Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 01:27
Reklama
Reklama

Biłgoraj: Powstaje serce Autodromu [ZDJĘCIA]

Rewitalizacja Autodromu w Biłgoraju to ogromne przedsięwzięcie nie tylko dla miłośników sportów motorowych. Dzięki nowoczesnemu torowi wyścigowemu, miasto Biłgoraj zyska już niebawem nowy obiekt, który będzie miejscem emocjonujących wyścigów oraz profesjonalnych imprez motoryzacyjnych. Prace idą pełną parą.
Trwa układanie warstwy bitumicznej. Powstanie też nowoczesny padok – czyli serce toru wyścigowego. Będzie to miejsce gdzie zespoły budują swoje zaplecze na zawody
Trwa układanie warstwy bitumicznej. Powstanie też nowoczesny padok – czyli serce toru wyścigowego. Będzie to miejsce gdzie zespoły budują swoje zaplecze na zawody

 W Biłgoraju powstaje najnowocześniejszy tor kartingowy w Polsce, a nawet w Europie. Kosztować będzie 31 mln zł. Inwestycja podzielona będzie na dwa etapy. Pierwszy etap prac rozpoczął się 26 października minionego roku, a jego zakończenie planowane jest na styczeń 2025 roku. Koszt inwestycji to 31 mln, z czego gros środków pozyskano ze źródeł zewnętrznych.

Postęp prac wygląda imponująco. Obecnie trwa układanie nawierzchni bitumicznej. – Już wkrótce, dzięki wspólnym wieloletnim staraniom, sportowa legenda ziemi biłgorajskiej odzyska blask, stając się miejscem emocjonujących wyścigów, imprez motoryzacyjnych na najwyższym poziomie i sportową perłą województwa lubelskiego. Na torach legendarnego obiektu, jako 11-letni kierowca kartingowy, trenował niegdyś Robert Kubica. Mamy nadzieję, że już wkrótce ponownie zawita do Biłgoraja, by jako ambasador autodromu, promować sport i inspirować młodych kierowców do rozwoju pasji. Ziemia biłgorajska to rezerwuar niezwykle ambitnych i utalentowanych młodych ludzi co pokazuje m.in. historia Karol Kręt i Marcela Surmacza, którzy już dziś osiągają wielkie sukcesy w sporcie Jestem szczęśliwy i dumny, że już wkrótce kolejni młodzi kierowcy z naszego regionu otrzymają szansę na realizację swoich marzeń – podkreśla Michał Mulawa, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego. 

Pierwszy etap rewitalizacji autodromu to budowa wielofunkcyjnego toru wyścigowego wraz z infrastrukturą. Podstawowym obiektem będzie tor kartingowy, przystosowany do zawodów międzynarodowych o licencji A, o szerokości od 8 do 14,5 m i długości 1201 m, wraz z zapleczem toru kartingowego w postaci centrum kierowania wyścigów. Wybudowany zostanie również budynek sanitarny, trybuny dla widzów z zapleczem sanitarnym, namiot badań technicznych.

Powstanie nowoczesny padok – czyli serce toru wyścigowego. Będzie to miejsce gdzie zespoły budują swoje zaplecze na zawody. Wybudowany zostanie nowoczesny budynek obsługujący cały autodrom zarówno podczas zawodów, ale także poza nimi. Budynek ten wykorzystywany będzie także do organizowania konferencji, szkoleń ale też wystaw czy prezentacji najnowszych modeli samochodów. W trakcie I etapu wybudowana zostanie jedna z trybun. Staną również ekrany akustyczne.  

Na obiekcie organizowane będą zawody motocyklowe, ReallySprinty, pokazy pojazdów zabytkowych, supercarów, ale też różnego rodzaju inne eventy, takie jak zloty motocykli czy też koncerty. Na co dzień również będzie istniała możliwość wypożyczenia gokartów i spróbowania własnych sił na torze. W budynku wielofunkcyjnym będzie możliwość zorganizowania wystaw, konferencji czy też szkoleń, ale także prezentacji najnowszych modeli samochodów czy też motocykli. Po wykonaniu drugiego etapu budowy odbywać się tam będą również zawody z serii ReallyCross. 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBnaer reklamowy firmy Kronika Tygodnia
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B firmy POWERLAND
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: łgarstwoData dodania komentarza: 26.09.2024, 16:22Źródło komentarza: Hetman Zamość dojrzalszy. Wreszcie przełamał niemocAutor komentarza: ot dureń normalnieTreść komentarza: sbek doczekał się powrotu swoich metodData dodania komentarza: 26.09.2024, 16:21Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?Autor komentarza: CzytelnikTreść komentarza: "Decyzją Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego został przygotowany projekt uchwały mający na celu przekazanie partnerskiemu Powiatowi Lwóweckiemu który ucierpiał podczas powodzi, kwoty 100.000, 00 zł"- na bibliotekęnie ma kasy ale na PR w kontekście powodzi etatowy członek zarządu powiatu Markę Poznański szaleje. Przecież pomoc regionom powodziowym już w drodze od państwa a te 100 tysi lepiej zachować bo na Lubelskie kasa zostanie pewnie ograniczona w takiej sytuacji.Data dodania komentarza: 26.09.2024, 14:42Źródło komentarza: Hrubieszów: Otwarcie wypożyczalni w napiętej atmosferzeAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Ty z tych co stosują zasadę "m**** w kubeł, bo na twoje miejsce jest dziesięciu"? Strach cię obleciał, że trzeba będzie pracowników szanować?Data dodania komentarza: 26.09.2024, 14:37Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: łgarstwoData dodania komentarza: 26.09.2024, 10:45Źródło komentarza: Hetman Zamość dojrzalszy. Wreszcie przełamał niemocAutor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Uwielbiam twoje durnoty panie burak. "Regulacje dot. sygnalistów i związane z tym procedury, nie stanowią nowości w porządku prawnym wielu innych państw. Przykładowo Wielka Brytania już od 1999 r. posiada stosowne regulacje w tym zakresie. W ramach Public Interest Disclosure Act, sygnaliści są chronieni przed odwetem ze strony pracodawcy. Regulacje PIDA przewidują trzy procedury sygnalizacji – wewnątrz organizacji, na zewnątrz do organów administracyjnych lub, też na zewnątrz, ale do organizacji pozarządowych np. mediów. Stosowne regulacje posiadają również Niemcy i Holandia"Data dodania komentarza: 26.09.2024, 08:19Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?
Reklama