Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 listopada 2024 23:50
Reklama
Reklama

Księżpol: "Księżpolskie jaskółki" przyznane [ZDJĘCIA]

10 lutego po raz trzeci zostały wręczone nagrody działaczom kultury, sportu i pożarnictwa z gminy Księżpol. Przyznano także nagrody specjalne wójta gminy Księżpol oraz „Jaskółki przedsiębiorczości” Banku Spółdzielczego w Księżpolu. Łącznie wyróżniono ponad 50 osób.
Księżpol: "Księżpolskie jaskółki" przyznane [ZDJĘCIA]
Łącznie nagrodzono ponad 50 osób.

Gala jest podsumowaniem nominacji przez zespoły artystyczne gminy Księżpol, Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora, Kluby Sportowe oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Zebranych gości przywitał pomysłodawca wyróżnienia, wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski. – Jak widzimy, można być wyjątkową osobą w każdym środowisku i w każdej dziedzinie. Dzisiaj są na tej sali wyjątkowe osoby – społecznicy, wizjonerzy, oddani sprawie i zapaleni pasją, osoby o wielkim sercu, dla których dobro innego człowieka, dobro swojej miejscowości, jest wartością, które stawiają ponad resztę innych – mówił.  – Jestem niezwykle dumny, że gmina Księżpol posiada taki kapitał społeczny, który pozwala jej być jedną z najlepszych gmin nie tylko w skali powiatu, ale i województwa. To także Wasza zasługa, szanowni wyróżnieni. Jesteście, jak jaskółki, którymi nazwaliśmy nasze wyróżnienia. Zwiastujecie zmiany, szybkość i lotność decyzji, perfekcyjność reakcji. Jesteście naszą dumą i chlubą. Dlatego zasługujecie na wyróżnienia i słowa podziękowań – dodawał wójt.

Nagrodę „KSIĘŻPOLSKA JASKÓŁKA” w kategorii „Kultura i działalność społeczna” otrzymali:  Monika Cap nominowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Płusach, Bożena Ciosmak nominowana przez zespól „Konwalia” z Księżpola, Tadeusz Gałka nominowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Korchowianki” z Korchowa Drugiego, Adam Kaczorowski nominowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Budzyniu, Weronika Kościelska nominowana przez Klub Seniora „Złota jesień” z Rakówki, Krystyna Krupczak nominowana przez Klub Seniora „Ballada” z Majdanu Starego, Małgorzata Maciocha nominowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lipowca Starego, Edward Mróz nominowany przez chór męski „Klucz” z Majdanu Starego”, Katarzyna Nieścior nominowana przez zespół „Przystań” z Księżpola, Stanisław Okoń nominowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Majdanu Nowego, Monika Papierz nominowana przez zespół „Majdanianki” z Majdanu Starego, Małgorzata Pędziwiatr nominowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Borkach, Edyta Pietryszak nominowana przez koło Gospodyń Wiejskich w Przymiarkach, Krystyna Płoszaj nominowana przez Klub Seniora „Malwa” z Markowicz, Jolanta Pyzio nominowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Zaniach, Agnieszka Rybak nominowana przez Koło Gospodyń Wiejskich „Pod sosnami” z Lipowca Nowego, Agnieszka Skubis nominowana przez zespół „Hajen”, Halina Sołtys nominowana przez zespół „Piano” z Korchowa Pierwszego, Halina Szczur nominowana przez zespół „Za horyzontem” z Zawadki, Edyta Tworek nominowana przez Koło Gospodyń Wiejskich „Złote Nitki” z Księżpola, Irena Wnuk nominowana przez zespół „Harfa” z Rakówki, Aniela Wryszcz nominowana przez Klub Seniora „Jabłoń” z Księżpola, Irena Ździebło nominowana przez zespół „Od-nowa” z Rogali.

Nagrodę „KSIĘŻPOLSKA JASKÓŁKA” w kategorii „Działacz sportowy” otrzymali: Paweł Bodek nominowany przez Klub Sportowy Rakovia” z Rakówki, Damian Dolina nominowany przez Ludowy Zespół Sportowy „Tarpan” z Korchowa, Paweł Skakuj nominowany przez Gminny Klub Sportowy „Relax” z Księżpola, Stanisław Skwarek nominowany przez Ludowy Zespół Sportowy „Tanew” z Majdanu Starego.

Nagrodę „KSIĘŻPOLSKA JASKÓŁKA” w kategorii Sportowiec roku” otrzymali: Marcin Grasza nominowany przez Ludowy Zespół Sportowy „Tarpan” z Korchowa, Marcin Rymarz nominowany przez Ludowy Zespół Sportowy „Tanew” z Majdanu Starego, Krzysztof Zań nominowany przez Gminny Klub Sportowy „Relax” z Księżpola, Sebastian Zarembski nominowany przez Klub Sportowy „Rakovia” z Rakówki.

Nagrodę „KSIĘŻPOLSKA JASKÓŁKA” w kategorii „Zasłużony dla pożarnictwa” otrzymali: Andrzej Dobrowolski nominowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Płus, Kazimierz Krawczyk nominowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Zawadki, Marcin Pyzio nominowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Zań, Piotr Rymarz nominowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Rogali, Łukasz Sarzyński nominowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Zyń, Eugeniusz Szcząchor nominowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Majdanu Starego, Ryszard Wróbel nominowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Księżpola, Zbigniew Ziółkowski nominowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Rakówki, Mirosław Zynicha nominowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Korchowa Pierwszego

Aby wyróżnić takie osoby, które szczególnie angażują się w różnych dziedzinach – w kulturze, sporcie, działalności społecznej i działalności charytatywnej – wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski nominował do wyróżnienia statuetką „KSIĘŻPOLSKA JASKÓŁKA” w kategorii „Nagroda specjalna” następujące osoby: ks. Mariana Drążka ks. Adama Sobczaka, Halinę Barską, Marię Szmołdę, Józefa Nieściora, Tadeusza Kręta W tej kategorii znajduje się jeszcze wyróżniony przez sponsora Gali – firmę „Łebko Jan. Części do ciągników i maszyn rolniczych”:  Szczepan Tworek

Podczas Gali po raz drugi wspólnie z prezesem zarządu Lubelskiego Banku Spółdzielczego Krzysztofem Zawadzkim, statuetką „Księżpolskiej jaskółki” nagrodzone zostały przedsiębiorstwa wyróżniające się na gospodarczej mapie gminy Księżpol. Nagrodę „Jaskółki przedsiębiorczości” przyznano czterem firmom. Otrzymali je: Centrum Turystyki Wiejskiej Alicja Czarna, Gospodarstwo rolne Adam Pelc, Gospodarstwo rolne Tomasz Spustek, PPHU FRYZ Krzysztof Wryszcz

W czasie Gali „Księżpolskiej Jaskółki” miał miejsce także pokaz mody firmy KARKO, a w rolę modelek wcieliły się mieszkanki gminy Księżpol: Halina Sołtys, Małgorzata Maciocha, Julia Zarosa, Aneta Blask, Dorota Niedzielska, Renata Szczur, Zofia Korol, Halina Szczur i Agnieszka Skubis. 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Wtedy byłTreść komentarza: A cóż to był za ,,styl" ?Data dodania komentarza: 2.11.2024, 04:28Źródło komentarza: Gm. Zamość: Z roweru do więzienia. Spędzi tam rokAutor komentarza: WkwionyTreść komentarza: Chyba zmusić a nie zachęcić, nazywajcie rzeczy po imieniu.Data dodania komentarza: 1.11.2024, 21:10Źródło komentarza: Kierowców czekają kolejne opłaty. Trzy w jednej. To już pewneAutor komentarza: 800plus od 3 latTreść komentarza: To 800plus powinno być przyznawane dopiero od 3 lat dziecka i do ukończenia przez dziecko 24 lata tak żeby miało na studia a nie od urodzenia Bo od urodzenia i tak jest dużo pieniędzy na dziecko jak ktoś pracował przez rok bierze 100 procent wypłaty a kto nie to przez rok bierze tysiąca.i odrazu 800plus.a później po roku swiadczenie opiekuncze po tysiącu na rok albo po 500na dwa lata także tych świadczeń i pieniędzy i tak jest za dużo na takie małe dziecko a później jakby te pieniądze chociaż po części się przydały dla 18 latków to juz niema.nic nawet 800plus do 18tu lat a dopiero wtedy zaczynają się duże wydatki studiaData dodania komentarza: 1.11.2024, 12:51Źródło komentarza: Co dalej z 800 plus? Jest decyzja w sprawie przyszłości świadczeniaAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: łgarstwaData dodania komentarza: 1.11.2024, 10:37Źródło komentarza: PIŁKARSKA IV LIGA: Dwa gole z karnegoAutor komentarza: asdasTreść komentarza: Śmieć i potencjalny morderca!Data dodania komentarza: 1.11.2024, 10:18Źródło komentarza: 28-latek z gm. Szczebrzeszyn kompletnie pijany kierował ciężarówką. Nie wyrobił się na zakręcieAutor komentarza: HahaTreść komentarza: Aleja wstydu zasłużonych jest na cmentarzu wojskowym w pierwszym rzędzie .Data dodania komentarza: 1.11.2024, 10:05Źródło komentarza: Żegnamy znanych i zasłużonych zmarłych z powiatu hrubieszowskiego
Reklama