Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 08:54
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Młodzieżowe Słowo Roku 2024. Był śpiulkolot, teraz będzie… Czas wybierać

Już po raz dziewiąty internauci wybiorą Młodzieżowe Słowo Roku. Na zgłoszenie własnej propozycji zostało niewiele czasu. Zwycięzcę poznamy w grudniu.
Już po raz dziewiąty internauci wybiorą Młodzieżowe Słowo Roku.
Już po raz dziewiąty internauci wybiorą Młodzieżowe Słowo Roku.

Autor: Canva

Właśnie wystartował plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku. Jego celem jest – jak określają organizatorzy – wybór najciekawszych i najpopularniejszych wśród młodych ludzi słów, określeń, wyrażeń. Nie muszą one być nowe, slangowe ani najczęściej używane w tym roku.

W ostatni plebiscytach wygrywały te słowa

Przypomnijmy, że młodzieżowym słowem zostały:

w 2021 r. – śpiulkolot, czyli miejsce do spania,

• w 2022 r. – essa, czyli „coś łatwego, co przychodzi łatwo, dlatego że jesteśmy wyluzowani (stąd mieć essę), luz”.

W 2023 r. – rel, czyli możliwy do powiązania z tematem (to skrócony wariant angielskiego „relatable”). Według PWN słowem „rel” potwierdzamy to, co mówił nasz przedmówca („czuję to samo” albo „zgadzam się z tobą”).

Przed nami dwa etapy i finał

Rozpoczął się pierwszy etap 9 plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku. Potrwa do 5 listopada. W tym czasie można zgłaszać własne propozycje słów konkursowych wraz z ich znaczeniami i przykładami użycia. 

CZYTAJ TEŻ: Młodzieżowa Rada Miasta Tomaszów Lubelski ma swoje logo. To projekt Amelii Grabek

Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie PWN.

Spośród najczęściej zgłaszanych słów jury konkursu wyłoni finałową dwudziestkę. Swoją decyzje skonsultuje z młodzieżowym zespołem doradczym. 

CZYTAJ: Zamość: 14-latek na hulajnodze uderzył w szybę przystanku. Przewoził pasażera

Drugi etap rozpocznie się 13 listopada i potrwa do końca miesiąca (30 listopada). W tym czasie internauci wybiorą w głosowaniu, które z finałowej dwudziestki zostanie Młodzieżowym Słowem Roku 2024.

Zwycięzcę poznamy na początku grudnia.

Dodatkowo jury przyzna swoją nagrodę za zgłoszenie najciekawszego słowa wraz z jego definicją. 

Kto za tym stoi?

Konkurs na Młodzieżowe Słowo Roku jest organizowany od 2016 roku. Stoi za tym Wydawnictwo Naukowe PWN.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama