylko specjalne rozgrywki unihokeja i podziękowania dla zawodników i działaczy tego hrubieszowskiego klubu z wieloletnimi tradycjami. Podczas uroczystości wręczone zostały statuetki „Hrubcia” oraz podziękowania dla osób wspierających Klub. Statuetki „Hrubcia” przyznawane są co roku osobom, które wyróżniają się w działalności na rzecz Hrubieszowa i jego mieszkańców. W tym roku kapituła konkursu statuetkami „Hrubcia” nagrodziła: Tomasza Sulewskiego i Grzegorza Hunkiewicza w kategoriach biznesmen i darczyńca, a Krzysztof Gumiela otrzymał statuetkę w kategorii kultura.
Dla uczestników jubileuszu wystąpił zespół z Klubu Seniora „Nasz Czas”. Podczas wydarzenia minutą ciszy uczczono pamięć Antoniego Nieradko, który był najlepszym pływakiem w historii hrubieszowskiego sportu. Ten wybitny sportowiec, mistrz i rekordzista województwa lubelskiego w pływaniu, a także sędzia w rozgrywkach piłki ręcznej i unihokeja zmarł 29 czerwca tego roku.
Napisz komentarz
Komentarze