- Sypnęli milionami na drogi. 26 marca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnogrodzie odbyło się spotkanie, w ramach którego wojewoda lubelski Krzysztof Komorski podpisał umowy na realizację zadań do dofinansowania przebudowy dróg. Pieniądze trafiły do powiatu biłgorajskiego, gminy Tarnogród, Potok Górny, Księżpol oraz miasta Biłgoraja.
- Duchowny odpowie za wykorzystanie seksualne kobiet. Ks. Mariusz W., były dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży i były diecezjalny duszpasterz akademicki w Radomiu, został oskarżony o wykorzystywanie seksualne młodych kobiet oraz podżeganie do składania fałszywych zeznań. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
- Do Zawady pociągiem, dalej autobusem. Trwają prace związane z wymianą rozjazdów kolejowych w powiecie zamojskim. Do 16 kwietnia wstrzymany będzie ruch pociągów na odcinku Zawada-Zamość. Pasażerowie mogą korzystać z komunikacji zastępczej. Prace będą kontynuowane w maju i czerwcu na dwóch innych odcinkach. To nie koniec inwestycji.
- Batalia o gabinet w szkole. Wszystkim zależy na tym, by gabinet fizjoterapii w Lubyczy Królewskiej działał. Ponad pół roku temu jego dalsze istnienie w dotychczasowym miejscu stanęło jednak pod znakiem zapytania. Winna temu ponoć tzw. ustawa Kamilka i to, że gabinet znajduje się w szkole. Władze gminy i właściciel gabinetu nie mogą dojść do porozumienia co do zmiany lokalu pod prowadzoną działalność. Czy Lubycza straci fizjoterapeutów, a zyska ich sąsiednia gmina Jarczów? I czy przeprowadzka na pewno jest potrzebna?
- Celem był lis, ale zatruł się też bielik. Proceder wykładania zatrutej padliny niestety wciąż trwa. Ostatnio przez czyjeś działania na terenie gminy Ulhówek zatruł się lis, a następnie bielik, który pożywił się padliną.
- Potomek dębu Wiktor będzie rósł w Hrubieszowie. Historia zatoczyła koło. Mieszkańcy Hrubieszowa otrzymali wyjątkowy dar – sadzonkę potomka słynnego dębu nazwanego przez hrubieszowian „Wiktorem”. Zabytkowe drzewo przez około 200 lat majestatycznie rosło w sercu miasta, a w ubiegłym roku uległo poważnemu uszkodzeniu. Na szczęście udało się uratować zabytkowy dąb. Prawidłowym wzrostem potomka „Wiktora” wkrótce zajmie się Nadleśnictwo Strzelce.
- No to już po bibliotece powiatowej w Hrubieszowie. Ostatni rok był wyjątkowo dramatyczny dla Powiatowej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie i pełen zwrotów akcji. Ubiegły rok bibliotekarze z tej placówki rozpoczęli od przygotowań do podwójnego jubileuszu – 25-lecia działalności i 15-lecia nadania jej imienia prof. Wiktora Zina. Ale jeszcze przed jubileuszowymi uroczystościami dowiedzieli się, że kolejnych lat już nie będą świętować, bo zarząd powiatu hrubieszowskiego chce oszczędzić na prowadzeniu biblioteki i zamierza ją zlikwidować. No i tak właśnie się stało.
- Szpital przyjazny wojsku. 20 marca w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie zawarto porozumienie dotyczące współpracy tego resortu z placówkami biorącymi udział w projekcie pn. „Szpitale Przyjazne Wojsku”.
- (Nie)zaleją nas imigranci? Działacze Konfederacji obawiają się, że jego działalność doprowadzi do masowego napływu imigrantów i wpłynie na bezpieczeństwo w mieście i regionie, dlatego należy go zamknąć. Mowa o Centrum Integracji dla Obywateli Państw Trzecich przy ul. Zagłoby 8 w Zamościu, w którym obecnie przebywają uchodźcy z Ukrainy. Prezydent Zamościa zapewnia, że miasto nie zamierza przyjmować imigrantów, a wywołany szum wokół tego tematu nazwał „brudną grą polityczną”.
- Markety i małe sklepiki. Sieć ALDI chciała na działce po młynie przy ul. Lubelskiej postawić market. Jednak radni nie zgodzili się na zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego miasta, a tym samym powstrzymali planowaną inwestycję. Nie oznacza to, że w mieście nie powstaną kolejne dyskonty czy supermarkety.
- Wracają płatne parkingi. Sezon turystyczny za pasem, a to znaczy, że wracają płatne parkingi. Przypominamy kierowcom, że w sezonie turystycznym (od 1 kwietnia do 30 września) za zostawienie samochodu w dni robocze w godzinach 8-18 na parkingu przy Parku Miejskim i PZU trzeba zapłacić.
- Dodatek edukacyjny. Jak wybrać najlepszą szkołę dla dziecka?
- Nie boją się utraty samochodów. Piją i jadą. Zgodnie z nowymi przepisami w ciągu ostatnich 12 miesięcy zamojska i tomaszowska policja zajęły 87 pojazdów mechanicznych za jazdę po alkoholu. Liczba byłaby znacznie większa, gdyby nie to, że przepisy dotyczące konfiskaty wykluczają ją w przypadku, gdy pijany kierowca jest jedynie współwłaścicielem pojazdu. Wyraźnie widać, że regulacje wcale nie są tak dużym straszakiem, jakim miały być. Potwierdzają to także liczby wypadków z udziałem nietrzeźwych kierujących, które przedstawiają nam rzecznicy prasowi KMP Zamość i KPP Tomaszów Lubelski.
- Hetman spadł z cokołu! Założyciel miasta miał dość siedzenia na koniu w jednym miejscu. Dzisiaj (1 kwietnia) w godzinach porannych widziano, jak Jan Zamoyski spadł z cokołu pomnika przed swoim pałacem, a następnie pokłusował w te pędy na koniu na Rynek Wielki i zatrzymał się przed ratuszem. Całą „akcję” zarejestrował niezawodny Piotr Piotrowski.
- „To wybory o polską niepodległość”. W niedzielę, 30 marca, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził Tomaszowski Dom Kultury, gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta i powiatu tomaszowskiego. Lider PiS udzielił mocnego poparcia Karolowi Nawrockiemu, obywatelskiemu kandydatowi na prezydenta, wspieranemu przez jego ugrupowanie.
- Krzyżówka z nagrodą.
- Relacje z wydarzeń sportowych.
To nie wszystko. Jeszcze więcej ciekawych artykułów przeczytacie w wydaniu papierowym i e-wydaniu.
Napisz komentarz
Komentarze