To już polska tradycja, że tak sobie układamy urlopy, aby wpasowywały się w dni ustawowo wolne od pracy. Dzięki temu urlop się wydłuża, czasami znacznie.
– U mnie w pracy zazwyczaj trwa wyścig. Dodatkowe dni wolne zyskuje ten, kto szybciej złoży wniosek urlopowy. Dlatego staramy się planować urlopy z pewnym wyprzedzeniem, ale nie zawsze się udaje – przyznaje pan Michał.
Czytaj też: Oszustwa internetowe w powiecie zamojskim. Altana za 900 zł i lampy do audi za 2 tys.
Długi weekend w sierpniu
Najbliższa okazja na długi weekend już w sierpniu. Okazją do dłuższego wypoczynku będzie 15 sierpnia. To Wniebowzięcie NMP oraz Święto Wojska Polskiego – a więc zarówno święto kościelne, jak i państwowe.
Plusem tegorocznego kalendarza jest to, że 15 sierpnia to czwartek. Czyli okazja do załatwienia sobie dłuższego wypoczynku.
Cztery albo dziewięć. Jak to zrobić?
Opcje są dwie. Jeżeli ktoś weźmie wolny piątek, to zyska łącznie cztery dni bez pracy z tylko jednym dniem wykorzystanego urlopu wypoczynkowego.
Wyjście numer dwa jest jeszcze korzystniejsze. Urlop na poniedziałek, wtorek, środę i piątek zaprocentuje aż dziewięcioma dniami wypoczynku. Od soboty 10 sierpnia do niedzieli 18 sierpnia. Przy wykorzystaniu 4 dni urlopu.
Przeczytaj: Zamość: Pomóżmy szczeniakom ze schroniska. Trwa zbiórka pieniędzy
Dni ustawowo wolne od pracy
W tym roku przed nami jeszcze 5 dni ustawowo wolnych od pracy:
- 15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, Święto Wojska Polskiego,
- 1 listopada – Wszystkich Świętych,
- 11 listopada – Święto Niepodległości,
- 25 grudnia – pierwszy dzień Bożego Narodzenia,
- 26 grudnia – drugi dzień Bożego Narodzenia.
Przeczytaj: Gmina Tomaszów Lubelski: Te zabytki tysiące lat leżały w ziemi
Napisz komentarz
Komentarze