W tym roku do Budżetu Obywatelskiego 2025 Hrubieszowa zgłoszono 12 inicjatyw. Do głosowania dopuszczono 9 projektów, a 3 zostały odrzucone. O najwyższe dofinansowanie po 25 tys. zł ubiegają się projekty "Wspieram Bibliotekę – nowe książki, gry i doznania literackie", "Pogotowie psychologiczne dzieci i młodzieży", "Linowy plac zabaw - Linarium", "Z robotem za rękę w ConceptLABie" , "Przestrzeń zmysłów przy ścieżce sensorycznej hrubieszowskiej Trójki", "Strefa relaksu w Parku „Małpi Gaj” , "Miejska wypożyczalnia rowerów" oraz "Strefa rolek i hulajnóg na HOSiRze" a autorzy projektu pt. "Wesołe jest życie staruszka" ubiegają się o 16,1 tys. zł dofinansowania.
Przeczytaj też: Mircze: Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej. Puchar pojechał do Kryłowa
Prawo głosu ma każdy mieszkaniec Hrubieszowa, który najpóźniej w dniu głosowania ukończy 16 lat. Głosować można jednorazowo i tylko na jeden z wymienionych projektów. Głosowanie odbywa się na trzy sposoby. Można wypełnić kartę do głosowania, a następnie wypełnioną wrzucić do urny zaplombowanej przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego (znajduje się ona w w Wydziale Komunikacji Społecznej, Turystyki i Promocji w Urzędzie Miasta Hrubieszowa przy ul. 3 Maja 15 pok. 1 (budynek MOPS-u), Wypełniona kartę do głosowana można również przesłać w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Budżet Obywatelski – głosowanie” na adres: Urząd Miasta Hrubieszów, ul. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” 1, 22-500 Hrubieszów. Można także zagłosować w formie elektronicznej, poprzez oddanie głosu za pomocą platformy partycypacji społecznej i przesłanie na adres e-mail: [email protected] wypełnionej zeskanowanej karty do głosowania
Głosowanie potrwa miesiąc - zakończy się 17 września 2024 r. Potem wyniki głosowania ustali Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego po uwzględnieniu głosowania bezpośredniego, korespondencyjnego i elektronicznego.
Napisz komentarz
Komentarze