Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 09:25
Reklama
Reklama

Krasnobród: Jubileusz domu kultury. To już 50 lat!

W związku z obchodzonym w tym roku jubileuszem 50-lecia działalności Krasnobrodzkiego Domu Kultury, dyrekcja zwraca się z prośbą o przekazywanie zdjęć oraz innych archiwalnych materiałów związanych z historią tej placówki.
Budynek Krasnobrodzkiego Domu Kultury.
Uroczyste otwarcie ośrodka kultury w Krasnobrodzie odbyło 16 grudnia 1974 r

Zanim powstał obecny dom kultury, życie kulturalne w Krasnobrodzie rozwijało się na bazie nieistniejącej już remizy strażackiej. Tam wyświetlano filmy, organizowano koncerty, zabawy i uroczystości państwowe. Warunki lokalowe były jednak niewystarczające na prowadzenie stałych form działalności kulturalnej, stąd też z inicjatywy władz gminy i strażaków postanowiono w czynie społecznym wybudować dom kultury.

Archiwalia pilnie poszukiwane

Kamień węgielny wmurowano w 1966 r., a uroczyste otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnobrodzie odbyło 16 grudnia 1974 r. Obecnie Krasnobrodzki Dom Kultury to prężnie działająca instytucja przy której działają zespoły i grupy, które są wizytówką miasteczka.

W związku z przypadającym jubileuszem 50-lecia działalności, dyrekcja KDK zwraca się z prośbą do mieszkańców miasta i gminy Krasnobród oraz innych osób, które posiadają w swoich zbiorach zdjęcia lub inne archiwalne materiały dotyczące powstawania placówki (np. budowy siedziby KDK, wyglądu wnętrz, wyposażenia) o ich udostępnienie do 15 czerwca w celach kronikarskich oraz do przygotowania materiałów prasowych, prezentacji i wystawy.

Jak przekazać zdjęcia?

Oryginały, po ich zeskanowaniu lub sfotografowaniu, zostaną zwrócone właścicielom. Materiały można też dostarczyć w wersji elektronicznej (skan lub zdjęcie dobrej jakości) na adres e-mail: [email protected].

Przekazując materiały, należy dołączyć do nich następujące informacje: imię i nazwisko osoby przekazującej, nr telefonu do kontaktu, co dane zdjęcie/dokument przedstawia, autora zdjęć, z jakich lat pochodzi (jeżeli takie informacje są znane). Osoba przekazująca zobowiązana jest do podpisania zgody na wykorzystanie materiałów przez KDK.

Szczegółowe informacje można uzyskać w KDK, tel. 84 660 71 17.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBnaer reklamowy firmy Kronika Tygodnia
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B firmy POWERLAND
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: QaTreść komentarza: Co tam brak insuliny. Ważne że jest tabletka dzień po. To jest najważniejszy lekData dodania komentarza: 27.09.2024, 06:54Źródło komentarza: Dramat tysięcy cukrzyków. W aptekach brakuje leku ratującego im życieAutor komentarza: JurekTreść komentarza: Nie macie się czym innym zająć tylko takimi pierdolami przecież to są koszty kto za to zapłacić my podatnicy a jak będzie pożar to i tak straż ugasićData dodania komentarza: 27.09.2024, 05:38Źródło komentarza: Zamość: Pożar dachu Katedry i ewakuacja ludzi. Strażacy nad wszystkim zapanująAutor komentarza: XYZTreść komentarza: W jakich innych krajach? W Rosji i na Białorusi?Data dodania komentarza: 26.09.2024, 21:32Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?Autor komentarza: !Treść komentarza: Przykładowo Taki kraj Austria zakaz kamerek w samochodach i donoszenia ale w Polsce Jak najbardziej Co nie? panie normalny!Data dodania komentarza: 26.09.2024, 20:24Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: łgarstwoData dodania komentarza: 26.09.2024, 16:22Źródło komentarza: Hetman Zamość dojrzalszy. Wreszcie przełamał niemocAutor komentarza: ot dureń normalnieTreść komentarza: sbek doczekał się powrotu swoich metodData dodania komentarza: 26.09.2024, 16:21Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?
Reklama