Jak pisaliśmy, w piątek (21 lutego) o godzinie 9.30 rano mieszkaniec Wólki Orłowskiej (gm. Izbica) powiadomił służby o nietypowym odkryciu w swoim stawie. Zauważył charakterystyczny jakby wypalony otwór w lodzie i podejrzewał, że do wody mógł spaść fragment rakiety Falcon 9 należącej do SpaceX Elona Muska.
.jpg)
Na miejsce od razu skierowano strażaków z Krasnegostawu, którzy przy pomocy bosaków wstępnie sprawdzili zbiornik. Nie natrafili jednak na nic podejrzanego. Wezwano jednak specjalistyczną ekipę nurków z Lublina, która dzisiaj od godz. 10.00 miała sprawdzać staw o wymiarach 20 na 40 metrów. Teren ten zabezpieczała także policja.

To kolejne tego typu zgłoszenie w Polsce. W ostatnich dniach mieszkańcy różnych części kraju informowali o podejrzanych obiektach spadających z nieba. W Wielkopolsce już były cztery takie przypadki: w Sędzinach, Komornikach, Wirach oraz Śliwnie. W czwartek policja otrzymała zgłoszenie od mieszkanki gminy Czersk w woj. pomorskim o spadku niezidentyfikowanego obiektu na jej posesję. Na jedną z posesji w Komornikach koło Poznania spadł tajemniczy zbiornik.
.jpg)
Wszystkie te znaleziska są związane z niekontrolowanym wejściem w atmosferę członu rakiety Falcon 9 firmy SpaceX, co potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna (POLSA). Człon rakiety, który wszedł w atmosferę, pochodził z misji SpaceX Starlink Group 11-4, która wystartowała 1 lutego z Kalifornii.
Na świecie również trwają poszukiwania pozostałości tej samej rakiety. Część elementów konstrukcji Falcona 9 znaleziono na wodach Atlantyku oraz na odludnych terenach Hiszpanii.
Jednak podejrzenia mieszkańca Wólki Orłowskiej się nie potwierdziły. Nurkowie nic nie znaleźli.
Czytaj też: Fragment rakiety Muska spadł w Polsce. Pilnie wezwany szef agencji kosmicznej
![Lubelskie: W stawie w Wólce Orłowskiej szukano fragmentu rakiety Falcon 9 Muska [ZDJĘCIA] Lubelskie: W stawie w Wólce Orłowskiej szukano fragmentu rakiety Falcon 9 Muska [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xl-w-stawie-w-wolce-orlowskiej-szukano-fragmentu-rakiety-falcon-9-muska-zdjecia-1740251107.jpg)
![Bełżec/Lubycza Królewska: Ludzie skarżą się na błoto na budowie S17. To niebezpieczeństwo [ZDJĘCIA] Bełżec/Lubycza Królewska: Ludzie skarżą się na błoto na budowie S17. To niebezpieczeństwo [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/16/sm-4x3-belzec-lubycza-krolewska-ludzie-skarza-sie-na-bloto-na-budowie-s17-to-niebezpieczenstwo-zdjecia-1765883166-20.jpg)
![Hrubieszów: Bmw zajechało drogę karetce na sygnale [ZDJĘCIA] Hrubieszów: Bmw zajechało drogę karetce na sygnale [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/16/sm-4x3-hrubieszow-bmw-zajechalo-droge-karetce-na-sygnale-zdjecia-1765876670-0.jpg)
![W Kasku Bezpieczniej. Uczniowie zamojskich szkół dostali nagrody [ZDJĘCIA] W Kasku Bezpieczniej. Uczniowie zamojskich szkół dostali nagrody [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/15/sm-4x3-w-kasku-bezpieczniej-uczniowie-zamojskich-szkol-dostali-nagrody-zdjecia-1765803324-1.jpg)












![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze