Tegoroczne Święto Plonów odbyło się 1 września na parkingu przy nowym stadionie w Łabuniach. Na czele korowodu dożynkowego szli starostowie dożynek, czyli Danuta Pitak z Łabuń i Tomasz Nicpoń z Łabuń, a za nimi delegacje 12 sołectw gminy Łabunie z wieńcami oraz poczty sztandarowe. Po przywitaniu gości przez wójta gminy Łabunie Mariusza Kukiełkę, rozpoczęła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem proboszcza łabuńskiej parafii ks. Andrzeja Łuszcza. Homilię wygłosił ks. Mateusz Furmaniak, a oprawę muzyczną zapewniła Gminna Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Zbigniewa Pieczykolana.
Po nabożeństwie były przemówienia, a następnie odbyło się wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa”. Otrzymali je mieszkańcy gminy, którzy zarówno rolniczymi wynikami produkcyjnymi, jak i postawą społeczną i pracą na rzecz środowiska lokalnego wyróżniają się w swoim środowisku. Odznaczenia otrzymali: Marianna Głazowska z Łabuń, Adam Petryk z Łabuniek Pierwszych, Stanisław Siek z Łabuniek Drugich, Barbara Szmit z Łabuniek Pierwszych oraz Małgorzata Ziarkiewicz z Mocówki.
PRZECZYTAJ TEŻ: Gm. Miączyn: Niemiła niespodzianka po dożynkach. 20-latek zniszczył im bmw
Później wójt Kukiełka przyznał 12 sołectwom nagrody pieniężne za pracę i trud wykonania wieńców dożynkowych.
Po części oficjalnej rozpoczęły się występy zespołów i solistów z gminy Łabunie. Specjalne podziękowania za kultywowanie tradycji ludowej i promocję gminy Łabunie otrzymał Stanisław Pęczkowicz z Kapeli Ogrodniczki oraz członkowie Kapeli Grześki: Stanisław Boć, Grzegorz Synowiec, Grzegorz Typiak i Jan Wichrowski.
Po występach lokalnych wykonawców przy remizie OSP w Łabuniach odbył się pokaz gaszenia pożaru i ewakuacja osoby poszkodowanej z elementami pierwszej pomocy. Przeprowadziła go Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP Łabunie.
PRZECZYTAJ: Dożynki powiatu tomaszowskiego w Ulhówku. Nagrodzono zasłużonych dla rolnictwa [ZDJĘCIA]
Na najmłodszych czekał dmuchany plac zabaw, animacje organizowane przez Centrum Rozrywki „Grawitacja” z Zamościa, warsztaty i holi festiwal. O smaczne jedzenie zadbały koła gospodyń wiejskich, na chętnych czekały też foodtrucki, lody i wata cukrowa. Atrakcją był show-cooking, czyli przygotowywanie na oczach widzów pizzy neapolitańskiej przez Jakuba Fryza, mistrza świata w kręceniu pizzy.
Nie zabrakło stoisk z ręcznie wyszywanymi serwetami, makramami, torebkami, zabawkami, biżuterią, obrazami itp.
Do północy na łabuńskiej scenie królowała muzyka. Wystąpiły zespoły LTM Disco, Tex, Meffis, a gwiazdą był zespół MIG, znany z takich hitów jak „Ona jedyna”, „Miód Malina”, „Słodka wariatka”, „Lalunia” czy „Nie ma mocnych na Mariolę”. Na koniec odbyła się dyskoteka z DJ Sweetu z Klubu Gorzelnia w Łabuniach.
Patronat medialny nad tym wydarzeniem sprawowała „Kronika Tygodnia”.
Napisz komentarz
Komentarze