Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 10:00
Reklama
Reklama

Gm. Tomaszów Lubelski: W restauracji Medno wybrano najsmaczniejsze dania i desery

Sakiewki z grzybami leśnymi podawane z zupą dyniową i ciasto miodowo-piernikowe smakowały obłędnie, wobec czego komisja konkursowa postanowiła nagrodzić KGW Majdanek i KGW Majdan Górny pierwszymi miejscami. W nagrodę koła dostały sprzęt kuchenny.
W restauracji Medno, 1 grudnia rozstrzygnięto konkurs kulinarny dla wszystkich kół gospodyń wiejskich z gminy Tomaszów Lubelski.
W restauracji Medno, 1 grudnia rozstrzygnięto konkurs kulinarny dla wszystkich kół gospodyń wiejskich z gminy Tomaszów Lubelski.

U podnóża Białej Góry, w nowo otwartej restauracji Medno, 1 grudnia rozstrzygnięto konkurs kulinarny dla wszystkich kół gospodyń wiejskich z gminy Tomaszów Lubelski, organizowany na zakończenie projektu „Warsztaty kulinarne i rękodzieła dla mieszkańców gminy Tomaszów Lubelski”. W konkursie kulinarnym oceniane były dwie kategorie smakowe: „Wypiek regionalny na słodko” lub „Danie regionalne na słono”. Potrawy oceniała komisja w składzie: Ewa Piwko-Witkowska (Lokalna Grupa Działania „Roztocze Tomaszowskie”), Joanna Pawelczyk (Biblioteka w Majdanie Górnym), Sebastian Wawrzusiszyn, Adam Dziura i Czesław Sowiński (kucharze). Koła miały więc nie lada stresujące zadanie, by przygotować „coś”, co „dopieści” podniebienia znakomitych kucharzy z jury.

Po degustacji i naradzie, ogłoszono werdykt. W kategorii „Danie regionalne na słono” pierwsze miejsce przyznano kołu z Majdanka, które ugotowało sakiewki z grzybami leśnymi, które podane były z zupą dyniową. Drugie miejsce zajęło KGW Typin za krem grzybowy na gęsinie z pulpetami i swojski chlebek, a trzecie KGW Rabinówka za „Tort kanapkowy”.

Najsmaczniejszy wypiek regionalny na słodko przygotowało KGW Majdan Górny, a było to „Ciasto miodowo-piernikowe z masą budyniową, kajmakiem, orzechami i suszoną śliwką moczoną w alkoholu – Świąteczna Magia”. Drugie miejsce za strucel makowy dostało KGW Ruda Wołoska – za strucel makowy, a trzecie KGW Ulów – za tradycyjny sernik.

Zwycięzcom wręczono nagrody rzeczowe. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii był robot wielofunkcyjny, za drugie miejsca – maszynka do mielenia mięsa, a za trzecie – blender metalowy.

Pozostałym uczestnikom konkursu za udział oraz zaangażowanie wójt Marzena Czubaj-Gancarz wręczyła poza projektem nagrody pocieszenia – tace termiczne do ciast i potraw.

Po rozstrzygnięciu konkursu wszystkich zaproszono do wspólnej zabawy. Na akordeonie przygrywał Bartek Tytuła.

Po wręczeniu nagród była wspólna biesiada i tańce.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama