czwartek, 19 września 2024 11:20

Mecz BKS Bodaczów – Huczwa Tyszowce i karne z kapelusza?

Przed sobotnim meczem ligowym BKS Bodaczów pozyskał dwóch kolejnych całkiem niezłych – jak na realia klasy okręgowej – zawodników.
BKS Bodaczów – Huczwa Tyszowce 1:3 (0:0)

Do zespołu beniaminka dołączyli: Jakub Laskowski z Hetmana Zamość oraz wychowanek Huczwy Tyszowce, grający w poprzednim sezonie w Krysztale Werbkowice, a wcześniej w trzech zespołach trzecioligowych (Tomasovia Tomaszów Lubelski, Izolator Boguchwała, Korona Rzeszów) – Damian Karwacki. Debiutu w BKS nie będą miło wspominali. Zespół z Bodaczowa przegrał na własnym stadionie właśnie z zespołem pierwszego klubu w piłkarskiej przygodzie Karwackiego, czyli Huczwą 1:3 (0:0).

PRZECZYTAJ: Mecz Olimpia Miączyn – Kryształ Werbkowice. Czerwona kartka przekreśliła nadzieje

W pierwszej połowie bramki nie padły, choć oba zespoły miały okazję do wyjścia na prowadzenie. Druga część meczu zaczęła się od sporej kontrowersji. Sędzia Krzysztof Wróbel ze Zwierzyńca odgwizdał rzut karny dla gości. Gospodarze mocno się sprzeciwiali tej decyzji arbitra. Wątpliwości mieli nawet przyjezdni.

– Po meczu bramkarz BKS Krzysztof Hadło mówił, że nawet nie dotknął Łukasza Steca. Z kolei Stec twierdzi, że jakiś kontakt obu zawodników był. Ale czy to się kwalifikowało do podyktowania karnego? Nie mam pewności – mówi Przemysław Sioma, szkoleniowiec Huczwy.

„Jedenastkę”, określaną przez miejscowych za „wziętą z czapy”, skutecznie wykonał Damian Ziółkowski. W 70 minucie Ziółkowski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a celną „główką” popisał się Mateusz Materna. Kilka minut później Wróbel dopatrzył się faulu na polu karnym Dawida Dworaka na Oliwierze Płatku

– Myślę, że sędzia oddał BKS karnego, żeby wyrównać rachunki. Swój błąd z początku drugiej połowy meczu „naprawił” niesłuszną decyzją. Absolutnie Dworak nie faulował – twierdzi Sioma.

W czasie doliczonym do drugiej połowy Ziółkowski ustalił wynik meczu na 3:1 dla Huczwy. Asystę zaliczył Stec.

Gole: 0:1 Ziółkowski 48 (z karnego), 0:2 Materna 70, 1:2 Woźniak 73 (z karnego), 1:3 Ziółkowski 90.

BKS: Hadło – A. Cymerman, Mazur, P. Cymerman (56 Berdak), Krzywonos – Wołoch (56 Laskowski), Kurzawa (72 Flaga), Sas, Mielnik (72 Sapij), Woźniak – Karwacki (65 Płatek); trener Wolski.

Huczwa: Wojtaszek – D. Okalski (77 Posłuszny), Materna, Dworak, Lis – M. Okalski, Gacki (90 Karpiuk), Bubeła, Stec (90 Nagaj) – Torba (80 Zarębski), Ziółkowski (90 Radom); trener Sioma.

Żółte kartki: Karwacki, Mazur (BKS), Bubeła (Huczwa). Sędziował: Wróbel (Zwierzyniec).