Wyliczanie wszystkich zajęłoby dużo czasu, bo lista pokazana właśnie przez CMJ liczy aż 190 pozycji. To nie tylko największe szpitale z dużych miast jak Warszawa czy Kraków, ale także placówki z mniejszych miejscowości.
W tej pierwszej grupie znajdują się np. „Urovita” Śląskie Centrum Urologii w Chorzowie, 7 Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku czy Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.
W drugiej grupie można wyliczyć np. Szpital Wojewódzki w Elblągu, Wielospecjalistyczny Szpital w Nowej Soli albo Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku.
W zestawieniu są także placówki z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Białej Podlaskiej, Bartoszyc, Pruszkowa, Sanoka, Śremu...
Surowa ocena
„Ośrodek Akredytacji CMJ zbiera zgłoszenia oraz organizuje procedurę akredytacyjną, szkoli wizytatorów ośrodka akredytacyjnego, koordynuje wizytacje. Jednym z istotnych zadań Ośrodka jest prowadzenie analizy stosowanych standardów akredytacyjnych. Pozwala to na uzyskanie informacji na temat głównych problemów, na jakie napotykają szpitale zabiegające o certyfikat akredytacyjny. Ośrodek udziela również wyjaśnień o sposobie interpretacji standardów” – informuje CJM, które jest jednostką Ministerstwa Zdrowia.
Sprawdzanie jakości szpitali jest czaso- i pracochłonne. Podczas wizytacji sprawdzanych jest ponad 200 różnych czynników. Od oceny czystość powierzchni i zagęszczenia sal przez zapewnienie pacjentowi czystej pościeli czy poduszek po standardy żywienia.
Pełna lista szpitali znajduje się w tym miejscu.
Napisz komentarz
Komentarze