Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 02:08
Reklama Baner reklamowy - Dewocjonalia
Reklama

Wołyniacy dostali odpowiedź od KRRiT: Stacja decyduje, co pokazuje

Dlaczego Telewizja Republika nie wyemitowała materiału z odsłonięcia pomnika w Domostawie? Ta sprawa nie dawała spokoju zamojskim Wołyniakom, którzy skierowali pytanie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W odpowiedzi dowiedzieli się, że TV Republika to stacja prywatna, która ma prawo do działania według własnych zasad.
Przewodniczący zamojskiego Stowarzyszenia Janusz Bernach (na zdjęciu z ks. Antonim Moskalem) był w Domostawie i widział pracujących na miejscu reporterów.
Przewodniczący zamojskiego Stowarzyszenia Janusz Bernach (na zdjęciu z ks. Antonim Moskalem) był w Domostawie i widział pracujących na miejscu reporterów.

14 lipca w Domostawie na granicy Lubelszczyzny z Podkarpaciem odsłonięto Pomnik „Rzeż Wołyńska”. Uroczystość zgromadziła kilkanaście tysięcy uczestników z całej Polski, wśród których nie zabrakło członków i sympatyków Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu z siedzibą w Zamościu. Nie wszyscy mogli wziąć bezpośredni udział w uroczystości ze względu na wiek albo stan zdrowia. Liczyli na bezpośrednią transmisję w TV Republika, ale się przeliczyli, choć w Domostawie ekipa tej stacji pracowała od rana do wieczora. To zaniepokoiło zamojskich Wołyniaków, którzy podnosili, że rejestrowanie uroczystości na własny użytek przypomina czasy PRL.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wołyniacy mają żal do TV Republiki, bo nie wyemitowała relacji z uroczystości w Domostawie. Napisali skargę do KRRiT

Członkowie Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu najpierw skontaktowali się z redakcją TV Republika. Nie otrzymawszy odpowiedzi, napisali skargę do przewodniczącego KRRiT Macieja Świrskiego. „Logika podpowiadała, że TV Republika po otrzymaniu koncesji na multipleksie przejęła na siebie zobowiązanie nadawcy publicznego. Jednak tego tematu na antenie stacji nie podjęto do dzisiaj” – napisali.

W odpowiedzi Anna Szydłowska-Żurawska, dyrektor Departamentu Prezydialnego KRRiT, napisała że analiza ich wystąpienia nie dała podstaw do wszczęcia postępowania wyjaśniającego, bo z racji otrzymania koncesji na emisję programu na MUX-8 w naziemnej telewizji cyfrowej TV Republika nie stała się – jak twierdzili sygnatariusze pisma – nadawcą publicznym. „Telewizja Republika w dalszym ciągu pozostaje stacją prywatną i ma prawo do działania według własnych zasad, gdyż nie ma – jak ma to miejsce w przypadku mediów publicznych – szczególnych zadań wyznaczonych ustawą o radiofonii i telewizji” – napisała Anna Szydłowska-Żurawska.

PRZECZYTAJ: Większość polskich polityków uznała wypowiedź ukraińskiego dyplomaty za haniebną! Tu jest Polska!

Dalej pani dyrektor wyjaśnia, że niezajęcie się przez nadawców określonym zagadnieniem, jak również niewykorzystanie do zrealizowania danej audycji nagranych wcześniej materiałów jest następstwem ich samodzielnych i suwerennych decyzji, na które KRRiT nie ma wpływu. Ocenie KRRiT podlegają wyłącznie audycje wyemitowane.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
mieszkaniec 11.09.2024 14:58
Widocznie nie mieli pomysłu, jak powiązać rzeź wołyńską z Tuskiem.

Polak 12.09.2024 08:42
TVNu. Esbek

tyle 11.09.2024 08:45
TV Republika to proukraińska stacja

Polak 11.09.2024 10:56
dureń i tyle

wiem 10.09.2024 16:08
TV Republika jest bardzo proukraińska!

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBnaer reklamowy firmy Kronika Tygodnia
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B firmy POWERLAND
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: łgarstwoData dodania komentarza: 26.09.2024, 16:22Źródło komentarza: Hetman Zamość dojrzalszy. Wreszcie przełamał niemocAutor komentarza: ot dureń normalnieTreść komentarza: sbek doczekał się powrotu swoich metodData dodania komentarza: 26.09.2024, 16:21Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?Autor komentarza: CzytelnikTreść komentarza: "Decyzją Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego został przygotowany projekt uchwały mający na celu przekazanie partnerskiemu Powiatowi Lwóweckiemu który ucierpiał podczas powodzi, kwoty 100.000, 00 zł"- na bibliotekęnie ma kasy ale na PR w kontekście powodzi etatowy członek zarządu powiatu Markę Poznański szaleje. Przecież pomoc regionom powodziowym już w drodze od państwa a te 100 tysi lepiej zachować bo na Lubelskie kasa zostanie pewnie ograniczona w takiej sytuacji.Data dodania komentarza: 26.09.2024, 14:42Źródło komentarza: Hrubieszów: Otwarcie wypożyczalni w napiętej atmosferzeAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Ty z tych co stosują zasadę "m**** w kubeł, bo na twoje miejsce jest dziesięciu"? Strach cię obleciał, że trzeba będzie pracowników szanować?Data dodania komentarza: 26.09.2024, 14:37Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: łgarstwoData dodania komentarza: 26.09.2024, 10:45Źródło komentarza: Hetman Zamość dojrzalszy. Wreszcie przełamał niemocAutor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Uwielbiam twoje durnoty panie burak. "Regulacje dot. sygnalistów i związane z tym procedury, nie stanowią nowości w porządku prawnym wielu innych państw. Przykładowo Wielka Brytania już od 1999 r. posiada stosowne regulacje w tym zakresie. W ramach Public Interest Disclosure Act, sygnaliści są chronieni przed odwetem ze strony pracodawcy. Regulacje PIDA przewidują trzy procedury sygnalizacji – wewnątrz organizacji, na zewnątrz do organów administracyjnych lub, też na zewnątrz, ale do organizacji pozarządowych np. mediów. Stosowne regulacje posiadają również Niemcy i Holandia"Data dodania komentarza: 26.09.2024, 08:19Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?
Reklama