Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 01:26
Reklama
Reklama

Tarnogród: Dożynki gminno-parafialne [ZDJĘCIA]

15 sierpnia grupy wieńcowe, zaproszeni goście i mieszkańcy gminy Tarnogród zgromadzili się przed kościołem parafialnym p.w. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie, gdzie została odprawiona msza św. dziękczynna w intencji rolników.
Tarnogród: Dożynki gminno-parafialne [ZDJĘCIA]
Dożynki w gminie Tarnogród odbyły się 15 sierpnia.

Druga część uroczystości rozpoczęła się zbiórką grup wieńcowych, starostów, mieszkańców oraz zaproszonych gości na placu przy Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury. Następnie korowód dożynkowy przeszedł na plac przy ul. Targowej w Tarnogrodzie – miejsce dożynek gminno – parafialnych. Pierwsi jechali starostowie dożynek: Marta Dołomisiewicz oraz Wojciech Fus. Starościna od 15 lat wspólnie z mężem Markiem prowadzi ekologiczne gospodarstwo rolne w Woli Różanieckiej o powierzchni około 12 hektarów. Specjalizuje się ono w produkcji owoców miękkich: porzeczki czarnej, maliny i truskawki. Mama dwójki dorosłych dzieci –  Karoliny i Krystiana. Poza gospodarstwem pracuje zawodowo. Jest dyrektorem Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie. Mimo wielu zajęć zawsze znajduje czas dla rodziny i bliskich. Angażuje się w życie lokalnej społeczności. Starosta jest mężem i ojcem trójki dzieci. Razem z żoną Agnieszką prowadzi gospodarstwo rolne. Ich ziemie położone są na terenie kilku gmin. Zajmują się tylko produkcją roślinną. Główne uprawy w ich gospodarstwie to rzepak, pszenica, jęczmień, kukurydza na ziarno i buraki cukrowe.

Wieńce prezentowały grupy z Różańca Pierwszego, Różańca Drugiego, Luchowa Dolnego i Luchowa Górnego, Woli Różanieckiej i Tarnogrodu. Na początku odśpiewano hymn, po którym burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec powitał wszystkich, którzy przybyli na uroczystość oraz zaproszonych gości. Po obrzędzie przekazania chleba, podczas którego recytowała i śpiewała grupa żniwiarek i żniwiarzy z Tarnogrodzkiego Klubu Seniora przygotowana przez instruktorkę Helenę Zając, przemówił burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec, po czym oddał głos zaproszonym gościom.

Po części formalnej nadszedł czas na popisy artystyczne. Wystąpiła Tarnogrodzka Orkiestra Dęta pod batutą Grzegorza Szteinmillera oraz zaprezentowały się grupy taneczne Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Wszystkie choreografie przygotowała z tancerzami Małgorzata Zając – instruktorka tańca w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury. Następnie do tańca grali uczestnikom Hayer, Veegas i Łobuzy.

Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji. Grupa Eksploratorzy zaprosiła miłośników historii do oglądania artefaktów znalezionych na ziemi tarnogrodzkiej i w okolicach oraz do zabawy w poszukiwaczy skarbów. Tarnogrodzkie Towarzystwo Regionalne zaproponowało konkursy z nagrodami, zakup lokalnych wydawnictw i gadżetów. Klub Kobiet Aktywnych Tarnogród, Stowarzyszenie Aktywni dla Różańca, KGW z Luchowa Górnego, OSP oraz organizatorzy zaprosili na smaczne przekąski i napoje. Koło Łowieckie nr 10 w Biłgoraju i Koło Łowieckie Towarzystwo Racjonalnego Polowania nr 58 w Zamościu zaprosiły uczestników dożynek na degustację potraw myśliwskich. Państwowa Inspekcja Pracy oraz KRUS zaprosiły również na swoje stoiska i do konkursów. Tarnogrodzki Klub Seniora przygotował stoisko z artykułami dla najmłodszych. Dla nich był również darmowy dmuchany plac zabaw, animacje oraz wiele innych atrakcji.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBnaer reklamowy firmy Kronika Tygodnia
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B firmy POWERLAND
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: łgarstwoData dodania komentarza: 26.09.2024, 16:22Źródło komentarza: Hetman Zamość dojrzalszy. Wreszcie przełamał niemocAutor komentarza: ot dureń normalnieTreść komentarza: sbek doczekał się powrotu swoich metodData dodania komentarza: 26.09.2024, 16:21Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?Autor komentarza: CzytelnikTreść komentarza: "Decyzją Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego został przygotowany projekt uchwały mający na celu przekazanie partnerskiemu Powiatowi Lwóweckiemu który ucierpiał podczas powodzi, kwoty 100.000, 00 zł"- na bibliotekęnie ma kasy ale na PR w kontekście powodzi etatowy członek zarządu powiatu Markę Poznański szaleje. Przecież pomoc regionom powodziowym już w drodze od państwa a te 100 tysi lepiej zachować bo na Lubelskie kasa zostanie pewnie ograniczona w takiej sytuacji.Data dodania komentarza: 26.09.2024, 14:42Źródło komentarza: Hrubieszów: Otwarcie wypożyczalni w napiętej atmosferzeAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Ty z tych co stosują zasadę "m**** w kubeł, bo na twoje miejsce jest dziesięciu"? Strach cię obleciał, że trzeba będzie pracowników szanować?Data dodania komentarza: 26.09.2024, 14:37Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: łgarstwoData dodania komentarza: 26.09.2024, 10:45Źródło komentarza: Hetman Zamość dojrzalszy. Wreszcie przełamał niemocAutor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Uwielbiam twoje durnoty panie burak. "Regulacje dot. sygnalistów i związane z tym procedury, nie stanowią nowości w porządku prawnym wielu innych państw. Przykładowo Wielka Brytania już od 1999 r. posiada stosowne regulacje w tym zakresie. W ramach Public Interest Disclosure Act, sygnaliści są chronieni przed odwetem ze strony pracodawcy. Regulacje PIDA przewidują trzy procedury sygnalizacji – wewnątrz organizacji, na zewnątrz do organów administracyjnych lub, też na zewnątrz, ale do organizacji pozarządowych np. mediów. Stosowne regulacje posiadają również Niemcy i Holandia"Data dodania komentarza: 26.09.2024, 08:19Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?
Reklama