Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 marca 2025 20:14
Reklama Baner rekalmowy
Reklama
Pogrzeb ratownika odbył się 30 stycznia

Pogrzeb ratownika śp. Cezarego Lotkowskiego. Zginął w pracy od ciosu nożem

Reklama
Ratownicy medyczni z całej Polski pożegnali swojego kolegę - śp. Cezarego Lotkowskiego, który tragicznie zginął od ciosu nożem zadanego przez pacjenta. W pogrzebie uczestniczyli ratownicy m.in. z Zamościa, Lublina, Krakowa, Poznania i innych miast. Wyrażają swoje ubolewanie i zwracają uwagę na problem bezpieczeństwa ratowników w czasie akcji. Na uroczystość pogrzebową przyjechał też Wojciech Konieczny wiceminister zdrowia, który mówił, że ta tragiczna śmierć nie może pójść na marne i zostaną podjęte kroki, aby naprawić obecną sytuację.
Urna z prochami śp. Cezarego Lotkowskiego spoczęła na cmentarzu parafialnym w Białej Podlaskiej
Urna z prochami śp. Cezarego Lotkowskiego spoczęła na cmentarzu parafialnym w Białej Podlaskiej

Autor: Anna Chodyka

Pogrzeb ratownika medycznego śp. Cezarego Lotkowskiego z Białej Podlaskiej, który tragicznie zginął w czasie akcji ratunkowej w Siedlcach odbył się 30 stycznia. Najpierw odmówiono różaniec w kaplicy Domu Pogrzebowego "Hades" w Białej Podlaskiej, następnie miało miejsce wyprowadzenie do kościoła pw. św. Ojca Pio w Rakowiskach, urna z prochami spoczęła na cmentarzu parafialnym w Białej Podlaskiej.

Reklama

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Tragedia w Siedlcach. Ratownik medyczny został śmiertelnie ugodzony nożem

Bohater dnia codziennego

Po mszy pogrzebowej miały miejsce przemówienia. Głos zabrał jako pierwszy Leszek Szpakowski, dyrektor siedleckiego Meditransu.

 - Sprowadziła nas tu smutna okoliczność. Nikt nie lubi pożegnań, nikt nie lubi ostatnich pożegnań. Trudno się formułuje słowa w chwili, gdy głowę wypełnia natłok myśli i pytań, na które ciężko znaleźć odpowiedź. Nasz kolega Czarek zasługuje na coś więcej, niż tylko frazesy o poświęceniu, obowiązku i o tym, że potrafimy doceniać ludzi wtedy, gdy śmierć wydrze ich z naszego życia. Był związany z siedleckim pogotowiem od niespełna czterech lat. Zawsze uśmiechnięty i empatyczny, koleżeński, doskonały ratownik i kierowca karetki - mówił Leszek Szpakowski

Dodał, że Cezary bez słowa skargi wykonywał powierzone mu zadania. 

- O takich ludziach można powiedzieć “bohaterowie dnia codziennego”. Trudno jednak o bohaterstwo, kiedy trzeba walczyć o własne życie, ratując innych ludzi. Nie możemy pogodzić się z tą tragiczną zbrodnią dokonaną na naszym koledze i przyjacielu. Odejście Cezarego jest dla nas ogromnym zobowiązaniem. Musimy spowodować, aby podobne zdarzenia nigdy się nie powtórzyły. Tylko w ten sposób możemy oddać mu hołd. Spowodujemy, że dłużej będzie żył w naszej pamięci. Nie odszedłeś, dopóki my pamiętamy o Tobie - podkreślił dyrektor Meditransu. 

“Niesienie pomocy potrzebującym, jest największym ze wszystkich dobrych uczynków. Niektórzy poświęcają temu całe swoje życie. Wszyscy zgadzamy się, że za dobre uczynki należy się wdzięczność innych ludzi. Tym bardziej nie ma na to zgody, kiedy ktoś pomagając innemu doświadcza tak wielkiej przemocy. Praca ratownika medycznego jest zawsze bardzo trudna i odpowiedzialna, często wymaga nadzwyczajnej odwagi i poświęcenia. Dlatego zawód ten cieszy się w społeczeństwie wielkim szacunkiem. Nasz kolega, ratując życie poniósł największą ofiarę, tracąc własne” - napisała w liście odczytanym na pogrzebie dr Agnieszka Gorgoń-Komor, senator i członek senackiej komisji zdrowia.

Zamość: Sprzedawca użył gazu do obrony przed napastnikiem. Aresztowanemu 27-latkowi grozi 15 lat więzienia

Zawsze śpieszył z pomocą

- Kolego Czarku, w imieniu wszystkich twoich koleżanek i kolegów lekarzy, którzy zawsze Ciebie bardzo cenili oraz w imieniu swoim własnym pragnę pożegnać Cię na tej ostatniej ziemskiej drodze. Pragnę podziękować Ci, za Twój trud i poświęcenie, kiedy nie patrząc na przeciwności, w dzień i w nocy, latem czy zimą, zawsze śpieszyłeś innym z pomocą. Niestety, od soboty nie ma Ciebie wśród nas, widocznie tam w niebie, też potrzebują dobrych ratowników. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci - podkreślił dr Adam Macech

W uroczystości pogrzebowej wziął też udział wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny.

 - Cezary Lotkowski oddał życie pięknej służbie. Wykonywał jeden z najpiękniejszych zawodów, który można sobie wymarzyć. Zawód cieszący się szacunkiem, ale nie wszystkich. Jak widzimy zdarzają się i te sytuacje, w których ten zawód staje się niebezpieczny, ratownikom medycznym przychodzi pracować w warunkach trudnych, niebezpiecznych. W ten zawód wpisane jest poświęcenie, a nawet ofiara, ale nie z rąk tych, którym się jedzie pomagać. To jest sytuacja nienaturalna. To nie jest sytuacja, którą można zaakceptować - podkreślił wiceminister. 

Zauważył, że nie jest to sytuacja, nad którą można przejść do porządku dziennego. 

CZYTAJ TEŻ: Karol Nawrocki w Zamościu: „Chcę Was zabrać do Polski 2030” [ZOBACZ ZDJĘCIA]

- Tak to wyglądać nie może. Musimy pogodzić się, ze śmiercią naszego kolegi. To nie znaczy, że mamy ją zaakceptować i to nie znaczy, że ta śmierć ma pójść na marne. W imieniu Ministerstwa Zdrowia deklaruję, że zrobimy wszystko aby tych sytuacji było jak najmniej. Wiem, nie od razu, za sprawą zmian w prawie, czy naszych instrukcji dojdzie do przemiany takich zachowań, ale doprowadzimy do sytuacji aby takich zachowań było najmniej oraz jeżeli już wystąpią, niosły za sobą wielką odpowiedzialność dla tych, którzy dopuszczają się ataku na ludzi, którzy niosą pomoc - zaznaczył Wojciech Konieczny

 Swojego kolegę pożegnał też w imieniu ratowników medycznych Waldemar Zdańkowski ratownik medyczny z Białej Podlaskiej. 

- Będziesz zawsze tam, gdzie my jesteśmy. Czarek, Cezary, Lotek, Latkowski, tak właśnie mówiliśmy do ciebie w pracy. Pamiętamy twoje powiedzenia, czy to jak przygotowywałeś swoje posiłki. Zapach unosił się nie tylko w kuchni, ale po wszystkich pokojach. Kiełbaska, chleb, ziemniaczki musiały być podsmażone na węgielek. Pamiętamy jak wczesną wiosną jedliśmy z tobą warzywa, które sam uprawiałeś w swoim ogrodzie. I te twoje pomidorki, które najbardziej uwielbiałem. Każdy miał inny kształt i kolor - mówił Waldemar Zdańkowski

Przypomniał, że jego kolega interesował się lotnictwem i piłką nożną, o których opowiadał z pasją. 

- Oglądanie z Tobą meczów reprezentacji Polski było wyjątkowe. Twoje analizy i komentarze sytuacji bramkowych niejednokrotnie były lepsze od Dariusza Szpakowskiego. Pamiętamy też wspólnie rozegrane mecze, w turniejach zakładowych, w których nawet odnosiliśmy sukcesy. Obiecujemy, że każdego roku 25 stycznia będzie dniem Twojego imienia. Byłeś wspaniałym ratownikiem medycznym. Wielkim zaszczytem było pracować z Tobą. Takiego cię zapamiętamy. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci i sercach. Żegnaj kolego, spoczywaj w pokoju  - podkreślił Waldemar Zdańkowski. 

Reklama

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ktoś pamięta 01.02.2025 19:43
kilka lat temu w Zamościu na Gminnej ratownik brał udział w śmiertelnym pobiciu

Reklama
Oo 31.01.2025 09:43
Jak to możliwe.......do paki na dożywocie!!!!!!.

grrr 31.01.2025 09:14
jaka kara dla zabójcy? mam nadzieję, że co najmniej 25 lat, nie można pobłażać takim

 

 

Na sprzedaż 2 działki budowlane w Majdanie Górnym! Cena: 75000 PLNDziałka nr 330/6 i 330/7 o powierzchni 3700 m² każda.Zlokalizowane w Majdanie Górnym koło Tomaszowa Lubelskiego w województwie lubelskim.W odległości od:Tomaszowa Lubelskiego- 6 kmZamościa-40 kmLublina-75 kmRzeszowa-145 kmOferujemy na sprzedaż atrakcyjne działki położone w malowniczej okolicy, idealne dla osób pragnących zbudować swój wymarzony dom.Cechy lokalizacji:Malownicze tereny – otoczenie pełne zieleni i pięknych widokówDużo przestrzeni – idealne do wypoczynku i aktywności na świeżym powietrzuSąsiedztwo domów jednorodzinnych – przyjazna społecznośćBliskość lokalnych biznesów – dogodny dostęp do usług i udogodnieńDziałki stanowią doskonałą inwestycję dla rodzin oraz osób szukających spokoju z dala od miejskiego zgiełku.Szczegóły oferty:Oferujemy na sprzedaż atrakcyjne działki położone przy głównej drodze, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych. To idealna lokalizacja dla osób szukających równowagi między życiem w mieście a spokojem natury.Cechy lokalizacji:Bliskość natury – piękne tereny zielone w okolicySzybki dostęp do miasta – idealne dla osób pracujących w pobliskich miejscowościachSpokój i cisza – urokliwy, podmiejski klimatDziałki są doskonałą inwestycją dla rodzin, które pragną zbudować swój wymarzony dom w malowniczej okolicy.Zapraszam na prezentację.📞 Skontaktuj się, aby dowiedzieć się więcej i umówić na prezentację!Bezpłatnie pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu na zakup nieruchomości. Nasz doradca kredytowy bezpłatnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przedstawi najlepsze oferty z ponad 10 banków. Posiadasz podobną nieruchomość? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – odpowiemy na pytania dotyczące ceny, procesu sprzedaży oraz możliwości poprawy atrakcyjności oferty. Oferujemy również:•⁠  ⁠Pośrednictwo w kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości•⁠  ⁠Pomoc w sprzedaży nieruchomości o skomplikowanej sytuacji prawnej•⁠  ⁠Rzetelne oceny wartości nieruchomości-Uzyskanie świadectwa energetycznegoNie zwlekaj, zadzwoń już teraz!Monika SosnaBiuro Nieruchomości Północ Zamość665-752-210msosna@polnoc.plData dodania ogłoszenia: 04.03.2025Na sprzedaż 2 działki budowlane w Majdanie Górnym!
Sprzedam 2 działki budowlane w Rabinówce!! Cena: 108000 PLNNa sprzedaż 2 działki budowlane. Działka nr 769/3 o powierzchni 980 m², działka 769/4 zaś 1003 m².Zlokalizowane są w miejscowości Rabinówka koło Tomaszowa Lubelskiego w województwie lubelskim.W odległości od:Tomaszowa Lubelskiego- 3 kmZamościa-38 kmLublina-75 kmRzeszowa-118 kmSzczegóły oferty:➤Działka 1Numer działki: 769/3Powierzchnia: 980m²Wymiary: 50m x 19,21mUkształtowanie terenu: Płaska - co ułatwia budowęMedia: woda, prąd, gaz, kanalizacjaMPZPCena: 120 000 PLN➤Działka 2Numer działki: 769/4Powierzchnia: 1003 m²Wymiary: 50m x 20mUkształtowanie terenu: Płaskie, co ułatwia budowęMedia: woda, prąd, gaz, kanalizacjaMPZPCena: 108 000 PLNOferujemy na sprzedaż atrakcyjne działki położone przy głównej drodze, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych. To idealna lokalizacja dla osób szukających równowagi między życiem w mieście a spokojem natury.Cechy lokalizacji:Bliskość natury – piękne tereny zielone w okolicySzybki dostęp do miasta – idealne dla osób pracujących w pobliskich miejscowościachSpokój i cisza – urokliwy, podmiejski klimatDziałki są doskonałą inwestycją dla rodzin, które pragną zbudować swój wymarzony dom w malowniczej okolicy.Zapraszam na prezentację.Pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu na zakup nieruchomości.Nasz doradca kredytowy bezpłatnie pomoże Ci sprawdzić zdolność kredytową i przedstawi najkorzystniejszą ofertę z ponad 10 banków!Posiadasz podobną nieruchomość?Zadzwoń i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji, gdzie odpowiem na pytania dotyczące Twojej nieruchomości, jej ceny oraz procesu sprzedaży.Nie zwlekaj, zadzwoń już teraz!Monika SosnaBiuro Nieruchomości Północ Zamość665-752-210msosna@polnoc.plData dodania ogłoszenia: 04.03.2025Sprzedam 2 działki budowlane w Rabinówce!!
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: poirytowanyTreść komentarza: A ok, to krojenie placówek tylko w powiecie hrubieszowskim.Data dodania komentarza: 5.03.2025, 10:03Źródło komentarza: Tajemnicze "zmiany organizacyjne" w placówce Poczty Polskiej w TyszowcachAutor komentarza: ZawiedzionyTreść komentarza: Takich młodych niewinnych Ukraińców w naszym kraju są setki jeśli nie tysiące. Władza musi być stanowcza bo w krótkim czasie będziemy mieli poważne zagrożenieData dodania komentarza: 5.03.2025, 09:56Źródło komentarza: Ponad 100 punktów karnych i deportacja kierowcy bmwAutor komentarza: JakTOTreść komentarza: Przecież mają dodatki za sPOnsorowany sok z buraka GRU wypłaca.Data dodania komentarza: 5.03.2025, 08:55Źródło komentarza: Jest wyrok. Nauczyciele mają zarabiać więcej. Samorządy załamaneAutor komentarza: HahaTreść komentarza: Ciekawe ile NEO nauczyciele dostaną za propagandę ROSYJSKIEGO soku z buraka czy teraz ***** *** do KREMLA PO odprawy GRU płaci naiwni antyPOlacy.Data dodania komentarza: 5.03.2025, 08:51Źródło komentarza: Nauczyciele czekają na odprawy. Żeby na odchodne dostać więcejAutor komentarza: OoTreść komentarza: Pieniacza agresywnego posadzić!!!!!!!Data dodania komentarza: 5.03.2025, 07:17Źródło komentarza: Zamość: Wysiadł z bmw i strzelił do kierowcy audi z wiatrówki, bo go zdenerwował!Autor komentarza: SzaryTreść komentarza: Ukraina nie broni tylko rozwściecza putinkaData dodania komentarza: 5.03.2025, 07:07Źródło komentarza: Zamościanie i uchodźcy razem w rocznicę ataku na Ukrainę
Reklama